Blog

17.08.2020

Silosy na kruszywo

W artykule znajdziesz:

Silosy na kruszywo

Silosy na kruszywo

Silosy na kruszywo napełniane są za pomocą łopaty mechanicznej i przenośnika, którego taśma jest zaopatrzona w gumowe żebra, co umożliwia podawanie kruszywa nawet przy stromo ustawionym przenośniku (program uprawnienia budowlane na komputer).

Najprostszym przykładem przewoźnego bezzasobnikowego punktu produkcji masy betonowej jest układ, gdzie kruszywo podawane jest za pomocą łopaty mechanicznej wprost do dozownika Wagowego, usytuowanego równo z poziomem terenu (pojemnik obniżony), skąd spływa grawitacyjnie do nieobrotowego kosza wsypowego betoniarki wolnospadowej. Przewoźny bezzasobnikowy punkt produkcji masy betonowej typu WBP-3. Charakterystyczną cechą konstrukcji jest łatwość i szybkość demontażu, transportu i montażu oraz to, że nie trzeba wykonywać jakichkolwiek wykopów. Ze względu na stosowaną betoniarką typu BP-500 lub BM-500 może być użyte kruszywo o maksymalnych wymiarach ziaren 40 mm (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Punkt ten może być instalowany na takich placach budów lub poligonowych zakładach prefabrykacji, gdzie produkuje się masą betonową z maksimum trzech frakcji kruszywa i zapotrzebowanie na masę betonową nie przekracza 10 m3/h.

W skład zespołu urządzeń wchodzą następujące elementy: zbiornik cementu Z-25, betoniarka typu BP-500 lub BM-500, zasieki kruszywa, zgarniarka automatyczna kruszywa typu ZA-15 4, ścianka rozdzielcza z lejami zsypowymi kruszywa, przenośnik taśmowy PT-10 6, ślimakowy podajnik cementu z automatycznym dozownikiem typu DCa-2 7, dozownik kruszywa typu WGd-1500 8, urządzenie wsypowe, dozownik wody typu ADW-80 10, zestaw transportowy I  zestaw transportowy II 12 i zestaw transportowy III 13.

Transport urządzeń

Transport urządzeń odbywa się na czterech następujących zestawach kołowych:
I zestaw składa się ze zgarniarki ZA-15 na własnych dwóch kolach ogumionych, który może być doczepiony do jakiegokolwiek ciągnika lub samochodu ciężarowego. Ciężar zestawu 800 kG (uprawnienia budowlane).
zestaw składa się z betoniarki na własnym dwukołowym podwoziu ogu- mowanym. Ciężar zestawu - 4000 kG. W przypadku stosowania betoniarki typu BP-500, która nie ma własnego podwozia kołowego, musi ona być transportowana na samochodzie lub przyczepie.
I zestaw składa się ze ściany oporowej wraz z lejami zsypowymi, wagą typu WGd-1500 oraz urządzeniem zasypowym. Zestaw transportowany jest na podwoziu ogumionym czterokołowym i może być doczepiany do samochodu lub ciągnika. Ciężar ogólny zestawu - 3 tony (program egzamin ustny).
II zestaw składa się z przyczepy specjalnej do przewożenia zbiornika cementu typu Z-25.
Zasieki kruszywa transportowane są w stanie rozebranym samochodami ciężarowymi skrzyniowymi.

Demontaż całości do transportu trwa 3 godziny (brygada 3-osobowa) bez stosowania jakichkolwiek dźwigów lub żurawi pomocniczych. Montaż punktu na budowie (po uprzednim przygotowaniu fundamentów pod zbiornik cementu ZA-25) trwa 4 godziny (brygada 3-osobowa). Montaż polega na ustawieniu zespołów, podłączeniu kabla elektrycznego do źródła prądu oraz podłączeniu węża gumowego do sieci wodociągowej lub do pompy wodnej (opinie o programie).
Po zmontowaniu całości konieczne jest przeprowadzenie prób działania wszystkich zespołów bez obciążenia. W szczególności konieczne jest dokładne sprawdzenie i wypoziomowanie dozowników kruszywa, cementu i wody. Charakterystyka techniczna punktu produkcji WBP-3: wydajność eksploatacyjna - 10 m3/h, cykl pracy - 1,5 do 2,0 minut, zapas kruszywa - 200 m8, moc zainstalowana - 23,4 kW, obsługa - 2 osoby, zapotrzebowanie miejsca - 20×20 m, ciężar całości wraz z zasiekami stalowymi - 14,0 ton i maksymalna prędkość jazdy zestawów kołowych - 30 km/h (segregator aktów prawnych).

Praca punktu produkcji masy betonowej WBP-3 jest następująca. Kruszywo jest dostarczane zasadniczo samochodami wywrotkami w zasięg działania zgarniarki ZA-15. Zgarniarka sterowana zdalnie przez specjalnego operatora podgarnia kruszywo za pomocą szufli do otworu zsypowego ścianki rozdzielczej.

Po nagarnięciu jednej frakcji kruszywa operator obraca wysięgnik zgarniarki na teren drugiej frakcji, gdzie również podgarnia kruszywo do otworu zasypowego (promocja 3 w 1).. To samo wykonuje na polu trzeciej frakcji kruszywa.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami