Blog

Hałas i drgania zdjęcie nr 2
05.04.2022

Równanie barw

W artykule znajdziesz:

Hałas i drgania zdjęcie nr 3
Rów chwytny

Równanie barw - w kolorymetrii - algebraiczne lub geometryczne przedstawienie równowagi dwóch bodźców, z których jeden może być np. wynikiem zmieszania addytywnego barw równanie Bernoulliego - równanie przedstawiające bilans dynamiczny przepływu płynu doskonałego; dla dwóch dowolnych przekrojów strumienia płynu obowiązuje zależność równoleżnik - mat. przekrój powierzchni obrotowej płaszczyzną prostopadłą do osi obrotu równoleżnik niebieski - okrąg mały leżący na kuli niebieskiej w płaszczyźnie równoległej do płaszczyzny równika świata równoleżnik ziemski - okrąg na powierzchni Ziemi (elipsoidzie ziemskiej) w miejscu jej przecięcia płaszczyzną równoległą do płaszczyzny równika (program uprawnienia budowlane na komputer).

Równoliczność zbiorów - zbiory równoliczne równomierność oświetlenia* (na danej powierzchni) - stosunek najmniejszego natężenia o- świetlenia do średniego na danej powierzchni; stosuje się również często stosunek najmniejszego do największego natężenia oświetlenia na danej powierzchni; jest to minimalna r. o. równonoc, ekwinokcjum - zrównanie dnia z nocą - chwila, gdy Słońce znajduje się w jednym z dwu punktów przecięcia się ekliptyki z równikiem niebieskim (punkty równonocy) równopostaciowość - izomorfizm równość - mat. relacja między przedmiotami, których wszystkie cechy są identyczne; jeśli przedmioty a i h są nieodróżnialne, to są równe, co zapisujemy a = h, gdzie = nazywa się znakiem równości (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Równość asymptotyczna - relacja pomiędzy dwiema funkcjami w punkcie x = a (a może być równe + oo), co zapisuje się f(x)~q(x), jeżeli równowaga (układu materialnego) - stan układu materialnego, w którym układ ten jest w spoczynku równowaga chemiczna - stan reakcji chemicznej, w którym stężenia substancji reagujących nie zmieniają się, mimo że obecne są zarówno substraty, jak i produkty, a reakcja nie jest zahamowana równowaga chwiejna - równowaga niestała równowaga fazowa - równowaga termodynamiczna w układach wielofazowych bez reakcji chemicznej (uprawnienia budowlane).

Równowaga membranowa

Równowaga membranowa - równowaga ustalająca się między dwoma roztworami przedzielonymi błoną przenikalną dla rozpuszczalnika i dla pewnych znajdujących się w roztworach jonów, a nieprzenikalna dla innych jonów lub naładowanych cząstek koloidalnych obecnych po obu stronach błony w różnych stężeniach równowaga niestała, równowaga niestateczna, równowaga chwiejna - rodzaj równowagi układu materialnego charakteryzujący się tym, że przy najmniejszym nawet wytrąceniu układu z położenia równowagi siły działające na układ zmierzają do oddalenia go od położenia pierwotnego (program egzamin ustny).

Równowaga obojętna - mech. rodzaj równowagi układu materialnego charakteryzujący się tym, że po dostatecznie małym przemieszczeniu układu z położenia równowagi pozostaje on w nowym położeniu w równowadze równowaga promieniotwórcza - równowaga statystyczna między związanymi ze sobą genetycznie pierwiastkami szeregu promieniotwórczego; w stanie r.p. stosunek ilości atomów danego pierwiastka do ilości atomów pierwszego członu szeregu w czasie rozpadu promieniotwórczego jest stały, tzn. że ilość atomów pochodnych powstających w danym przedziale czasu jest równa liczbie atomów, które uległy rozpadowi równowaga sił - stan układu sił, gdy wektor główny i moment główny tego układu są jednocześnie równe zeru (opinie o programie).

Równowaga stała, równowaga statyczna - równowaga układu materialnego charakteryzująca się tym, że po dostatecznie małym wytrąceniu tego układu z położenia równowagi siły działające na układ zmierzają do sprowadzenia go do położenia pierwotnego tak, że będzie on pozostawał w czasie swego dalszego ruchu dowolnie blisko tego położenia równowaga strukturalna - współistnienie dwu lub więcej struktur materiału w danych warunkach temperatury i ciśnienia (segregator aktów prawnych).

Równowaga suszarnicza - stan równowagi, w którym prężność pary wodnej w czynniku suszącym jest taka sama, jak nad materiałem suszonym; materiał przestaje schnąć (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Hałas i drgania zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Hałas i drgania zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Hałas i drgania zdjęcie nr 8 Hałas i drgania zdjęcie nr 9 Hałas i drgania zdjęcie nr 10
Hałas i drgania zdjęcie nr 11
Hałas i drgania zdjęcie nr 12 Hałas i drgania zdjęcie nr 13 Hałas i drgania zdjęcie nr 14
Hałas i drgania zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Hałas i drgania zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Hałas i drgania zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami