Blog
Spajalność
W artykule znajdziesz:
Spajalność - przydatność materiału do tworzenia metodami spajania połączeń o ustalonych własnościach spajanie - proces trwałego łączenia materiału przez uzyskiwanie jego ciągłości (w odróżnieniu od łączenia za pomocą elementów konstrukcyjnych, np. śrub, nitów); rozróżnia się cztery metody s.: spawanie, zgrzewanie, lutowanie, klejenie spajanie metali na zimno - metoda łączenia blach, prętów i drutów z różnych metali i stopów przez ściskanie łączonych elementów między stemplami lub obracającymi się rolkami; w wyniku miejscowego odkształcenia następuje molekularno-krystaliczne połączenie elementów spajanie ultradźwiękowe - zgrzewanie ultradźwiękowe (program uprawnienia budowlane na komputer).
Spajarka szkła - maszyna do spajania płomieniem palnika gazowego dwuczęściowych kształtek szklanych; s.sz. są stosowane głównie w przemyśle materiałów budowlanych kruszenie jądra atomowego spalanie - proces fizyko-chemiczny, którego podstawą jest przebiegająca z dużą szybkością reakcja chemiczna utleniania, polegająca na gwałtownym łączeniu się substancji spalanej z utleniaczem; reakcji tej towarzyszy wydzielanie znacznej ilości ciepła i zazwyczaj świecenie (płomień); utleniaczami w procesie s. mogą być: tlen. ozon, substancje chemiczne bogate w tlen (kwas azotowy, azotan amonu, nadchlorany), a także niemetale (np. siarka, fluor, chlor, brom, jod) spalanie bezpłomicniowe - powierzchniowe spalanie jednorodnej mieszaniny paliwa gazowego z powietrzem, przepuszczanej przez porowaty, rozżarzony materiał ceramiczny; s.b. jest przemianą energii chemicznej paliwa w energię cieplną bez zjawiska płomienia dzięki zastosowaniu katalizatorów (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
spalanie detonacyjne, spalanie stukowe - nieprawidłowo przebiegające spalanie w silniku tłokowym, objawiające się nadmiernym wzrostem ciśnienia w cylindrze, co prowadzi do szybkiego zużywania się silnika spalanie fluidalne - spalanie rozdrobnionego paliwa stałego (np. pyłu węglowego) w złożu fluidalnym spalanie stukowe - spalanie detonacyjne spalanie utajone - procesy zachodzące w cylindrze silnika wysokoprężnego między początkiem wtrysku paliwa a pojawieniem się płomienia (uprawnienia budowlane).
Spalanie wgłębne
Spalanie wgłębne - sztuczna metoda eksploatacji złoża polegająca na nagazowaniu złoża powietrzem z jednoczesnym spalaniem pozostałości w złożu ropnym spalanie zupełne - spalanie, podczas którego wszystkie palne części paliwa zostają całkowicie utlenione i uzyskują postać niepalnych tlenków spalenie - wada żarzenia odlewu z żeliwa eiągliwego charakteryzująca się obecnością na jego powierzchni odpadających płatków zgorzeliny spalenie - przepalenie {formy) spalinowe/., lokomotywa spalinowa - lokomotywa napędzana silnikiem spalinowym; rozróżnia się s. z przekładnią mechaniczną, hydrauliczną, hydromechaniczną i elektryczną spaliny - gazy spalinowe (program egzamin ustny).
Spalność, szybkość spalania - zdolność paliwa do reagowania z tlenem powietrza przy spalaniu spalność redukcyjna - stosunek procentowy ilości węgla spalonego na CO do ilości węgla spalonego na CO i C02 zawartych w spalinach spała - okorowana na czerwono część pnia rosnącego drzewa, na której wykonuje się nacięcie w celu spowodowania wycieku żywicy (opinie o programie).
Spałowanie - nacinanie spał na drzewach przeznaczonych do żywicowania spanker, żagiel dryfowy - żagiel sztormowy stawiany na jachtu dwumasztowego jako żagiel powstający w łopocie i ustawiający jacht dziobem do wiatru spardek - górny, lekki pokład ciągły nad pokładem głównym na statku pasażerskim spardekowiec, statek spardekowy - statek z częściowo wzmocnionym pokładem zamykającym nadbudówkę ciągłą na pokładzie wytrzymałościowym (segregator aktów prawnych).
Spasanie kwaterowe - racjonalny sposób użytkowania pastwiska, polegający na podzieleniu pastwiska płotami na części, zwane kwaterami i kolejnym ich spasaniu spawadełko łukowe - przyrząd do spawania bardzo cienkich elementów bez dodawania spoiwa, tak zbudowany, żeby temperatura procesu niewiele była wyższa od temperatury topnienia metalu; łuk jarzy się bardzo krótko (0,2 do 2 s) i gaśnie samoczynnie; typowymi s.ł. są laska łukowa i młoteczek łukowy (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Zdobycie uprawnień budowlanych w innych krajach zależy od kontroli i wymagań w poszczególnych krajach. W różnych krajach mogą być stosowane…
Praktyka zawodowa w zarządzie dróg może być uznana za odpowiednią do zdobycia uprawnień budowlanych, ale wiele zależy od zakresu obowiązków…
53 465
98%
32