Blog
Smarowanie nośnikowe
W artykule znajdziesz:
Smarowanie nośnikowe - smarowanie przepływowe przy użyciu nośników smaru, tj. elementów przenoszących olej smarowy ze zbiornika do miejsca smarowania; zależnie od rodzaju zastosowanego nośnika rozróżnia się s. pierścieniowe, łańcuchowe i krążkowe smarowanie obiegowe, smarowanie krążeniowe - smarowanie przepływowe, przy którym smar krąży w obwodzie zamkniętym pod wpływem ciśnienia wytwarzanego przez pompę lub wskutek ruchu nadanego mu przez specjalny element (np, pierścień lub łańcuch smarujący) smarowanie odśrodkowe - smarowanie przepływowe polegające na doprowadzaniu smaru do punktów smarowych pod wpływem działającej na smar siły odśrodkowej smarowanie pierścieniowe - smarowanie nośnikowe, przy którym elementem smarującym jest pierścień częściowo zanurzony w kąpieli olejowej i przenoszący olej na element smarowany smarowanie przepływowe - smarowanie, przy którym występuje przepływ smaru od jego źródła do miejsc smarowanych; s. p. dzieli się na obiegowe i dopływowe (program uprawnienia budowlane na komputer).
Smarowanie punktowe - smarowanie maszyny przez wprowadzenie smarów między powierzchnie robocze współpracujących części za pomocą smarowniczek lub przez otwory umieszczone w tych częściach smarowanie rozbryzgowe - smarowanie współpracujących części maszynowych olejem rozbryzgiwanym przez zanurzające się w nim w określonych położeniach elementy mechanizmów, znajdujące się w ruchu (np. korbowody w skrzyni korbowej silnika) (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Smarowanie rozpyleniowe, smarowanie mgłą olejową - smarowanie obiegowe polegające na doprowadzaniu do miejsca smarowania zawiesiny oleju w parze lub powietrzu, wytwarzanej przez smarownicę rozpylającą smarowanie ssawne - smarowanie przepływowe polegające na doprowadzeniu smaru ciekłego przewodem do miejsca smarowania pod działaniem podciśnienia (uprawnienia budowlane).
Smarowanie włoskowate
Smarowanie włoskowate - smarowanie kapilarne smarownica - urządzenie o działaniu okresowym do smarowania maszyn olejem lub smarem stałym pod ciśnieniem smarownica ręczna - ręczny przyrząd do wciskania smaru stałego do smarowniczek smarownica wielopunktowa - smarownica z napędem mechanicznym, doprowadzająca smar stały do większej liczby punktów smarowych smarowniczka - urządzenie o zwartej budowie dozujące smar w danym urządzeniu technicznym; rozróżnia się s. olejowe oraz na smar stały, np. s. kapturowe (towotnice) (program egzamin ustny).
Smaser - maser pracujący na częstotliwościach odpowiadających promieniowaniu submilimetrowemu smitsonit, galman węglanowy - minerał, węglan cynkowy cenny surowiec do otrzymywania cynku smog - gęsta mgła zmieszana z dymem lub spalinami samochodowymi, występująca w wielkich miastach lub na obszarach przemysłowych (opinie o programie).
Smolistość drewna - przeżywiczenie drewna smolty - młode łososie i trocie w wieku 1 -3 lat, w okresie od zmiany ich młodocianego ubarwienia ciała na srebrzyste i rozpoczęcia wędrówki z rzeki ku morzu - do pierwszych tygodni pobytu w przybrzeżnych wodach morskich smoła - produkt rozkładowej destylacji substancji organicznych, barwy czarnej lub ciemnobrunatnej, o konsystencji od ciekłej do stałej, rzedniejący pod wpływem ogrzewania, rozpuszczalny w dwusiarczku węgla smoła dachowa - produkt otrzymywany przez destylację lub preparowanie smoły surowej z węgla kamiennego, o właściwościach przystosowanych do wyrobu papy smołowej i do konserwacji pokryć dachowych z papy smołowej smoła destylowana - produkt otrzymywany przez oddestylowanie ze smoły surowej składników niskowrzących (segregator aktów prawnych).
Smoła drogowa (zwykła) - produkt otrzymywany przez preparowanie, rzadziej destylację smoły surowej z węgla kamiennego, składający się głównie z paku i olejów smołowych, o własnościach przystosowanych do budowy i konserwacji nawierzchni smoła drogowa stabilizowana - smoła drogowa zawierająca dodatek asfaltu do 20% smoła drzewna - smoła otrzymywana przy rozkładowej destylacji drewna (liściastego i iglastego) lub karpiny (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32