Blog
Ściany o konstrukcji ramowej
W artykule znajdziesz:
Ściany o konstrukcji ramowej
Ściany osłonowe mogą też być wykonywane tylko z zamocowaniem na słupkach lub tylko na ryglach przytwierdzonych do konstrukcji budynku (uprawnienia budowlane). Szkielet może być stalowy, a profile przykrywające i inne widoczne części — z aluminium.
Bywają szkielety tylko z profilów aluminiowycłi tłoczonych o grubości do 4 mm (program na telefon). Szkielet stalowy najlepiej jest wykonywać z cienkościennych profilów z blach grubości do 5 mm, giętych na zimno, o przekrojach otwartych lub zamkniętych. Dla ochrony przed korozją pręty zamknięte muszą być szczelne w celu niedopuszczenia do wymiany powietrza (wilgoci) (program na komputer).
Szkielet powinien być zdylatowany zarówno w kierunku pionowym, jak i poziomym. Dylatacje w szkielecie stalowym stosuje się co 2 lub 3 kondygnacje, a w aluminiowym co 1 lub 2. Dylatacje elementów wykonuje się w postaci połączeń przesuwnych lub teleskopowych.
Połączenie słupka z konstrukcją budynku wykonuje się co kondygnacja (program egzamin ustny). Powinno ono posiadać możliwość przesuwu w 3 kierunkach dla rektyfikacji ustawienia słupka na właściwym miejscu. Słupek między dy- latacjami termicznymi ma jedno połączenie sztywne, a inne są przesuwne.
Ściany o konstrukcji płytowej
Ściany o konstrukcji płytowej wykonywane są zwykle o wysokości kondygnacji i szerokości 0,9-r-1,50 m (opinie o programie). Ściany warstwowe produkowane są metodą prasowania i charakteryzują się szybkim montażem.
Ściany o konstrukcji ramowej są wykonywane z drobnych elementów wmontowanych w ramy nośne w warsztacie; na budowie montowane są one podobnie jak ściany płytowe. Ramy wykonuje się z profilów prasowanych (segregator aktów prawnych). Część ekranowa ramy może być też zakładana do ram na budowie — jest to bardziej prymitywny sposób montażu. Okładziny zewnętrzne tych ścian przeważnie są z blachy aluminiowej, z kolorowego lub emaliowanego szkła, płyt azbestowo-cementowych i innych. Okładziny wewnętrzne wykonywane są z blachy aluminiowej, płyt suchego tynku, płyt azbestowo-cementowych, pilśniowych, paździerzowych i innych.
Na izolację termiczną stosuje się styropian, szkło piankowe, wełnę mineralną na spoiwie syntetycznym, izolację w kształcie plastra miodu itp (promocja 3 w 1).
W ścianach osłonowych ze szkieletem drewnianym szkielet ten przykryty jest obustronnie okładzinami, a poza tym powinien być zaimpregnowany środkami przeciwgnilnymi i przeciwogniowymi.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32