Blog

11.04.2022

Ścieranie

W artykule znajdziesz:

Ścieranie

Ścieranie - mechaniczny proces zużycia wynikający z wzajemnego oddziaływania nierówności ściernianka - masa zielona wsiewek, które w następnym roku mają stanowić plon główny, użytkowana jako pasza jesienią w roku wysiewu ściernica narzędzie ścierne do szlifowania mające postać bryły obrotowej (np. tarczy, walca, stożka), składające się z materiału ściernego związanego spoiwem (program uprawnienia budowlane na komputer).

Foluszniczy - odpadki włókiennicze w postaci krótkich, słabych, lekko spilśnionych włókien, które po odpowiedniej obróbce wykorzystuje się do wyrobu papieru ścierak - papierń, maszyna do otrzymywania ścieru drzewnego z papierówki; roboczym elementem ś. jest tarcza wirująca (z piaskowca lub ceramiczna) dociskana do drewna ścieralnia - wytwórnia ścieru drzewnego ścieralność - podatność materiału na ścieranie ścieralność2, wymazywalność - podatność nośników danych na ścieranie zawartych w nich informacji (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Ściernisko, rżysko - pole po sprzęcie zbóż ścierniwo materiały ścierne ścierność - zdolność rozpatrywanego materiału do wywoływania ubytku materiału współpracującego narażonego na działanie ścierne ze strony tego materiału ścieżka dźwiękowa - obszar nośnika dźwięku przeznaczony na wytworzenie w nim jednego lub więcej jednakowych śladów dźwiękowych ścieżka krytyczna, trasa krytyczna (PER T) - w metodzie PERT najdłużej trwający ciąg czynności w „siatce czynności reprezentującej poszczególne, uzależnione od siebie fragmenty analizowanego przedsięwzięcia ścieżka oporowa - ścieżka rezystywna ścieżka prochowa - droga palenia się prochu w zapalnikach czasowych pirotechnicznych ścieżka przewodząca - warstwa materiału przewodzącego, bardzo cienka i stosunkowo wąska, znajdująca się na powierzchni materiału izolacyjnego (uprawnienia budowlane).

Ścieżka rezystywna

Ścieżka rezystywna, ścieżka oporowa - część oporowa rezystora wykonana z materiału oporowego i odpowiednio ukształtowana na podłożu izolacyjnym ścieżka schodzenia - linia wyznaczana przez kolejne położenia środka ciężkości statku powietrznego podczas podchodzenia do lądowania ścieżka wirów Karmana - wiry powstające w przepływach wokół ciał nieopływowych (np. płytka ustawiona prostopadle do kierunku przepływu niezaburzonego, walec kołowy) wskutek okresowego odrywania się warstwy przyściennej ścieżka zapisu - obszar nośnika danych przeznaczony do wytworzenia na nim zapisu sygnału ścięcie - pęknięcie w materiale biegnące wzdłuż powierzchni plastycznego poślizgu ścięgno - wiotki element usztywniający konstrukcję pracujący tylko na rozciąganie (np. drut, linka stalowa) (program egzamin ustny).

Ścinanie proste - płaski stan naprężeń, w którym jedno z naprężeń jest naprężeniem rozciągającym, a drugie naprężeniem ściskającym ścinanie technologiczne- płaski stan naprężeń, w którym siły zewnętrzne sprowadzają się do dwóch sił równych sobie, leżących w płaszczyźnie przekroju i skierowanych przeciwnie ścinka drzew - zespół czynności przy wyrębie drzew obejmujący prace przygotowawcze, właściwą ścinkę oraz okrzesywanie drzew ściółka - wyłożenie legowisk zwierząt gospodarskich ze słomy, torfu, trocin itp. ściółka - wyłożenie ładowni statku deskami, matami itp. zabezpieczającymi ładunek przed uszkodzeniem (opinie o programie).

Ściółka leśna - resztki roślinne i zwierzęce nagromadzone na powierzchni gleby w lesie, znajdujące się w stanie rozkładu ściskacz, zaciskacz - przyrząd do zamykania przepływu w rurkach elastycznych; rozróżnia się m.in. ś. sprężynowe (Mohra) i śrubowe ściskanie - stan naprężenia, w którym siły wewnętrzne w przekroju poprzecznym ciała sprowadzają się do jednej siły wypadkowej skierowanej wzdłuż normalnej (wewnętrznej) do rozpatrywanego przekroju (segregator aktów prawnych).

Ściskanie - odkształcanie materiału siłami ściskającymi; rozróżnia się ś. jednoosiowe (ś. proste) i ś. wszechstronne ściskanie drewna - obróbka plastyczna drewna, której celem jest doprowadzenie obrabianego elementu lub jego części do określonych wymiarów i zagęszczenie powierzchniowych (a nie całej masy jak przy zgniataniu) warstw drewna, przy równoczesnym zwiększeniu gładkości powierzchni (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami