Blog
Rury betonowe
W artykule znajdziesz:
W miarę napełniania formy gęstoplastyczną mieszanką betonową łopatki zagęszczają beton, a dolna walcowa część głowicy przy wirowaniu formuje wewnętrzną powierzchnię rury betonowej. Wielkość nacisku prasowania wynosi 2-P3 kG/cm2. Przy zagęszczaniu mieszanki betonowej łopatki prasujące, opierając się na świeżo uformowanym betonie, podnoszą głowicę w miarę przebiegu betonowania (program uprawnienia budowlane na komputer).
Przy prasowaniu w kierunku promieniowym zagęszczanie mieszanki betonowej przeprowadza się siłami poziomymi, powstającymi przy wirowaniu głowicy prasującej, wyposażonej w rolki lub łopatki. Maszyny tego typu wykorzystuje się do formowania nie tylko rur betonowych, ale również żelbetowych. Podnoszenie formującej głowicy razem z wałem pionowym przeprowadza się w miarę przebiegu betonowania przymusowo, specjalnym mechanizmem podnoszącym. Podobnie jak przy prasowaniu osiowym, forma składa się tylko z płaszcza zewnętrznego. Wewnętrzna powierzchnia rury tworzy się pod wpływem wirowania głowicy maszyny, spełniającej funkcje przesuwnego rdzenia i urządzenia wygładzającego (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Wibrowanie. Urządzenia wibracyjne do zagęszczania mieszanki betonowej przy formowaniu rur (zbrojonych i niezbrojonych) mogą być kilku typów. Stosuje się je do produkcji rur zarówno krótkich, jak i długowymiarowych dowolnych średnic. W szeregu przypadków łączy się wibrowanie z prasowaniem (uprawnienia budowlane).
Dla przykładu opisano niżej kilka sposobów formowania rur betonowych i żelbetowych z zastosowaniem wibrowania. Na płaszczu zewnętrznym mocuje się zwykle wibratory zewnętrzne rdzenie wibracyjne są wyposażone w elektromechaniczne wibratory o dużej mocy, ustawione wewnątrz formy. Sztywna konstrukcja : sposób przymocowania wibratorów pozwalają uzyskać jednakowe amplitudy drgań wzdłuż wysokości i na dowolnym przekroju rdzenia wibracyjnego (program egzamin ustny).
Elementy szkieletu zbrojeniowego
Elementy szkieletu zbrojeniowego przygotowuje się na nawijarce zgrzewającej, wstawia jeden w drugi i łączy we wspólny szkielet rurowy. Po zmontowaniu formy i ustabilizowaniu szkieletu we właściwej pozycji zasypuje się do formy z górnego zasobnika mieszankę betonową za pomocą koryta pokrętnego, które rozdziela ją równomiernie po obwodzie formy. Rdzeń jest zamknięty u góry nieprzelotowym stożkiem; jeżeli spadnie na niego mieszanka, stacza się ona do przestrzeni między rdzeniem i płaszczem zewnętrznym formy. Pod koniec betonowania ustawia się na formie u góry specjalny pierścień do kształtowania kielicha na górnym końcu rury (opinie o programie).
Po zakończeniu formowania wyciąga się rdzeń z rury, a wyrób na podkładzie i w płaszczu zewnętrznym przenosi się suwnicą do komory twardnienia. Tutaj po ustawieniu wyrobu ściąga się z niego zewnętrzny płaszcz formy. Uformowane wyroby, w razie potrzeby, poddaje się procesowi wykończenia (zaprawianie raków, zdjęcie nacieków, zacierania), po czym zamyka się komory i wyroby poddaje się naparzaniu (segregator aktów prawnych). Podkłady po wydobyciu wyrobów z komory naparzania zwraca się na stanowisko formowania.
Pionowo-przesuwne formowanie wibracyjne. Sposób formowania za pomocą ślizgającego się rdzenia wibracyjnego stosuje się przy produkcji długowymiarowych rur o stosunkowo niedużej średnicy. Po nasmarowaniu formy i ustawieniu w niej szkieletu zbrojeniowego ustawia się formę na stanowisku roboczym. Od dołu wprowadza się do niej rdzeń wibracyjny, składający się z głowicy wibracyjnej i ślizgającego się rdzenia (ruchomej formy wewnętrznej). Od góry ładuje się nieustannie do formy, za pomocą zasilacza ślimakowego lub innego rodzaju, mieszankę betonową (promocja 3 w 1). W strefie wibrowania mieszanka zapełnia przestrzeń między formą i rdzeniem wibracyjnym i zagęszcza się. W miarę zapełniania formy mieszanką i jej zagęszczania rdzeń wibracyjny stopniowo podnosi się. Po zapełnieniu całej formy i ostatecznym zagęszczeniu betonu w całym wyrobie wibrowanie przerywa się i rdzeń opuszcza się do położenia wyjściowego.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32