Blog
Ścieranie
W artykule znajdziesz:
Ścieranie - mechaniczny proces zużycia wynikający z wzajemnego oddziaływania nierówności ściernianka - masa zielona wsiewek, które w następnym roku mają stanowić plon główny, użytkowana jako pasza jesienią w roku wysiewu ściernica narzędzie ścierne do szlifowania mające postać bryły obrotowej (np. tarczy, walca, stożka), składające się z materiału ściernego związanego spoiwem (program uprawnienia budowlane na komputer).
Foluszniczy - odpadki włókiennicze w postaci krótkich, słabych, lekko spilśnionych włókien, które po odpowiedniej obróbce wykorzystuje się do wyrobu papieru ścierak - papierń, maszyna do otrzymywania ścieru drzewnego z papierówki; roboczym elementem ś. jest tarcza wirująca (z piaskowca lub ceramiczna) dociskana do drewna ścieralnia - wytwórnia ścieru drzewnego ścieralność - podatność materiału na ścieranie ścieralność2, wymazywalność - podatność nośników danych na ścieranie zawartych w nich informacji (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Ściernisko, rżysko - pole po sprzęcie zbóż ścierniwo materiały ścierne ścierność - zdolność rozpatrywanego materiału do wywoływania ubytku materiału współpracującego narażonego na działanie ścierne ze strony tego materiału ścieżka dźwiękowa - obszar nośnika dźwięku przeznaczony na wytworzenie w nim jednego lub więcej jednakowych śladów dźwiękowych ścieżka krytyczna, trasa krytyczna (PER T) - w metodzie PERT najdłużej trwający ciąg czynności w „siatce czynności reprezentującej poszczególne, uzależnione od siebie fragmenty analizowanego przedsięwzięcia ścieżka oporowa - ścieżka rezystywna ścieżka prochowa - droga palenia się prochu w zapalnikach czasowych pirotechnicznych ścieżka przewodząca - warstwa materiału przewodzącego, bardzo cienka i stosunkowo wąska, znajdująca się na powierzchni materiału izolacyjnego (uprawnienia budowlane).
Ścieżka rezystywna
Ścieżka rezystywna, ścieżka oporowa - część oporowa rezystora wykonana z materiału oporowego i odpowiednio ukształtowana na podłożu izolacyjnym ścieżka schodzenia - linia wyznaczana przez kolejne położenia środka ciężkości statku powietrznego podczas podchodzenia do lądowania ścieżka wirów Karmana - wiry powstające w przepływach wokół ciał nieopływowych (np. płytka ustawiona prostopadle do kierunku przepływu niezaburzonego, walec kołowy) wskutek okresowego odrywania się warstwy przyściennej ścieżka zapisu - obszar nośnika danych przeznaczony do wytworzenia na nim zapisu sygnału ścięcie - pęknięcie w materiale biegnące wzdłuż powierzchni plastycznego poślizgu ścięgno - wiotki element usztywniający konstrukcję pracujący tylko na rozciąganie (np. drut, linka stalowa) (program egzamin ustny).
Ścinanie proste - płaski stan naprężeń, w którym jedno z naprężeń jest naprężeniem rozciągającym, a drugie naprężeniem ściskającym ścinanie technologiczne- płaski stan naprężeń, w którym siły zewnętrzne sprowadzają się do dwóch sił równych sobie, leżących w płaszczyźnie przekroju i skierowanych przeciwnie ścinka drzew - zespół czynności przy wyrębie drzew obejmujący prace przygotowawcze, właściwą ścinkę oraz okrzesywanie drzew ściółka - wyłożenie legowisk zwierząt gospodarskich ze słomy, torfu, trocin itp. ściółka - wyłożenie ładowni statku deskami, matami itp. zabezpieczającymi ładunek przed uszkodzeniem (opinie o programie).
Ściółka leśna - resztki roślinne i zwierzęce nagromadzone na powierzchni gleby w lesie, znajdujące się w stanie rozkładu ściskacz, zaciskacz - przyrząd do zamykania przepływu w rurkach elastycznych; rozróżnia się m.in. ś. sprężynowe (Mohra) i śrubowe ściskanie - stan naprężenia, w którym siły wewnętrzne w przekroju poprzecznym ciała sprowadzają się do jednej siły wypadkowej skierowanej wzdłuż normalnej (wewnętrznej) do rozpatrywanego przekroju (segregator aktów prawnych).
Ściskanie - odkształcanie materiału siłami ściskającymi; rozróżnia się ś. jednoosiowe (ś. proste) i ś. wszechstronne ściskanie drewna - obróbka plastyczna drewna, której celem jest doprowadzenie obrabianego elementu lub jego części do określonych wymiarów i zagęszczenie powierzchniowych (a nie całej masy jak przy zgniataniu) warstw drewna, przy równoczesnym zwiększeniu gładkości powierzchni (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32