Blog
Rozbicie polityczne
W artykule znajdziesz:
Początkowo Chorwaci żyli się do walk przeciwko Serbom po stronie muzułmanów, jednak w niedługim czasie doszło do rozdźwięku między sojusznikami i konflikt przybrał postać wojny wszystkie h ze wszystkimi. W 1994 Bosnia i Hercegowina uznały również za agresora Chorwację, zarzucając jej drżenie - w porozumieniu z Serbi.) - do zagarnięcia część i obszaru dla siebie (program uprawnienia budowlane na komputer).
Negocjowane z udziałem międzynarodowych negocjatorów ON/ układy rozejmowe były nagminnie łamane porozumienie przywódców Serbii, Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny zawarte w XI 1995 w Dayton położyło kres wojnie. Zgodnie z jego postanowieniami utworzono Federację Muzułmańsko i Republikę Serbsk.), przy jednoczesnym zachowaniu jedności państwowej Bośni i Hercegowiny. Nadzór nad realizacją i przestrzeganiem porozumienia sprawuj.) międzynarodowe siły wojskowe pod dowództwem NATO. Powołano również międzynarodowy trybunał haski zbrodnie wojenne popełnione na Bałkanach. Rozbicie polityczne i etniczne Bośni i Hercegowiny utrzymuje się jednak nadal (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Zgodnie z konstytucji wprowadzeni.) w 1995, Bośnia i Hercegowina jest republik.) składając.) się z Federacji Muzułmańsko-Chorwackiej oraz Republiki Serbskiej. Funkcję głowy państwa pełni {-osobowe (Muzułmanin, Chorwat i Serii) Prezydium Republiki, na e żele z przewodniczącym (od 2000 Alia Izetbegovic), wybierane w wyborach powszechnych. Władzę ustawodawcy.) sprawuje dwuizbowy parlament (Skupsztina)o 2-letniej kadencji: Izba Reprezentantów, licząc a 42 członków 28 przedstawić Federacji Muzułmańsko-Chorwackiej i 14 - Republiki Serbskiej, oraz Izba Ludowa (uprawnienia budowlane).
Władza wykonawcza
Władza wykonawcza spoczywa w rękach rzędu, mianowanego przez Prezydium Republiki, a kierowanego przez premiera (od 2000 Spasoje Tusevljak). Zarówno Federacja Muzułmańsko-Chorwacka, j.ik i Republika Serb ska posiadaj.) ponadto własne organy władzy ustawodawczej i wykonawczej (program egzamin ustny).
W kierunku pel. i pd.-wsc h. podnosi, przechodząc w Przedgórze Staropłanińskie, a na wsch. w Wyżyny Eudogorsk.) i Dobrudży. Na pd. od nich ciągnie równoleżnikowo na dl. ponad 550 km łańcuch Bałkanów (Starej Planiny). lest to górotwór wieku alpejskiego, który ze względu na budowy geologiczno i charakter rzeźby dzieli się na mniejsze regiony. Balkan Zachodni zbudowany jest z porfirów, andezytów, piaskowców i wapieni, z najwyższym szczytem Midżur (2168 m n.p.m. (opinie o programie). Bałkan Środkowy twórz.] w przewadze skały krystaliczne (granity, łupki krystaliczne) oraz wapienie, z najwyższym szczytem Botew (2 576 m n.p.m.), będącym zarazem kulminajo całego pasma. Najniższa część masywu Bałkan Wschodni, zbudowany jest gł. ze skał fliszowych. Ciągnie on od Przełyczy Wratnickiej po wybrzeża Morza Czarnego, opadajoc koło przylądka 100- metrowym urwiskiem (segregator aktów prawnych).
W kierunku pd. Bałkany opadają stromym progiem o założeni, ich tektonicznych do rozległego obniżenia go 5 biegnące równoleżnikowo pasy kotlin: pn., średniowysokie h gór (z pasmem Średniej Gory) i pd. (z rozległ.) Nizin,) Górnotrack. Na pd. od nich pasmo Rodopów, które buduj,) gł. utwory krystaliczne i wulkaniczne. W kierunku wsch. ich przedłużeniem s.) masywy Sakar i Strandża, natomiast w kierunku zuch. Piła i Dii in. W nich znajduj.) siy najwyższe szczyty kraju: Musała - 2925 m n.p.m. (Kiła) i Wit hien - 2d 14 m n.p.m. (Pirin). Warunki klimatyczne Bułgarii s.) silnie uzależnione od ukształtowania terenu. Biegu,)t e równoleżnikowo masywy górskie dziel,) kraj na 5 główne regiony klimatyczne: pn., środk. i pd. Region pn., obejmujący Równiny Naddunajsk,) aż po pn. stoki Bałkanów, charakteryzuje klimatem umiarkowanym kontynentalnym, łagodzonym w części wsch. wpływem morskich mas powietrza znad Morza Czarnego (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32