Blog

Podstawy budowy śrub zdjęcie nr 2
24.02.2020

Schody monolityczne uprawnienia budowlane

W artykule znajdziesz:

Schody monolityczne uprawnienia budowlane

Podstawy budowy śrub zdjęcie nr 3
Schody monolityczne uprawnienia budowlane

Schody monolityczne naprawia się w przeważającej liczbie przypadków w podobny sposób jak przy wzmacnianiu stropów żelbetowych (program uprawnienia budowlane na komputer). Przy remoncie znacznie uszkodzonych schodów o stopniach kamiennych bądź betonowych uszkodzone stopnie i spoczniki zastępuje się nowymi, uprzednio przygotowanymi, lub wykonuje się całą klatkę schodową od nowa w sposób monolityczny.

Przy uzupełnianiu warstw pokrycia papą bezosnowową z folii aluminiowej należy koniecznie sprawdzić stan wilgotności podłoża pod warstwami papy i w przypadku stwierdzenia zawilgocenia powyżej wartości dopuszczalnej nie kłaść papy do czasu wyschnięcia istniejącego pokrycia oraz podłoża (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

W przypadku użycia papy na tkaninie technicznej konieczne jest ułożenie jako warstwy zewnętrznej papy powłokowej na wkładce tekturowej, gdyż w przeciwnym przypadku wystąpią znaczne odkształcenia papy przy nagrzewaniu dachu przez słońce. Sposób krycia dachu papą na większych połaciach (uprawnienia budowlane).

Pokrycia Cyklolaminatem. Ostatnio w coraz szerszym zakresie i z bardzo dobrym skutkiem stosuje się renowacje pokrycia dachowego, łącznie z obróbkami blacharskimi, przez mechaniczne lub ręczne pokrycie dachu masą od góry. Po rozkuciu ściany usuwa się uszkodzone stopnie za pomocą drążków, którymi oddziela się i podważa usuwany stopień. Odspojony stopień lub płytę obwiązuje się stalową liną i wyjmuje z biegu.

Konserwacja i renowacja schodów obejmują swym zakresem drobną naprawę balustrad, wymianę zniszczonych fragmentów schodów drewnianych oraz naprawę uszkodzonych stopni i podestów betonowych bądź kamiennych. Przed wstawieniem łaty lub wypełnieniem rys i spękań w stopniach kamiennych należy na łatę wykuć gniazdo w kształcie jaskółczego ogona lub w miarę potrzeby poszerzyć spękania. W oczyszczone i zwilżone gniazdo wkłada się odpowiednio przygotowany kawałek kamienia na zaprawie cementowej co najmniej marki 80. Taką samą zaprawą wypełnia się pod ciśnieniem wszystkie rysy i spękania (program egzamin ustny). Po związaniu i stwardnieniu zaprawy należy wyreperowaną powierzchnię oszlifować. W podobny sposób naprawia się uszkodzenia stopni betonowych. Przy większych uszkodzeniach naprawiane miejsce należy wzmocnić kawałkiem siatki cięto-ciągnionej itp.

Podnoszenie konstrukcji

Naprawy schodów lastrykowych dokonuje się w podobny sposób. Po usunięciu wszystkich uszkodzonych fragmentów stopni i podestów i wykuciu w reperowanych stopniach gniazd w kształcie jaskółczych ogonów, służących lepszemu związaniu świeżego betonu ze starym, należy oczyścić i zmyć wszystkie miejsca przyszłych reperacji, a następnie wykonać deskowanie stopni odpowiadające ich profilowi i ułożyć w deskowanie mieszankę lastrykową. W czasie remontu klatek schodowych powinny być one odpowiednio zabezpieczone przed możliwością wypadków oraz dokładnie oświetlone (opinie o programie).

Podnoszenie konstrukcji było stosowane przy realizacji nowych budynków metodą tzw. wypychania całych kondygnacji, zmontowanych na dole. Natomiast w budownictwie remontowym metoda ta, ze względu na skomplikowane roboty z tym związane, duży koszt oraz konieczność stosowania specjalnych urządzeń, jest na ogół rzadko używana.

Najczęściej posługiwano się tą metodą przy podnoszeniu konstrukcji dachu w przypadku konieczności nadbudowy budynku w czasie jego normalnej eksploatacji, podnoszeniu poszczególnych elementów stropu przy ich znacznym ugięciu oraz rzadziej przy podnoszeniu części budynku w celu likwidacji jego częściowego osiadania (segregator aktów prawnych).

Znacznie częściej metoda podnoszenia konstrukcji jest stosowana w halowym budownictwie przemysłowym oraz w budownictwie inżynieryjnym. W każdym przypadku stosowania tej metody konieczne jest opracowanie szczegółowego projektu, określającego ciężar podnoszonych elementów, ich charakterystykę konstrukcyjną, parametry wytrzymałościowe, schematy pracy statycznej przy podnoszeniu wraz ze szczegółową technologią i organizacją robót oraz szczegółowym projektem zamaszynowania.

Podstawowym sprzętem stosowanym przy podnoszeniu konstrukcji są dźwigniki, od ręcznych do hydraulicznych, sterowane centralnie w zależności od rodzaju i zakresu robót. Do podnoszenia stosuje się dźwigniki, w których wypychana jest do góry ich obudowa, a tłok oparty jest na nieodkształcalnym podłożu (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Podstawy budowy śrub zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Podstawy budowy śrub zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Podstawy budowy śrub zdjęcie nr 8 Podstawy budowy śrub zdjęcie nr 9 Podstawy budowy śrub zdjęcie nr 10
Podstawy budowy śrub zdjęcie nr 11
Podstawy budowy śrub zdjęcie nr 12 Podstawy budowy śrub zdjęcie nr 13 Podstawy budowy śrub zdjęcie nr 14
Podstawy budowy śrub zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Podstawy budowy śrub zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Podstawy budowy śrub zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami