Blog

Piła i oprzyrządowanie zdjęcie nr 2
02.09.2020

Rozruch urządzeń

W artykule znajdziesz:

Rozruch urządzeń

Piła i oprzyrządowanie zdjęcie nr 3
Rozruch urządzeń

Przed przystąpieniem do betonowania należy wykonać następujące prace przygotowawcze:
- wybrać miejsce do ustawienia urządzeń do pompowania,
- opracować schemat organizacji robót betonowych,
- wybudować tymczasowe pomieszczenia dla urządzeń pompowni (program uprawnienia budowlane na komputer),
- przygotować projekt mieszanki betonowej wg wytycznych wraz z kontrolą założonych parametrów,
- przygotować instalację urządzeń dla środków plastyfikujących,
- przeprowadzić szkolenie zespołów roboczych.

W przypadku prowadzenia prac w okresie zimowym, rurociągi oraz przewody doprowadzające wodę należy zabezpieczyć przed działaniem mrozu.
Przed rozruchem pomp należy połączyć przewody gumowe do przemywania tłoka i cylindra z siecią wodociągową. Następnie należy wprowadzić pompę w ruch jałowy i sprawdzić działanie mieszarek, naciąg śrub w połączeniach i obecność smaru w poszczególnych elementach (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Bezpośrednio przed zasypem mieszanki betonowej do zarobnika pompy, wewnętrzną powierzchnię rurociągu należy posmarować emulsją wapienną lub zaprawą cementową. Emulsję wapienną wlewa się do ustawionego w pobliżu pompy segmentu rurociągu po uprzednim wprowadzeniu dwóch czopów w postaci walca, sporządzonych ze starych worków. Po wypełnieniu
rury emulsją zatyka się korek i rozpoczyna się tłoczenie mieszanki betonowej, która przesuwa czopy i znajdującą się między nimi emulsję, wytwarzając powłokę na wewnętrznej powierzchni rurociągu (uprawnienia budowlane).

Przebieg wykonywania robót

W celu zapewnienia prawidłowego działania pomp należy zapewnić następujące warunki:
- stałą dostawę mieszanki betonowej do zasobnika pompy - najbardziej celowe jest umieszczenie urządzeń do pompowania bezpośrednio w betoniarni, gdyż w tym przypadku odpada konieczność korzystania ze środków transportowych;
- dostateczny front robót, umożliwiający prowadzenie betonowania z maksymalną intensywnością (program egzamin ustny). Pożądane jest, aby pompa pracowała całą dobę.

Przewidziany do betonowania obiekt dzieli się zazwyczaj na sekcje, bloki, odcinki itp. Każdą sekcję lub blok betonuje się warstwami, przy czym betonowanie każdej warstwy następnej (przykrywającej) powinno być zakończone najpóźniej w ciągu dwóch godzin. W zależności od tempa betonowania i od powierzchni betonowanego bloku, grubość warstwy wynosi zazwyczaj 20-40 cm. Przy betonowaniu bloków o dużych objętościach i o takich powierzchniach, których nie można całkowicie zabetonować w ciągu dwóch godzin za pomocą jednej pompy, używa się dwóch lub więcej pomp (opinie o programie). Na przykład przy zastosowaniu pompy typu S-252 i betonowania warstwami o grubości 40 cm, istnieje konieczność zastosowania drugiej pompy przy powierzchni bloku ponad 80 m2, zaś przy betonowaniu warstwami o grubości 20 cm - przy powierzchni bloku przekraczającej 150 m2. Projekt organizacji robót powinien przewidywać kolejność betonowania, rozpoczynając od najdalej położonego punktu budowli.

Równocześnie przygotowuje się odgałęzienie II, by można je było dołączyć do przewodu głównego niezwłocznie po wykorzystaniu odgałęzienia I. Ogniwo odgałęzienia I usuwa się, a po oczyszczeniu z mieszanki betonowej układa się odgałęzienie III itd.
Przewód do betonu montuje się w ten sposób, aby nie przeszkadzał przy wykonywaniu deskowania i zbrojenia (segregator aktów prawnych). W celu zwiększenia zasięgu rozprowadzenia mieszanki betonowej, przewód do betonowania umieszcza się na pewnej wysokości od górnej krawędzi betonowanej konstrukcji. Wysokość ta nie powinna przekraczać 1,0-2,0 m. Na odcinkach poziomych przewód należy układać z pewnym spadkiem w kierunku miejsca spływu wody przy przemywaniu przewodów (promocja 3 w 1).

W razie konieczności betonowania budowli o wymiarach przekraczających zasięg działania pomp należy stosować kolejne podawanie mieszanki betonowej za pomocą dwóch lub trzech pomp.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Piła i oprzyrządowanie zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Piła i oprzyrządowanie zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Piła i oprzyrządowanie zdjęcie nr 8 Piła i oprzyrządowanie zdjęcie nr 9 Piła i oprzyrządowanie zdjęcie nr 10
Piła i oprzyrządowanie zdjęcie nr 11
Piła i oprzyrządowanie zdjęcie nr 12 Piła i oprzyrządowanie zdjęcie nr 13 Piła i oprzyrządowanie zdjęcie nr 14
Piła i oprzyrządowanie zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Piła i oprzyrządowanie zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Piła i oprzyrządowanie zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami