Blog

Ogólne wskazania konstrukcyjne zdjęcie nr 2
29.11.2019

Ściany czyli jak zbudować dom

W artykule znajdziesz:

Ściany czyli jak zbudować dom

Ogólne wskazania konstrukcyjne zdjęcie nr 3
Ściany czyli jak zbudować dom


Jeśli decydujemy się na stworzenie nowego domu, to ściany oprócz fundamentów są najważniejszym elementem (program na komputer). Tak naprawdę w nowoczesnym budownictwie wyróżniamy wiele rozwiązań, lecz tylko kilka, jest wykorzystywanych w praktycznym działaniu. Ciężko się zdecydować czy wybrać ściany murowane, jednowarstwowe, dwuwarstwowe a może trzy warstwowe, ale osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia budowlane, jest w stanie łatwo rozwiązać nasz problem (program na telefon).

Wybór odpowiedniego rozwiązania w tym wypadku spada na architekta, który adaptuje mieszkanie, według naszych wcześniejszych wytycznych. Często, gdy pada tego typu pytanie, nie jesteśmy w stanie jednoznacznie wskazać, które rozwiązanie jest dla nas lepsze (program egzamin ustny). Każdy z nas przecież oczekuje trwałości, niezawodności i jakości, bo przecież ściany mają być na tyle grube, aby utrzymać ciepło w mieszkaniu. Trwałość i odpowiedni współczynnik ciepła to przede wszystkim najważniejsze parametry, jakimi kierujemy się przy wyborze odpowiednich ścian. Niestety nie wszystkie rozwiązania są w stanie spełnić nasze kryteria, ale tutaj wybór materiału, jakiego użyjemy, ma ogromne znaczenie (opinie o programie). Jeśli potrzebujemy domu na szybko, to najlepiej jest postawić ściany wykonane w całości z tak zwanych bloczków keramzytobetonowych, które łącząc się ze sobą, tworzą solidny mur. Środki bloczków mogą być wypełnione styropianem, aby utrzymywać ciepło. Nawet jeśli zdecydujemy się na ściany jednowarstwowe, to mimo wszystko sprawdzą się one w praktycznym użyciu.

Koszt budowy takich ścian jest również niewielki, dzięki czemu będziemy w stanie zaoszczędzić sporo pieniędzy, co jest ważne, zwłaszcza jeśli budujemy dom zupełnie od podstaw. Pamiętajmy jednak o tym, aby oprócz ścian zająć się również ociepleniem sufitu, ponieważ inaczej nie będziemy w stanie utrzymać ciepła w mieszkaniu (segregator aktów prawnych).

Prawdziwi fachowcy


Tylko prawdziwi fachowcy są w stanie pomóc nam osiągnąć odpowiedni efekt, brak fachowego podejścia do tematu sprawi, że mieszkanie nie będzie właściwie ocieplone. Źle położone ściany dają nam najczęściej duże straty ciepła, właśnie z tego względu lepiej stosować ściany dwuwarstwowe. Do ich budowy wystarczy nam zwykły gazobeton. Także w tym przypadku potrzebne będzie dodatkowe ocieplenie, ale w tym celu możemy wykorzystać sam styropian (promocja 3  w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Ogólne wskazania konstrukcyjne zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Ogólne wskazania konstrukcyjne zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Ogólne wskazania konstrukcyjne zdjęcie nr 8 Ogólne wskazania konstrukcyjne zdjęcie nr 9 Ogólne wskazania konstrukcyjne zdjęcie nr 10
Ogólne wskazania konstrukcyjne zdjęcie nr 11
Ogólne wskazania konstrukcyjne zdjęcie nr 12 Ogólne wskazania konstrukcyjne zdjęcie nr 13 Ogólne wskazania konstrukcyjne zdjęcie nr 14
Ogólne wskazania konstrukcyjne zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Ogólne wskazania konstrukcyjne zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Ogólne wskazania konstrukcyjne zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami