Blog

Dźwigi szybowe zdjęcie nr 2
08.01.2020

Schody drewniane

W artykule znajdziesz:

Schody drewniane

Dźwigi szybowe zdjęcie nr 3
Schody drewniane

Schody drewniane mają zastosowanie w domach o dwóch kondygnacjach, w domach jednorodzinnych i w budynkach gospodarczych. Stosowanie schodów drewnianych w budynkach o więcej niż 2 kondygnacjach jest zabronione (program na komputer). Schody wykonuje się głównie z drewna sosnowego. Podnóżki schodów o większym ruchu oraz schodów w lokalach reprezentacyjnych wykonuje się z drewna dębowego. Drewno powinno być odpowiednio przeschnięte (program na telefon). Podnóżki szersze od 24 cm wykonuje się zwykle zamiast z jednej z 2 desek łączonych na wpust i grzebień i sklejanych, gdyż deski węższe mniej się paczą. Wszystkie części składowe przed zmontowaniem schodów powinny być dobrze 1 ściśle dopasowane. Istnieje szereg odmian schodów drewnianych, a mianowicie: drabiniaste, policzkowe, siodłowe i inne. Schody drabiniaste mają zastosowanie w budynkach gospodarczych jako schody piwniczne i strychowe w małych domkach i jako różne schody pomocnicze (program egzamin ustny). Kąt pochylenia tych schodów dochodzi do 60°. Podnóżki stopni wykonywane z desek o grubości 44-5 cm i szerokości 254-30 cm, są wsunięte w gniazda policzków na głębokość 24-2,5 cm. Połączenie może być przy tym na tzw. jaskółczy ogon lub bez niego, ale z przybiciem gwoździami. Przednie krawędzie podnóżków są odległe w rzucie poziomym o 174-20 cm. Przednóżków w stopniach nie ma. Policzki o grubości 5-f-7 cm i szerokości 234-28 cm są wcięte zazwyczaj w belki stropowe (opinie o programie). Schody policzkowe ze stopniami osadzonymi w policzkach. Grubość desek podnóżków w tych schodach wynosi 44-5 cm, przednóżków 24-3 cm, policzków 64-7 cm.

Słupek poręczowy

Przednóżek wpuszcza się na półwpust w podnóżek górny i przytwierdza gwoździami lub wkrętami do tylnej bocznej powierzchni podnóżka dolnego (segregator aktów prawnych). W celu zapobieżenia późniejszemu skrzypieniu schodów po zeschnięciu się. górny brzeg przednóżka powinien być o 3-S-5 mm wyższy w środku niż na końcach. Każdy bieg montowany jest przez osadzenie podnóżków i przednóżków w gniazdach policzków głębokich na 2-2,5 cm i ściągnięcie ze sobą obydwóch policzków za pomocą 2 ściągów z nagwintowanymi końcami. Montując podnóżki nadaje się im wygięcie sprężyste ku górze na wspomniane 3-r-5 mm, aby później po skurczeniu się dobrze przylegały do przednóżków, nie powodując skrzypienia. Policzki dolnego biegu parteru są zwykle wcięte w specjalny legar i w słupek poręczowy, z którym ponadto są ześrubowane (promocja 3 w 1). Legar powinien być unieruchomiony przez zakotwienie w fundamencie bądź przez umocowanie do stropu piwnicznego. Przestrzeń pod dolnym biegiem parteru jest zwykle w domach mieszkalnych osłonięta cienką ścianką.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Dźwigi szybowe zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Dźwigi szybowe zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Dźwigi szybowe zdjęcie nr 8 Dźwigi szybowe zdjęcie nr 9 Dźwigi szybowe zdjęcie nr 10
Dźwigi szybowe zdjęcie nr 11
Dźwigi szybowe zdjęcie nr 12 Dźwigi szybowe zdjęcie nr 13 Dźwigi szybowe zdjęcie nr 14
Dźwigi szybowe zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Dźwigi szybowe zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Dźwigi szybowe zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami