Rozcieńczalnik

Rozcieńczalnik

Rozcieńczalnik stosuje się do rozcieńczania wyrobów poliwinylowych do żądanej lepkości. Nadmierne rozcieńczenie wyrobów poliwinylowych prowadzi do zaniżenia ilości substancji błonotwórczej w pokryciach, wymalowania są matowe i nie spełniają swego zadania zabezpieczającego.
Rozcieńczalnik należy wprowadzić do wyrobu poliwinylowego porcjami przy jednoczesnym mieszaniu. Rozcieńczalnik do wyrobów poliwinylowych jest materiałem łatwopalnym i toksycznym. Podczas przechowywania i stosowania go należy przestrzegać przepisów bhp i p.poż. zawartych w „Instrukcji stosowania wyrobów lakierowych chlorokauczukowych i poliwinylowych” (program uprawnienia budowlane na komputer).

Farba chlorokauczukowa podkładowa czerwona tlenkowa 7223-000-250 stanowi zawiesinę pigmentów (w tym pigmentu pasywującego) roztworze chlorokauczuku i żywicy ftalowej modyfikowanej olejem lnianym, w węglowodorach alifatycznych i aromatycznych.
Farba tworzy powłokę koloru czerwonego, szybkoschnącą, o dobrej przyczepności do stali i wysokiej elastyczności. Posiada zdolność pasowywania powierzchni stalowych.
Właściwości farby chlorokauczukowej do gruntowania czerwonej tlenkowej przeciwrdzewnej i powłoki z niej wykonanej (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Farbę chemoodporną podkładową czerwoną tlenkową stosuje się do gruntowania powierzchni stalowych i żeliwnych. Może być ona stosowana wyłącznie z odpowiednimi farbami nawierzchniowymi (uprawnienia budowlane).

W zależności od farb nawierzchniowych farby podkładowej używa się:
a) w zestawach pod farby i emalie chlorokauczukowe ogólnego stosowania przy zabezpieczaniu elementów i konstrukcji narażonych na działanie czynników atmosferycznych, atmosfery przemysłowej oraz czynników chemicznych o niewielkim stopniu agresywności,
b) w zestawach pod emalie chlorokauczukowe chemoodporne do zabezpieczania elementów i konstrukcji narażonych na działanie czynników chemicznych w postaci par i gazów oraz krótkotrwałe oddziaływanie stężonych roztworów kwasów, zasad i soli (program egzamin ustny).

Farby chlorokauczukowe podkładowe

Farbę przed malowaniem należy dokładnie wymieszać. Nakłada się ją pędzlem na powierzchnie stalowe suche i oczyszczone w 1 lub 2 warstwach. Farba nie nadaje się do malowania natryskowego. Nakładanie emalii, ewentualnie drugiej warstwy farby podkładowej, może być dokonane dopiero po 24 godzinach od nałożenia warstwy pierwszej. Do rozcieńczania farby należy używać rozcieńczalnika do wyrobów chlorokauczukowych o symbolu 8152-000-000, nie wolno stosować innych rozpuszczalników organicznych i wody.
Zużycie farby: 1 1 wystarcza do jednokrotnego pomalowania ok. 6 m2 powierzchni (opinie o programie).

Farba chlorokauczukowa zawiera składniki szkodliwe dla zdrowia oraz łatwopalne. Przy malowaniu i magazynowaniu należy przestrzegać przepisów p.poż. i bhp obowiązujących dla materiałów łatwopalnych i trujących (zapewnić odpowiednią wentylację, nie palić przy pracy itp.).
Farba chlorokauczukowa podkładowa chemoodporna 7223-000 stanowi zawiesinę pigmentów w roztworze chlorokauczuku, z dodatkiem innych substancji błonotwórczych. Symbole kolorów: 010 - biała, 860 - jasnoszara.
Farby chlorokauczukowe podkładowe tworzą powłoki szybkoschnące o znacznej elastyczności. Powłoki te posiadają dobrą przyczepność do podłoża metalowego, betonowego, drewnianego i stanowią podkład pod farby chlorokauczukowe nawierzchniowe (segregator aktów prawnych).

Farby chlorokauczukowe podkładowe chemoodporne stosuje się wyłącznie w zestawach z farbami nawierzchniowymi chlorokauczukowymi:
- na powierzchnie konstrukcji i elementów metalowych oczyszczone, odtłuszczone i suche, jako farby do gruntowania, nakładane bezpośrednio na metal w jednej warstwie. W przypadku, gdy oddziaływające środowisko jest silnie agresywne, pod farby chlorokauczukowe podkładowe 7223-000 można nałożyć na powierzchnię metalu dodatkowo jedną warstwę farby chlorokauczukowej podkładowej czerwonej tlenkowej chemoodpornej 7223-000-250,
- na powierzchnie betonów i tynków cementowych, suche i oczyszczone, zafluatowane co najmniej na 3 dni przed malowaniem,
- na drewno uprzednio zapokostowane (promocja 3 w 1).

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

Dodaj wpis:


Powiązane artykuły

Włókna szklane

Włókna szklane, znane jako generatory szklanokwarcowe, to materiał kompozytowy wytwarzany z włókien elektrycznych, które są emitowane zamiast urządzenia ludzkiego włosa.…

Materiał elewacyjny

Materiał elewacyjny do materiału używanego do pokrywania zewnętrznych ścian budynków w celu ochrony przed ich dostępem oraz nadania im estetycznego…

Drabiny ewakuacyjne

Drabiny ewakuacyjne to specjalne urządzenie, które jest natychmiast opuszczane przez budynki lub elementy z dodatkowym piętrem w przypadku awarii lub…

Okna dachowe

Okna dachowe, znane również jako okna połaciowe lub okna strychowe, do okien umieszczonych w połaci dachowej budynku. Są one montowane…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !