Blog
Rozmieszczenie urządzenia
W artykule znajdziesz:
W drugim przypadku urządzenia rozmieszcza się zwykle w budynku parterowym grupami: w jednej - zasobniki rozdzielcze, dozowniki i zbiorcze zasobniki od- dozowanych materiałów; w drugiej - mieszarki, dozowniki wody i zasobniki rozdzielcze gotowej mieszanki. Odbywa się przy tym dwukrotne podnoszenie materiałów: pierwszy raz - do zasobników rozdzielczych na wysokość 8-10 m i drugi raz - wyciągiem skipowym (na urządzeniach o działaniu okresowym) lub przenośnikiem taśmowym (na urządzeniach o działaniu ciągłym) do urządzeń nad mieszarkami rozmieszczonymi na stosunkowo nieznacznej wysokości (program uprawnienia budowlane na komputer).
Rozmieszczenie urządzenia według schematu pionowego jest zwarte i pozwala kompleksowo zmechanizować i zautomatyzować cały proces produkcyjny, ale wymaga budynku o wysokości 20-7-25 m. Oddziały wybudowane według schematu jednostopniowego są doskonalsze, zajmują mniejszą powierzchnię, zapewniają większą wydajność i są stosowane wszystkich nowoczesnych dużych i średnich wytwórniach wyrobów żelbetowych (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Schemat parterowy nadaje się dla małych wytwórni o wydajności do 10, a nawet 15 tys. m3 rocznie, jak również dla sezonowych wytwórni poligonowych. Podawania materiałów do betonowni i rozdzielania ich do bunkrów dokonuje się na piętrze nad zasobnikami za pomocą pochyłych przenośników taśmowych, pionowych przenośników kubełkowych, lejów zwrotnych - dla kruszyw i krótkich przenośników ślimakowych - dla cementu i materiałów sproszkowanych. Przy transporcie pneumatycznym cementu rozmieszcza się na tym samym piętrze cyklony dla wstępnego i filtry tkaninowe dla kolejnego oczyszczania powietrza z pyłu cementowego (uprawnienia budowlane).
Zasobniki rozdzielcze
Zasobniki rozdzielcze oblicza się na 2-3 godz. pracy urządzenia i dzieli na trzy komory na tłuczeń lub żwir, dwie na piasek i dwie na cement. Dla zapewnienia prawidłowego przemieszczania się kruszyw o zwiększonej wilgotności ustawia się na ściankach ostrosłupowej części zasobnika urządzenie wibracyjne, zapobiegające powstawaniu zasklepień (program egzamin ustny).
Określając pojemność i liczbę mieszarek należy uwzględnić, aby każda z nich mogła wypuszczać dwa rodzaje mieszanki (o konsystencji półciekłej i gęstoplastycznej, dla betonu zwykłego lub lekkiego itd.), a liczba mieszarek nie była duża, ale nie mniejsza niż dwie, aby umożliwić przy uszkodzeniu lub remoncie jednej z nich, zwiększając zmianowość pracy innych, zapewnienie wypuszczania wymaganej produkcji. Ilość betoniarek należy obliczać według rzeczywistej ich maksymalnej wydajności z uwzględnieniem krótkiego czasu doprowadzania mieszanki do formy lub urządzenia formującego (opinie o programie).
Gotową mieszankę wyładowuje się z mieszarek do bunkrów rozdzielczych, których pojemność przyjmuje się zwykle jako równą 2-K3 zarobom betoniarki lub ich grupy obsługiwanej przez dany zasobnik, a przy wydawaniu mieszanki do środka przewozowego - nie mniejszej pojemności (segregator aktów prawnych).
W betonowmach wytwórni prefabrykowanych elementów żelbetowych stosuje się zdalne lub automatyczne sterowanie napędami elektrycznymi mechanizmów i automatyczną kontrolę poszczególnych parametrów techno ogicznych. Na rysunku 16-11 pokazano schemat automatyzacji procesu echnologicznego przygotowania mieszanki betonowej. Głównymi węzłami tego schematu są: automatyzacja kontroli załadowania materiałów do zasobników rozdzielczych betonowni (włącznie z podgrzewaniem materiałów w okresie zimowym), dozowania materiałów do zarobu (z uwzględnieniem zmieniającej się wilgotności kruszyw) i sterowania pracą mieszarek z kontrolą czasu mieszania.
Stopień automatyzacji betoniarek może być różny: sterowanie miejscowe i zdalne mechanizmami i sygnalizacja o stanie ich pracy lub automatyzacja całkowita, obejmująca sterowanie programowe wszystkimi operacjami przygotowania mieszanki betonowej i ich kontrolę. Najczęściej ustawia się w oddziale mieszarek pulpit sterowania i kontroli załadunku materiałów do zasobników rozdzielczych i pulpit sterowania dozownikami i zblokowanymi z nimi mieszarkami (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32