Blog
Samojezdne zasypniki
W artykule znajdziesz:
Do czoła skrajnego stołu zamocowana jest za pomocą spiralnych sprężyn płyta rezonatora z dwoma zsynchronizowanymi wibratorami wahadłowymi. Trzy cylindry hydrauliczne i urządzenia dźwigniowe służą do sztywnego zamocowania formy do stołów wibracyjnych, które wraz z formą, wypełnioną mieszanką betonową, tworzą jeden drgający układ. Wibratory ustawione są na płycie w taki sposób, aby nadawać stołom i formie drgania skierowane wzdłuż osi podłużnej wyrobu. Powstaje układ dwumasowy: masa płyty ze źródłami drgań i układ drgający stołów i formy z mieszanką betonową (program uprawnienia budowlane na komputer).
Masa płyty wzbudnika drgań i sztywność sprężyn są tak dobrane, aby częstotliwość drgań własnych układu była zbliżona do częstotliwości drgań wymuszonych, wywoływanych przez wibratory. Częstotliwość ta wynosi 2800 drgań/min, a amplituda drgań poziomych układu z mieszanką betonową ok. 0,5 mm. Przy formowaniu elementów smukłych na równi z drganiami podłużnymi powstają drgania poprzeczne ukierunkowane poziomo i pionowo, również sprzyjające zagęszczeniu mieszanki betonowej (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Samojezdne zasypniki i rozdzielacze mieszanki betonowej. Układanie i wyrównywanie mieszanki betonowej w formie wykonuje się za pomocą zasilaczy podających mieszankę do formy bez jej wyrównywania i rozdzielaczy podających mieszankę i wyrównywujących ją w formie. Istnieją rozdzielacze dodatkowo zagęszczające mieszankę w górnych warstwach wyrobu przy formowaniu na stole wibracyjnym (uprawnienia budowlane).
Intensywność podawania mieszanki betonowej
Zasypniki i rozdzielacze mieszanki betonowej składają się z ramy nośnej (portalu), przemieszczającej się na torach szynowych wzdłuż stanowiska formowania i pod załadunek bunkra o pojemności 1-3 m3, i z zasilacza do wydawania mieszanki do formy. Rozróżnia się rozdzielacze mieszanki z podajnikiem korytowym wibracyjnym do wyrównywania mieszanki betonowej w formach o szerokości do 1,5-2 m i rozdzielacze mieszanki z zasilaczem taśmowym, stosowane przy formowaniu wyrobów o znacznej szerokości (program egzamin ustny).
Intensywność podawania mieszanki betonowej do form za pomocą koryta wibracyjnego zależy od szerokości koryta, kąta jego pochylenia do poziomu i od intensywności wibracji regulowanej zmianą siły lub natężenia prądu zasilającego mechanizm wibracyjny koryta. Najbardziej rozpowszechnione są rozdzielacze mieszanki z podajnikiem taśmowym na całą szerokość formowanego wyrobu. Intensywność podawania i grubość warstwy mieszanki betonowej w formie są określane szybkościami ruchów rozdzielacza mieszanki i taśmy. Dla równomiernego doprowadzania mieszanki na taśmę, niezależnie od jej poziomu w zasobniku rozdzielczym, zbudowano przed nim na całej szerokości podajnika zbiornik pośredni, podtrzymujący stałe spiętrzenie słupa mieszanki nad podajnikiem (opinie o programie).
Do regulacji grubości warstwy układanej mieszanki przewidziana jest ruchoma zasuwa, kierowana mechanizmem śrubowym. Prędkość przesuwania rozdzielacza mieszanki wzdłuż stanowiska formowania wynosi zwykle od 2 do 9 m/min, a prędkość posuwu taśmy podajnika - od 6 do 9 m/min. Maksymalna prędkość transportowa rozdzielacza mieszanki (przy przemieszczaniu od zasobnika rozdzielczego do stanowiska formowania i z powrotem) waha się w granicach 10-15 m/min (segregator aktów prawnych).
Układacz form. Jest to samobieżny wózek wyposażony w podnośną ramę widłową. Suwnica podaje do układacza form zamontowaną i posmarowaną formę i ustawia ją na podnośnej ramie. Następnie układacz form podjeżdża do opróżnionego po kolejnym formowaniu stołu wibracyjnego w taki sposób, aby wspornikowe części jego ramy weszły do przestrzeni między blokami wibracyjnymi. Następnie za pomocą specjalnego mechanizmu rama opuszcza się, a forma układa się na stole wibracyjnym. Przy intensywnym formowaniu, kiedy suwnica jest granicznie obciążona, stosowanie układaczy form pozwala zwolnić suwnicę z części operacji (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32