Słupy żelbetowe jako element nie tylko konstrukcyjny


Słupy żelbetowe jako element nie tylko konstrukcyjny

 

W niektórych przypadkach ściany w nowo-powstałym budynku wymagają wzmocnienia. Najlepiej do tego nadają się słupy żelbetowe. Stanowią one nie tylko element konstrukcyjny budynku. Często również wykorzystywane są w architekturze wnętrz jako dekoracyjna część pomieszczenia. Stosuje się je najczęściej do wzmocnienia ścian nośnych w budynkach o dużych pomieszczeniach bez podziałów.

 

Jak wykonywane są słupy żelbetowe
Słupy żelbetowe skonstruowane są tak by obciążenia budynku z najwyższych partii przenosić na fundamenty. Słupy żelbetowe muszą być wykonane zgodnie z projektem. Jeśli inwestor chce na własną rękę wzmocnić ściany nośne musi dokonać adaptacji projektu. Dopiero wtedy może zabrać się za wykonanie słupów żelbetowych. Tworzy się je bezpośrednio na placu budowy. Słupy żelbetowe wykonane są z odpowiedniego zbrojenia oraz betonu.

 

Słupy żelbetowe mogą być ciekawym elementem wnętrza
Warto słupy żelbetowe wyeksponować. Dzięki temu przestrzeń zyska na atrakcyjności. Zresztą w przypadku dużych, otwartych przestrzeni często nie ma wyjścia. Słupy muszą być wyeksponowane. Mogą mieć zupełnie dowolny kształt- okrągły lub kwadratowy. Alternatywą dla słupów żelbetowych mogą być słupy murowane.

 

Słupy żelbetowe na podział przestrzeni
Jeszcze kilkanaście lat temu słupy żelbetowe projektowane były głównie w domach o wyższym standardzie, domach luksusowych. Aktualnie obowiązująca moda na duże i otwarte przestrzenie sprawia, że słupy żelbetowe w naszych domach występują coraz częściej. Ścian działowych jest coraz mniej. Kuchnia wraz z dużym salonem, a niekiedy również jadalnią tworzą jedną spójną całość. Stropy wymagają więc dodatkowego wsparcia konstrukcyjnego. Do tego właśnie idealnie nadają się słupy żelbetowe. Rzecz jasna nie każdy będzie zadowolony z obecności słupów we wnętrzu. Istnieją architektoniczne sztuczki na wtopienie słupów w architekturę budynku. Można dobudować niewielkie ścianki i stworzyć umowne podziały pomiędzy poszczególnymi częściami otwartej przestrzeni. To zresztą dobry sposób na dokonanie umownego podziału pomiędzy kuchnią a salonem czy jadalnią.

Oprócz usług detektywistycznych świadczyny także pomoc w zakresie ochrony mienia prywatnego, firmowego oraz ochrony dużych imprez. Nasza agencja współpracowała z najlepszymi firmami w całej Polsce. Zyskaliśmy sobie wiernych klientów także wśród polityków i ludzi show businessu.

 

Aby cały czas utrzymywać najwyższe standardy naszych usług, nasi pracownicy, oprócz zdobywania praktycznego doświadczenia w trakcie wykonywania obowiązków, podnoszą swoje kwalifikacje poprzez częste szkolenia branżowe. Rocznie wykonujemy ponad 1000 zleceń, co w połączeniu ze świetnie wyszkoloną kadrą stawia nas w czołówce europejskich agencji detektywistyczno - ochroniarskich.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby każdy z naszych pracowników był dokładnie sprawdzoną i kompetentną osobą, cieszącą się nieposzlakowaną opinią, ponieważ od samego początku naszej działalności chcemy być dla Państwa godnym zaufania partnerem.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

45 565

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

Powiązane artykuły

Układ włókien drewna

Większość stwierdzonych szkód parkietów wynikała ze szkodliwego oddziaływania podłoża. Można tu wymienić zabarwienia, paczenie lub pęknięcia w miejscach narażonych na…

Odklejanie się płytek

Klej należy mocno naciągnąć na podłoże i rozprowadzić szpachlą grzebieniową aż do wytworzenia równomiernej warstwy o grubości co najmniej 3…

Przyczepność płytek

Przyczepność płytek i ich przyleganie do podłoża całą powierzchnią musi zapewnić warstwa zaprawy lub kleju. Osiągnięcie tego zależy od jakości…

Płytki z ceramiki szlachetnej

Niebezpieczeństwo odłamywania się krawędzi płytek jest niewielkie, gdy spoiny są wypełnione zaprawą o dużej wytrzymałości i dobrze zagęszczoną, związaną z…

45 565

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !