Blog

06.04.2022

Sito laboratoryjne

W artykule znajdziesz:

Sito laboratoryjne

Sito laboratoryjne - sito do sprawdzania rozdrobnienia próbek oraz do analizy sitowej sito molekularne, sito cząsteczkowe - chem. sorbent o regularnej strukturze krystalicznej i określonej strukturze porów; s.m. są zdolne do sorbowania małych cząsteczek, a niezdolne do sorbowania cząsteczek o rozmiarach większych od rozmiarów porów swego krystalicznego szkieletu (program uprawnienia budowlane na komputer).

Sito papiernicze - element roboczy maszyny papierniczej w postaci szerokiej wstęgi, splecionej z cienkiego drutu, o obwodzie zamkniętym; sito założone jest na dwa główne wały stołu sitowego, jego górna część przesuwa się podczas pracy na wałkach rejestrowych; s.p. służy do formowania na nim wstęgi papieru z masy papierniczej i do jej odwadniania sito płuczkowe - sito do mechanicznego wydzielania z płuczki wiertniczej piasku i okruchów skalnych (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Sito pompowe - rura dziurkowana pod zaworem ssącym pompy wgłębnej, stosowana do oddzielania zanieczyszczeń od ropy naftowej w czasie pompowania sito rusztowinowe - sito członowe sito siatkowe - siatka o określonej dokładności oczek wykonana z drutów, taśm, nitek itp. przez ich wzajemne krzyżowanie w określonym stałym porządku, np. przez tkanie, dzianie, wiązanie sitodruk, druk sitowy - technika drukowania bezpośredniego, w której formę drukową stanowi rama z napiętą na niej siatką (jedwabną, metalową, z tworzywa sztucznego itp.), w której część oczek jest odpowiednio do odwzorowywanego obrazu zakryta; podczas drukowania farba drukowa jest przeciskana tylko przez oczka odkryte bezpośrednio na zadrukowywany materiał; s. stosowany do zadrukowywania wyrobów włókienniczych nazywany jest filmdrukiem, a stosowany w grafice artystycznej serigrafią (uprawnienia budowlane).

Sitowatość

Sitowatość - wada wewnętrzna odlewu w postaci miejscowego skupienia licznych, drobnych, blisko siebie położonych pustek; występuje zwykle w grubszych przekrojach odlewu sizal - włókno powroźnicze otrzymywane z liści agawy meksykańskiej sjena - odmiana ochry żelazowej, o barwie żołto-brunatnej, czasami ciemnobrunatnej, po wyprażeniu - czerwonobrunatnej lub czerwonopomarańczowej; stosowana do produkcji farb olejnych oraz jako farba akwarelowa sjenity - skały głębinowe składające się z ortoklazu, podrzędnego plagioklazu kwaśnego i homblendy, biotytu lub piroksenu i in.; s. są doskonałym materiałem kamieniarskim na cokoły, portale, licówki, posadzki; s. są używane również do robót drogowych skafander - specjalny szczelny ubiór chroniący człowieka przed szkodliwym wpływem środowiska zewnętrznego; s. odpowiedniej konstrukcji stosowane są przez nurków do prac na dużych głębokościach, przez załogi samolotów podczas lotów na dużych wysokościach oraz przez kosmonautów (program egzamin ustny).

Skafander wysokościowy - szczelny ubiór ciśnieniowy z hełmem, wykonany z elastycznej tkaniny, umożliwiający członkom załóg statków latających przebywanie i wykonywanie zadań na dużych wysokościach; rozróżnia się s.w. wentylacyjne (z ciągłym dopływem tlenu) i regeneracyjne( w których wydychaną parę wodną i dwutlenek węgla wychwytują pochłaniacze) (opinie o programie).

Skaj - sztuczne tworzywo skóropodobne o budowie warstwowej, stosowane do wyrobu przedmiotów galanteryjnych i wierzchów obuwia; s. składa się z warstwy tkaniny oraz warstwy litego polichlorku winylu, który stanowi powierzchnię zewnętrzną, o wyglądzie zbliżonym do skóry naturalnej; pod względem właściwości s. różni się od skóry (brak przepuszczalności pary wodnej) skala - usystematyzowany zbiór wartości danej wielkości, np. skala temperatury (s. termometryczna), skala Mohsa (segregator aktów prawnych).

Skala, podziałka - ustalony stosunek zmniejszenia lub zwiększenia rysunku, mapy, modelu w porównaniu z rozmiarami przedmiotu rzeczywistego skala barw - skala kolorymetryczna skala Baumego - skala specjalnego areometru do technicznego oznaczania gęstości cieczy, wywzorcowana wstopniach Baumego (“Be), określonych w ten sposób, że 0°Be odpowiada gęstości czystej wody, 10″Be odpowiada gęstości 10-procentowego roztworu wodnego chlorku sodowego; gęstość innych cieczy (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami