Blog
Skrzynia prostokątna
W artykule znajdziesz:
Skrzynia prostokątna
Skrzynia ma kształt prostokątny (program uprawnienia budowlane na komputer).
Długość jej wynosi 2,5-4-3,0 m, szerokość 1,54-2,5 m, głębokość co najmniej 40 cm. Od strony dołu skrzynia ma wylot zaopatrzony w zasuwę, sito oraz w korytko spustowe lub rynienkę.
Sito spotykane u nas na budowach często wykonane jest z siatki drucianej z drutów o średnicy 3 mm z prześwitami oczek około 2 mm. Wskazane jest jednak, aby oczka były drobniejsze, zwłaszcza jeżeli wapno przeznaczone ma być do tynków. Dno skrzyni powinno mieć niewielki spadek, około 1% w stronę dołu (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Dno dołu, zwykle o głębokości do 2 m, powinno leżeć powyżej poziomu wody gruntowej w miejscach wolnych od dopływu zanieczyszczeń. W celu zabezpieczenia od osuwania się zboczy dołu jego ściany bywają zwykle wyłożone deskami z uszczelnieniem gliną. Jeśli przewidziane jest dłuższe korzystanie z dołu, wskazane jest wymurowanie ścian i podłogi z cegły gdyż zbyt szybkie odsączanie wody z wapna wpływa niekorzystnie na jeg: jakość.
Dół powinien być ogrodzony poręczą o wysokości około 1,2 m. Do mieszania wapna służy graca — narzędzie osadzone na drążku o długość 2-=-2,5 m, zakończone równobocznym trójkątem o wymiarze boku 18 cm wykonanym z płaskownika lub prostokątem o wymiarze 30X12-15 cm wykonanym z blachy z dwoma lub trzema otworami o średnicy 5 cm (uprawnienia budowlane).
Sposoby gaszenia
Sposobów gaszenia jest kilka, zależnie od tego, czy wapno gasi się szybko, czy wolno. Wapno gasi się tym szybciej, im jest bardziej tłuste i im mniej czasu upłynęło od wypalenia (program egzamin ustny). Początek gaszenia można określić wrzucając do kubła 2-^3 kawałki wapna o wielkości pięści i dodając tyle wody aby pokryła wapno; czas do chwili rozpadania się wapna — będzie początkiem gaszenia (wiązania).
Wapno gaszące się szybko, tj. takie, dla którego początek gaszenia następuje po mniej niż 10 minutach od chwili dodania wody, gasi się jak następuje. Najpierw nalewa się wodę do około V wysokości foli, po czym wrzuca się około 20% wapna przeznaczonego na jedno gaszenie. Należy rozdrabniać większe kawałki wapna i mieszać całość szybko gracą, bez przerw (opinie o programie). W miarę gaszenia dodawać należy nowe porcje wapna i wodę w takiej ilości, aby wapno mieściło się poniżej jej poziomu. Reakcja gaszenia przy tym rodzaju wapna przebiega bardzo energicznie. Szybkość reakcji reguluje się dodawaniem wody; jeżeli w pewnym miejscu powstaje parowanie, należy dolać tam wody, aby obniżyć temperaturę. Nadmiar wody jest mniej szkodliwy niż niedomiar. Zbyt mała ilość wody powoduje silne przegrzanie, tzw. „spalenie”, czego objawem jest nabieranie przez wapno brązowego odcienia. Wapno „spalone”, jako zgaszone źle, ma mniejszą plastyczność i gorzej wiąże się z piaskiem aniżeli wapno zgaszone prawidłowo (segregator aktów prawnych).
Przy końcu gaszenia fola jest wypełniona do około sh wysokości, a jej zawartość starannie wymieszana ma konsystencję rzadkiej śmietany. Wapno gaszące się umiarkowanie, tj. takie, dla którego początek gaszenia następuje po 10-^30 minutach, gasi się jak następuje (promocja 3 w 1).
Nalewa się wody do około 1U wysokości foli, po czym wrzuca się część wapna przeznaczonego na jedno gaszenie, rozdrabnia się większe kawałki i miesza całość gracą. W miarę gaszenia dodaje się nowe porcje wapna i wody śledząc uważnie, aby gaszenie następowało równomiernie. Proces gaszenia przebiega umiarkowanie.
Najnowsze wpisy
Tymczasowy obiekt budowlany do pojęcia z zakresu polskiego prawa budowlanego, udostępniony obiekt przeznaczony do użytku przez czas lub moment wykonania…
Zgodnie z polskim prawem budowlanym, obiekt budowlany to podstawowa jednostka konstrukcyjna. Definicja ta obejmuje trzy główne kategorie. Obiekty budowlane mają…
53 465
98%
32