Blog

Korozja konstrukcji żelbetowej mostu zdjęcie nr 2
06.05.2021

Separatory właściwe

W artykule znajdziesz:

Separatory właściwe

Korozja konstrukcji żelbetowej mostu zdjęcie nr 3
Separatory właściwe

Separatory właściwe dzieli się na dwie grupy. Pierwsza obejmuje separatory, w których ruch strumienia powietrza bądź gazu niosącego, przeznaczonego do rozfrakcjonowania zbioru ziarn, wymuszony jest przez ssący lub tłoczący wentylator włączony do przewodu wylotowego z separatora bądź do wlotowego. Separator taki nie ma więc wewnętrznych elementów, zaopatrzony jest natomiast w zespół nastawnych łopatek kierujących, które służą do regulowania procesu separacji, czyli do zmiany granicy rozdziału (program uprawnienia budowlane na komputer).

Do drugiej grupy należy zaliczyć separatory, których istotnymi elementami konstrukcyjnymi są zewnętrzne wirniki wentylatorowe napędzane własnym silnikiem i zaopatrzone we współwirujący talerz rozrzutowy. Wirnik zapewnia przepływ gazu obciążonego zbiorem ziarn przez separator, a talerz rozrzutowy kieruje materiał do tych części separatora, w których następuje rozdzielenie zbioru ziarn na dwa strumienie (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Separator jest to urządzenie, za pomocą którego można w stosunkowo szerokim zakresie regulować stan rozdrobnienia produktu mielenia w układzie zamkniętym i to bez większych zmian obciążenia młyna.

Zmiany natężenia strumieni miewa, jakie dokonują się w układzie zamkniętym wskutek przeregulowania separatora z przemiału normalnego A na przemiał drobniejszy B. Z porównania obu schematów wyraźnie wynika, że po przestawieniu układu na przemiał drobniejszy wydajność instalacji spada, ponieważ przeregulowany separator wybiera z otrzymywanego zbioru ziarn tylko produkt w postaci drobniejszych frakcji. Wzrasta natomiast ilość materiału zawracanego przez separator do młyna, który wskutek tego musi być zasilany mniejszą ilością materiału wprowadzanego z zewnątrz, przy czym strumień materiału znajdującego się w młynie w zasadzie pozostaje bez zmiany (uprawnienia budowlane).

Stanowi to istotną różnicę w porównaniu z młynem pracującym w układzie otwartym, gdzie przejście na drobniejszy przemiał połączone jest nie tylko ze spadkiem wydajności, ale także ze zmniejszeniem ilości miewa znajdującego się w młynie (program egzamin ustny).

Uderzenia mielników

Uderzenia mielników w wewnętrzne opancerzenie młyna są wówczas niedostatecznie amortyzowane przez zmniejszony strumień miewa, co odbija się ujemnie na trwałości wewnętrznego uzbrojenia młyna.
Pojawieniu się koncepcji mielenia w układzie zamkniętym towarzyszyły nadzieje, że układ ten, w porównaniu z układem otwartym, wykaże mniejsze jednostkowe zużycie energii elektrycznej. Nadzieje te spełniły się tylko w odniesieniu do samego młyna, ale nie miało to oczywiście znaczenia ekonomicznego, ponieważ instalacja młynowa musi być pod względem ekonomii zużycia energii rozpatrywana w całości (opinie o programie). Okazało się, że sumaryczne zużycie energii przez instalację młynową pracującą w układzie zamkniętym jest tego samego rzędu co i młyna przelotowego pracującego w układzie otwartym.

Daleko posuniętą integrację mielenia, suszenia i separacji wykazuje zupełnie odrębna kategoria młynów, których zasady działania i różne konstrukcje znane są od dawna, ale do masowego mielenia i suszenia surowca w nowoczesnych wielkich cementowniach stosowane są dopiero od kilku lat w postaci maszyn o nieoczekiwanie wielkich wydajnościach. Mowa tu o tzw. młynach misowo-rolkowych, które w postaci niewielkich jednostek, najczęściej konstrukcji firmy Loesche, stosowane były już dawniej do mielenia i suszenia węgla w bezpośredniej współpracy z piecem obrotowym (segregator aktów prawnych). Szersze zastosowanie znajdowały one i znajdują do dziś w energetyce do zasilania pyłowęglowych palenisk kotłowych.

Od końca lat sześćdziesiątych tego rodzaju młyny w postaci jednostek o bardzo dużych wydajnościach są coraz powszechniej stosowane do jednoczesnego mielenia i suszenia surowca. Ich zasadniczy element roboczy stanowi pozioma ciężka misa stalowa, wprawiana własnym napędem w ruch obrotowy w płaszczyźnie poziomej. Do misy tej dociskane są sprężynami lub częściej hydraulicznie ciężkie rolki różnego kształtu. Rolki te nie zmieniają swego położenia, ale pod wpływem docisku do obracającej się misy wprawiane zostają w ruch obrotowy (promocja 3 w 1).

Wymienione elementy robocze młyna osłonięte są obudową, stanowiącą szyb pionowy, w którego górnej części znajduje się separator. Całość przedmuchiwana jest gorącymi gazami z pieca obrotowego i chłodnika klinkieru bądź z odrębnego paleniska. Gazy te przedostają się do przestrzeni roboczej od dołu przez pierścieniową szczelinę między brzegiem misy a obudową szybu.

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Korozja konstrukcji żelbetowej mostu zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Korozja konstrukcji żelbetowej mostu zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Korozja konstrukcji żelbetowej mostu zdjęcie nr 8 Korozja konstrukcji żelbetowej mostu zdjęcie nr 9 Korozja konstrukcji żelbetowej mostu zdjęcie nr 10
Korozja konstrukcji żelbetowej mostu zdjęcie nr 11
Korozja konstrukcji żelbetowej mostu zdjęcie nr 12 Korozja konstrukcji żelbetowej mostu zdjęcie nr 13 Korozja konstrukcji żelbetowej mostu zdjęcie nr 14
Korozja konstrukcji żelbetowej mostu zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Korozja konstrukcji żelbetowej mostu zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Korozja konstrukcji żelbetowej mostu zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami