Blog

24.03.2020

Słupy i ściany

W artykule znajdziesz:

Słupy i ściany

Słupy i ściany

Słupy i ściany betonuje się warstwami o grubości nie przekraczającej 0.75 promienia oddziaływania wibratora (program uprawnienia budowlane na komputer).
Zagęszczanie betonu wibratorami przyczepnymi. Wibrator przyczepny składa się z silnika w obudowie z podstawą oraz z mimośrodu umieszczonego na osi silnika.

Częstotliwość 2800-3600 i 9000-12000 drgań na minutę.
Zasięg oddziaływania wibratora od 40-50 cm w zależności od konsystencji mieszanki betonowej (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Czas wibrowania mieszanki trwa przy elementach małych i średnich rozmiarów 1-1.5 minuty. Przy wibrowaniu belek o dużych przekrojach, gdy mieszankę betonową wykonano na kruszywie łamanym, szorstkim-ok. 10 minut.

Skuteczność oddziaływania wibratora rozpoznaje się jak przy zagęszczaniu wibratorem buławowym. Technika wibrowania. Ze względu na dużą siłę uderzeniową wibratora przyczepnego deskowania konstrukcji czy też formy należy wykonywać w sposób wzmocniony w porównaniu ze zwykłym deskowaniem. Wibratory należy mocować do wzmocnionych jarzm słupów, stężeń ścian lub belek, a nie bezpośrednio do deskowania.

Największe wymiary przekroju slupów, belek, grubości ścian nie powinny przekraczać promienia oddziaływania wibratora przyczepnego (uprawnienia budowlane).

Wibratory przyczepne mocuje się za pomocą imadeł lub łańcuchów na stężeniach ścian, belek itp.. w odstępie 1.8 promienia oddziaływania wibratorów i w taki sposób, aby oś wirnika była pionowa. Na formach stalowych, ze względu na dobry rezonans, wibratory przyczepne można rozstawiać co 2 m. Betonowanie slupów.

Zagęszczanie mieszanki betonowej w slupach może być wykonane za pomocą kilku wibratorów przyczepnych, rozmieszczonych z obu stron słupa w odległości 1,8-1.9 promienia oddziaływania wibratorów, lub jednym wibratorem sukcesywnie przestawianym na deskowaniu słupa w miarę postępu betonowania (program egzamin ustny).

Nie należy uruchamiać jednocześnie wszystkich założonych na słupie wibratorów, lecz po jednym w miarę betonowania słupa. Uruchomienie trzech wibratorów jednocześnie na słupie o wysokości 4 m wywołuje u podstawy słupa ciśnienie hydrostatyczne dochodzące do 10 T/m2. Takie ciśnienie spowoduje zniszczenie deskowania słupa.

Betonowanie ścian. Ściany grube zaleca się zagęszczać wibratorami wgłębnymi. Ściany cienkie - wibratorami przyczepnymi, stosując takie same zasady jak przy betonowaniu słupów (opinie o programie).

Betonowanie belek

Bardzo skuteczne pod względem wydajności i jakości jest stosowanie wibratorów przyczepnych do odpowiednio przystosowanych form belek prefabrykowanych. Nie zaleca się stosować wibratorów przyczepnych do wibrowania podciągów i belek w’ konstrukcji wylewanej. Zagęszczanie betonu wibratorami powierzchniowymi. Płyty betonowe o niedużej powierzchni wibruje się wibratorami płytowymi o wymiarze płyty ok. 45 x45 cm.

Częstotliwość drgań wibratorów wynosi 15004-9000 na minutę, oddziaływanie w głąb - 12-40 cm (segregator aktów prawnych). Do wibrowania dużych powierzchni stosowane są różne typy desek lub ram wibracyjnych z jednym, dwoma lub więcej wibratorami. Aby oddziaływanie deski wibracyjnej było skuteczne, współczynnik wodno-cementowy mieszanki betonowej powinien się mieścić w granicach: n i c = 0.54-0.6. Oznacza to. że mieszanka betonowa nie może być nadmiernie sucha.

Urządzenie zakłada się na końcu ramy wibratora w przypadku wibrowania skrajnego pasa płyty. W tym przypadku łatę. po której posuwa się rama wibratora, ustawia się na nagwintowanych podpórkach 2. Na ramie można osadzić jeden lub więcej wibratorów. Gdy wibrator jest przymocowany do ramy w ten sposób, że oś wirnika znajduje się w położeniu poziomym, zachodzi wgłębne, prawidłowe zagęszczanie warstwy mieszanki betonowej.

W przypadku pionowego położenia osi rama wyrównuje tylko powierzchnie płyty. Wyłącznik 4 służy do zmiany kierunku obrotu wirnika (promocja 3 w 1). W czasie wibrowania mieszanka betonowa osiada 104-20″„ grubości płyty. Zakres stosowania. Wibratory powierzchniowe stosuje się do wibrowania betonu stropów płyt różnego rodzaju oraz nawierzchni drogowych. Zasięg oddziaływania wibratora od 15-20 cm.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami