Blog

Powlekanie blach zdjęcie nr 2
24.07.2018

Sąsiednia działka budowlana

W artykule znajdziesz:

Sąsiednia działka budowlana

 

Powlekanie blach zdjęcie nr 3
Sąsiednia działka budowlana

Udana rozbudowa. Czasem posiadając dom, zachodzi potrzeba na jego powiększenie (segregator aktów prawnych). Jeżeli ma się pomysł i finanse na realizację tego przedsięwzięcia, warto wiedzieć od czego zacząć. A może to być kwestia nie łatwa w dobie zmieniających się przepisów i wymogów. Rozbudowa budynku istniejącego. Kiedy dom już stoi na działce i chce się go rozbudować, należy zacząć od prawa budowlanego. Stanowi ono o krokach, które należy podjąć. Aby zacząć w ogóle prace potrzebne jest zagospodarowanie terenu oraz projekt budowlany, który musi być wykonany przez specjalistę z odpowiednimi uprawnieniami. Często występuje potrzeba, aby uzyskać opinię na tematu stanu technicznego budynku rozbudowywanego, albo określenia rodzaju gruntu. Kwestie te są bardzo indywidualne (promocja 3 w 1). Na pewno odpowiednia jednostka terytorialna pomoże i udzieli informacji na temat wymogów przez nich oczekiwanych. Po zniesieniu poprzednich przepisów na rozbudowę istniejącego domu, nie potrzeba już pozwolenia na budowę.

 

Fakt ten wraz z odpowiednią dokumentacją zgłasza się w danym urzędzie. Sąsiednia działka budowlana. Przy planowanej rozbudowie własnego domu, bardzo istotny jest fakt posiadania sąsiadów oraz działek okalających teren, na którym planuje się rozbudowę. Przepisy jasno określają tę kwestię. Rozbudowa istniejącego już budynku w odległości od sąsiedniej działki budowlanej, nie mniej niż 4 metry (jeżeli dom będzie zwrócony będzie ścianą z oknami, albo ścianą z drzwiami w stronę granicy), albo nie mniej niż 3 metry (jeżeli nie ma ani okien, ani drzwi zwróconych w stronę granicy). Jeżeli warunki te zostaną spełnione, wtedy żadne pozwolenie budowlane nie będzie potrzebne. W razie gdyby istniała uzasadniona potrzeba, aby nie zachować tych wymogów, wspomniane pozwolenie jest wymagane. Aby rozbudowa domu zakończyła się sukcesem należy pomyśleć o wszystkich możliwych kwestiach (uprawnienia budowlane). Bardzo często najwięcej problemów nastręczają kwestie formalne, dlatego warto zabrać się za to sumiennie.. Dobre przygotowanie pomoże przejść przez ten proces łatwo i przyjemnie.

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Powlekanie blach zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Powlekanie blach zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Powlekanie blach zdjęcie nr 8 Powlekanie blach zdjęcie nr 9 Powlekanie blach zdjęcie nr 10
Powlekanie blach zdjęcie nr 11
Powlekanie blach zdjęcie nr 12 Powlekanie blach zdjęcie nr 13 Powlekanie blach zdjęcie nr 14
Powlekanie blach zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Powlekanie blach zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Powlekanie blach zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami