Blog
Specjalność inżynieryjna hydrotechniczna
W artykule znajdziesz:
Specjalność inżynieryjna hydrotechniczna
Uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi – specjalność inżynieryjna hydrotechniczna
Reklama: Przygotuj się na egzamin na uprawnienia budowlane korzystając i ucząc się z naszego programu TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji stacjonarnej oraz w wersji mobilnej. Opinie znajdziesz w zakładce opinie o programie. Do egzaminu ustengo przygotowuje się wykorzystując pytania w trybie Egzamin Ustny. Sprawdź również pakiet 3 w 1.
Specjalności, w których można uzyskać uprawnienia budowlane, jest sporo. Jedną z nich jest specjalność inżynieryjna hydrotechniczna, która upoważnia do projektowania i/lub kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń lub z ograniczeniami. Wymagania są ściśle określone i zależą od rodzaju specjalności.
Uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi.
Do zdobycia uprawnień budowlanych do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej należy ukończyć studia drugiego stopnia na jednym z poniższych kierunków:
• inżynieria i gospodarka wodna,
• budownictwo hydrotechniczne,
• melioracja,
• budownictwo,
• inżynieria środowiska.
Ponadto kandydat musi odbyć roczną praktykę przy sporządzaniu projektów oraz półtoraroczną praktykę na budowie.
Uprawnienia w ograniczonym zakresie mogą zdobyć osoby, które ukończyły studia pierwszego stopnia na kierunkach: budownictwo hydrotechniczne, inżynieria i gospodarka wodna, melioracja lub inżynieria środowiska oraz odbyły roczne praktyki przy sporządzaniu projektów i półtoraroczne praktyki na budowie. Do egzaminu na uprawnienia budowlane mogą podejść także osoby, które ukończyły studia drugiego stopnia na kierunku pokrewnym oraz odbyły roczne praktyki przy sporządzaniu projektów i półtoraroczne praktyki na budowie.
Uprawnienia budowlane do projektowania
W celu zdobycia uprawnień budowlanych do projektowania bez ograniczeń należy ukończyć studia drugiego stopnia na kierunkach budownictwo hydrotechniczne, inżynieria i gospodarka wodna, melioracja lub inżynieria środowiska oraz odbyć roczne praktyki przy projektowaniu i na budowie. Do projektowania w ograniczonym zakresie trzeba ukończyć studia pierwszego stopnia na tych samych kierunkach, co przy uprawieniach bez ograniczeń lub studia drugiego stopnia na kierunku pokrewnym. W obu przypadkach konieczna jest roczna praktyka przy projektowaniu i na budowie.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32