Blog

Zbiorniki przemysłowe zdjęcie nr 2
16.07.2021

Rozwój grzybów

W artykule znajdziesz:

Rozwój grzybów

Zbiorniki przemysłowe zdjęcie nr 3
Rozwój grzybów

Przed ułożeniem podłogi drewnianej w budynkach niepodpiwniczonych należy usunąć wierzchnią warstwę ziemi roślinnej o grubości ok. 30 cm, która odznacza się zdolnością utrzymywania wilgoci i zawiera pożywki sprzyjające rozwojowi grzybów oraz kwasy humusowe (program uprawnienia budowlane na komputer).
Na miejsce usuniętej ziemi roślinnej układa się warstwę ubitego suchego gruzu o grubości 12-15 cm.

Na gruzie muruje się słupki pod le- gary podłogowe. Przed ułożeniem legarów układa się na słupkach kawałki papy jako izolację przeciwwilgociową. Izolację poziomą ściany umieszcza się poniżej poziomu podłogi (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Przy lepszym wykonaniu, a zwłaszcza gdy zwierciadło wody gruntowej znajduje się niezbyt głęboko i istnieje znaczne zawilgocenie wodą kapilarną, zamiast grubszej warstwy ubitego gruzu układa się na cienkiej warstwie piasku lub gruzu o grubości 5-12 cm płytę o grubości 10-15 cm wykonaną z betonu niskiej marki 50-70, zaizolowaną wyprawą cementową wodoszczelną z dodatkami uszczelniającymi. Na płycie układa się cegły, a na nich legary, pod którymi umieszcza się kawałki papy jako izolację przeciwwilgociową (uprawnienia budowlane).

Izolację płyty można również wykonać z powłoki bitumicznej (lekka izolacja bitumiczna). Izolację poziomą ściany należy połączyć z izolacją podłogi.
Na izolowanej w ten sposób płycie betonowej układa się bezpośrednio legary podłogowe. Przestrzeń podpodłogowa powinna mieć zapewnioną wymianę powietrza.
Izolację przeciwwilgociową posadzek niedrewnianych zarówno w budynkach niepodpiwniczonych, jak i w podziemiach wykonuje się w ten sposób, że na podkładzie betonowym o grubości KH-15 cm (najlepiej z betonu żwirowego marki 70 lub 90) ułożonym na warstwie tłucznia, żwiru lub piasku o grubości 5-15 cm układa się izolację przeciwwilgociową (program egzamin ustny). Jako izolację można zastosować wyprawę cementową wodoszczelną z dodatkami uszczelniającymi, lekką izolację bitumiczną wszelkich rodzajów lub izolację bitumiczną z wkładkami. Wybór rodzaju izolacji zależy od znaczenia i przeznaczenia budynku oraz od spodziewanego stopnia) zawilgocenia.

Uzbrojenie płyty posadzkowej

Izolację posadzki należy układać na tym samym poziomie co izolację poziomą ścian i połączyć z tą ostatnią (opinie o programie).
Na izolacji układa się górną warstwę posadzki w postaci płyty betonowej z ułożoną na niej terakotą, gładzią cementową, płytkami lastrikowymi itp. Można też ułożyć posadzkę z klinkieru, cegły lub innych materiałów używanych na posadzki.
W razie wykonywania podłogi z klepki drewnianej wskazane jest ułożenie jej na warstwie asfaltu będącego jednocześnie izolacją przeciwwilgociową. Można też ułożyć posadzkę z asfaltu lanego, która w tym przypadku równocześnie będzie izolacją przeciwwilgociową (segregator aktów prawnych).

W budynkach przemysłowych o ciężkim ruchu warstwę betonową posadzki układanej na izolacji należy wykonać odpowiednio grubą (10-20 cm) i uzbroić siatką z prętów o średnicy 3-8 mm, ułożonych w odstępach 20-30 cm. Uzbrojenie płyty posadzkowej jest wówczas wskazane, gdy posadzka może podlegać większym zmianom temperatury.
W zasadzie dla każdego budynku podpiwniczonego należy obok izolacji poziomej, ułożonej w dwóch poziomach, przewidzieć również przynajmniej lekką izolację pionową. Dolnej izolacji poziomej i pionowej można zaniechać jedynie w budynkach o drugorzędnym znaczeniu, a przede wszystkim w budynkach z podziemiami, których zabezpieczenie przed wilgocią ze względu na rodzaj użytkowania nie jest konieczne (promocja 3 w 1).

Podziemie powinno być zabezpieczone przed wilgocią gruntową, pojawiającą się przede wszystkim na skutek przesiąkania wody opadowej z przyległego terenu. W pomieszczeniu dopuszczalne jest występowanie umiarkowanej wilgoci, jaka może przenikać przez podłogę nie zabezpieczoną żadną izolacją.
Warstwy izolacyjne należy wykonać na zewnętrznej powierzchni ścian, w ścianach nad fundamentem i w ścianach nad terenem.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Zbiorniki przemysłowe zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Zbiorniki przemysłowe zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Zbiorniki przemysłowe zdjęcie nr 8 Zbiorniki przemysłowe zdjęcie nr 9 Zbiorniki przemysłowe zdjęcie nr 10
Zbiorniki przemysłowe zdjęcie nr 11
Zbiorniki przemysłowe zdjęcie nr 12 Zbiorniki przemysłowe zdjęcie nr 13 Zbiorniki przemysłowe zdjęcie nr 14
Zbiorniki przemysłowe zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Zbiorniki przemysłowe zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Zbiorniki przemysłowe zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami