Blog

05.04.2022

Rów chwytny

W artykule znajdziesz:

Rów chwytny

Rów chwytny - rów odwadniający przechwytujący bezpośrednio wodę, która spływa po powierzchni gleby; rowy te prowadzi się zwykle równolegle do siebie i pod małym kątem do warstwie, a więc prawie prostopadle do spływającej wody rów dogłębiony - rów odsłaniający horyzont wód stagnujących aż po nieprzepuszczalny spąg (program uprawnienia budowlane na komputer).

Rów kablowy - rów, w którym układa się kabel rów melioracyjny - budowla wodna do odprowadzania wody z terenu melioracyjnego, a niekiedy również do nawadniania podsiękowego rów niedogłębiony - górn. rów odsłaniający horyzont wód stagnujących powyżej nieprzepuszczalnego spągu (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Rów oceaniczny - podłużne, wąskie, geosynklinalne obniżenie dna oceanicznego ponad 6000 m; r.o. występuje zwykle wzdłuż podwodnych stoków kontynentalnych lub łańcuchów wysp rów odpływowy - rów odprowadzający rów odprowadzający - rów odwadniający, który odprowadza wodę z terenu odwadnianego do zbiornika wodnego lub do rzeki rów odwadniający - rów do odwadniania terenu; do r.o. zalicza się rowy chwytne, osączające, opaskowe, zbiorcze oraz odprowadzające rów opaskowy - rów odwadniający wykopany wzdłuż górnej granicy odwadnianego terenu; zbiera wodę płynącą po powierzchni oraz wodę gruntową i odprowadza je do zbiornika wodnego albo do doprowadzalnika; r.o. prowadzi się pod ostrym kątem do nachylenia terenu, nadając mu duży spadek, aby zapobiec zamulaniu  (uprawnienia budowlane).

Rów osączający - otwarty lub kryty rów odwadniający służący do obniżenia poziomu wód gruntowych i odprowadzania ich nadmiaru; głębokość r.o. zależy od głębokości, do której chce się obniżyć zwierciadło wód gruntowych, a także od rozmieszczenia rowów w terenie rów tektoniczny - podłużne zapadlisko ograniczone z obu stron mniej lub więcej równoległymi uskokami (program egzamin ustny).

Rów zbiorczy

Rów zbiorczy - rów odwadniający, który zbiera wodę z rowów odwadniających, chwytnych i osączających; umieszcza się go w najniższym miejscu terenu, aby odbierał wodę z dwóch stoków rów zrzutowy - rów odwadniający do odprowadzania nadmiaru wody po nawodnieniu pola oraz wody przesiąkającej z doprowadzalników równania Cauchy’ego-Riemanna - układ równań różniczkowych cząstkowych pierwszego rzędu, któremu czynią zadość część rzeczywista i część urojona funkcji zespolonej zmiennej zespolonej równania konstytutywne - równania opisujące zależności między wielkościami charakteryzującymi stan ciała materialnego (opinie o programie).

Równania równowagi (układu sił) - matematyczne wyrażenie warunków równowagi równania równoważne - mat. równania, które traktowane jako funkcje zdaniowe mają jednakowy zakres i takie same rozwiązania równania ruchu (punktu) - równania określające położenie punktu w zależności od czasu równanie - funkcja zdaniowa w postaci równości, w której po obu stronach występują funkcje zdaniowe; niektóre zmienne tej funkcji zdaniowej nazywa się niewiadomymi równania; znaleźć rozwiązanie równania to znaczy znaleźć wszystkie możliwe układy obiektów, które podstawione za odpowiednie niewiadome uczynią z funkcji zdaniowej zdanie prawdziwe; w zależności od rodzaju funkcji występujących w równaniu i natury obiektów, na których funkcje te są określone, rozróżnia się różne rodzaje równań, np. r. algebraiczne, funkcyjne, całkowe, różniczkowe itp., a w zależności od stopnia - r. liniowe (stopnia pierwszego), kwadratowe (stopnia drugiego) i wyższych stopni równanie - obróbka struganiem mająca na celu usunięcie z powierzchni obrabianego elementu wypukłości i zwichrowali i doprowadzenie obrabianej powierzchni do kształtu płaskiego; w wyniku r. uzyskuje się bardziej dokładne niż przy zdzieraniu wymiary obrabianego elementu  (segregator aktów prawnych).

Równanie algebraiczne - równanie o postaci jest wielomianem równanie Arrheniusa - równanie określające zależność stałej szybkości reakcji od temperatury gdzie: k - stała szybkości reakcji, A - współczynnik Arrheniusa (charakterystyczny dla danej reakcji), T - temperatura termodynamiczna, E - energia aktywacji, R - stała gazowa (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami