Blog

06.04.2022

Słoistość drewna

W artykule znajdziesz:

Słoistość drewna

Słoistość drewna - cecha drewna określona liczbą słojów przypadających na 1 cm promienia w połowie jego długości słoje roczne drewna - współśrodkowe walcowe warstwy drewna, narastające w okresie wegetacji drzewa, a więc w czasie wiosny i lata, poprzerastane promieniami rdzeniowymi i składające się z drewna wczesnego i drewna późnego słojowanie, mazerowanie - malowanie imitujące naturalne słoje drewna, polegające na nałożeniu dwóch warstw materiału malarskiego różnego koloru i przeciągnięciu po nich grzebieniem owiniętym płótnem lub innym odpowiednim narzędziem (program uprawnienia budowlane na komputer).

Słoma - łodygi i liście dojrzałych roślin uprawnych pozostające po wymłóceniu nasion słomiak - lina włókienno-stalowa o średnicy ok. 35 mm odciągająca rozpornicę od włoka i zwiększająca zakres działania sieci słomiak’’ - ul wykonany ze słomy, o szkielecie drewnianym słomka - jedwab z włókien chemicznych jednowłóknowy (np. wiskozowy) o wyglądzie przypominającym słomę (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Słoneczko - wolny koniec liny ułożony na pokładzie w ścisły, płaski, spiralny krążek słonorośla halofity Słonka - międzynarodowa klasa jachtu; monotyp jachtu mieczowego; slup; powierzchnia żagli 10 m2, długość 4,63 m; szerokość 1,53 m, zanurzenie bez miecza 0,18 m, zanurzenie z mieczem 0,94 m Słońce - astr. gwiazda będąca centralnym ciałem Układu Słonecznego; wokół niej krążą (ściślej wokół środka masy układu) planety i ich księżyce, planetoidy, komety słońce średnie - punkt przesuwający się po średnim równiku niebieskim z kątową prędkością równą przeciętnej kątowej prędkości, z jaką środek tarczy słonecznej przesuwa się po ekliptyce słowo - w teorii języków formalnych - każdy skończony uporządkowany zbiór symboli danego alfabetu oddzielony od innych znakami segmentacji (uprawnienia budowlane).

Słowo indeksowe

Słowo indeksowe - modyfikator słowo kluczowe - słowo wybrane do charakteryzowania treści dokumentu słowo komputerowe - ciąg bitów rozpatrywany jako pewna całość; dla określonego modelu komputera cyfrowego zwykle ustalona jest liczba bitów tworzących słowo, np. mieszcząca się w pojedynczej komórce pamięci tego komputera lub przetwarzana w trakcie jednego cyklu działania arytmometru; liczba ta nazywana jest długością słowa; komputer może mieć stałą (komputer o stałej długości słowa) lub zmienną długość słowa (komputer o zmiennej długości słowa) słowo rozkazowe - słowo wykorzystywane przez komputer jako rozkaz  (program egzamin ustny).

Słowo zastrzeżone - słowo w języku źródłowym, którego znaczenie jest ustalone zgodnie z określonymi regułami tego języka i nie może być zmienione w celu dostosowania do potrzeb konkretnego programu pisanego w tym języku źródłowym ani też używane w sposób inny niż przewidziano w opisie języka słód - ziarno zbóż (głównie jęczmienia) wykiełkowane do określonego stadium; zawiera skrobię, enzymy, substancje białkowe, tłuszczowe, cukry, dekstryny i in.; s. ma zastosowanie w przemyśle fermentacyjnym, farmaceutycznym, tekstylnym itd. (opinie o programie).

Słój - opakowanie jednostkowe o pojemności co najmniej 50 cm’ i średnicy szyjki większej niż 1/3 średnicy przekroju pobocznicy słój drewna - słoje roczne drewna słuchawka - przetwornik elektroakustyczny przetwarzający przebiegi elektryczne w przebiegi akustyczne i przeznaczony do ścisłego sprzężenia z uchem słuchawka defektoskopowa - przyrząd do osłuchiwania mechanizmów podczas pracy, pozwalający na wykrywanie podejrzanych szumów lub stuków (segregator aktów prawnych).

Słuchawka douszna - słuchawka o małych wymiarach przystosowana do umieszczenia wewnątrz przewodu usznego słuchawka elektromagnetyczna - słuchawka, w której zmienna siła mechaniczna działająca na membranę powstaje w wyniku oddziaływania zmiennego pola magnetycznego na żelazną kotwicę, którą w pewnych przypadkach może być sama membrana słuchawka elektrostatyczna, słuchawka pojemnościowa - słuchawka, w której siła mechaniczna działająca na membranę powstaje w wyniku elektrostatycznego oddziaływania między elektrodami kondensatora (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami