Blog
Ściany z silikatów – co warto wiedzieć?
W artykule znajdziesz:
Ściany z silikatów – co warto wiedzieć?
Silikaty produkowane są od wielu lat, ale nadal wiele osób postrzega je jako wyrób drugiej jakości (uprawnienia budowlane). Opinia ta jest niesłuszna, ponieważ silikaty są nie tylko tanie, ale również uniwersalne, mocne i zdrowe. Można z nich bez problemu zbudować dom. Zarówno cegły, jak i bloczki czy kształtki silikatowe są wyrobami ekologicznymi, które nie zawierają szkodliwych domieszek, a przy ich produkcji nie dochodzi do degradacji ani zanieczyszczenia środowiska. W jego składzie znajduje się wapno i piasek, które miesza się z wodą do momentu uzyskania odpowiedniej konsystencji. Mieszanka leżakuje przez kilka godzin, a następnie formowane są z niej elementy, które przez 8 godzin hartuje się parą wodną o temperaturze 203stC i pod ciśnieniem 1,6MPa. Tak powstają ścienne elementy silikatowe, które są twardsze od tradycyjnej ceramiki cechują się najniższą naturalną promieniotwórczością spośród wszystkich materiałów budowlanych.
Ściany zewnętrzne z silikatu wymagają ocieplenia, ponieważ tylko wtedy mogą uzyskać wymagany współczynnik izolacyjności cieplnej (program egzamin ustny). Silikaty znakomicie nadają się do budowania ścian konstrukcyjnych oraz działowych. Najczęściej wykonuje się z nich ściany trójwarstwowe pokryte wełną mineralną lub styropianem. Z bloczków lub cegieł powstaje wówczas warstwa nośna, które jest osłonięta termoizolację. Ocieplenie jest dodatkowo obudowanie warstwą osłonową z kształtek lub cegieł. Silikaty nadają się również do wznoszenia ścian dwuwarstwowych z nieco grubszą warstwą nośną oraz izolacją pokrytą okładziną elewacyjną. Silikaty mają najwyższą wytrzymałość na ściskanie spośród wszelkich innych materiałów, które wykorzystywane są do murowania ścian. Dzięki temu gwarantują bezpieczeństwo i trwałość konstrukcji (opinie o programie). Wybudowane z nich ściany cechują się wysoką izolacyjnością akustyczną, dzięki czemu wewnątrz pomieszczeń jest cicho. Izolacyjność akustyczna silikatów rośnie wraz z ich masą. Im bardziej masywne ściany tym lepsza jest również akumulacja ciepła.
Najnowsze wpisy
W odniesieniu do uprawnień budowlanych, kluczowy wpływ na działanie kontrolera oraz praktyki patronackie pełnią różne funkcje. Kierownik praktyk to osoba,…
Praktyka zawodowa w spółdzielni mieszkaniowej może być przydatna dla osób uzyskujących uprawnienia budowlane, w tym elektryczne, ale ważne jest, aby…
53 465
98%
32