Blog

03.09.2019

Spółdzielnie mieszkaniowe

W artykule znajdziesz:

Środowisko naturalne a kwestia odpowiedzialności społecznej


Chyba każdy zdaje sobie sprawę, że w obecnych czasach kładzie się duży nacisk na kwestię ochrony środowiska (program na komputer). Słowo ekologia, ekologiczne powtarzane jest doprawdy pod najróżniejszą odmianą i próbuje się je wtrącić do wielu dziedzin życiowych. Ten temat dotyczy również, czy raczej przede wszystkim problemu zagospodarowania odpadów, czyli po prostu śmieci (program na telefon).

Obecnie wstępna segregacja odpadów jest wymagana już na poziomie altan śmietnikowych

 

Spółdzielnie mieszkaniowe

Dzięki temu można w doskonalszy sposób je segregować i koszt ich recyklingu lub utylizacji jest mniejszy (program egzamin ustny). Wszystko po to, aby odciążyć środowisko naturalne. Dodatkowym atutem wiaty śmietnikowej jest to, że budowa obiektu o powierzchni zabudowy do maksymalnie 35 m2, zgodnie z obowiązującym od 2017 roku polskim Prawem Budowlanym wymaga tylko zgłoszenia do nadzoru budowlanego (opinie o programie). Podczas planowania budowy wiat i altan śmietnikowych należy pamiętać, że łączna liczba takich obiektów nie może przekroczyć dwóch na każde 500 metrów kwadratowych przyległego terenu. Liczne i dyskretnie wkomponowane wiaty śmietnikowe umożliwiają skuteczną segregację odpadów komunalnych (segregator aktów prawnych).

Spółdzielnie Mieszkaniowe podjęły problem likwidacji zsypów


W ostatnich latach postępuje likwidacja urządzeń zsypowych w wielkich blokowiskach. W dawnych czasach użytkownicy obiektów wielorodzinnych mogli korzystać z takich zsypów. Wystarczyło podejść do odpowiedniej kraty na korytarzu w bloku i pozbyć się nagromadzonych odpadów (promocja 3  w 1). Żadna segregacja śmieci nie była wymagana, no bo jak to zrobić, skoro zsyp był tylko jeden. Obecnie w wielu spółdzielniach mieszkaniowych, często na wniosek mieszkańców, zsypy przekształca się na pomieszczenia lokatorskie. Kwestia tego czy jest to zmiana na lepsze czy wręcz przeciwnie pozostaje do rozsądzenia przez mieszkańców, którzy maja swoje mieszkania w takich blokach. Jednakże za likwidacją zsypów przemawiają względy ekonomiczne, gdyż odpadają koszty konserwacji szybów oraz to, że utylizacją odpadów posegregowanych jest po prostu tańsza. Pomimo tego nie wszyscy będą się cieszyć, że mają okazję zadbać o środowisko. Części mieszkańcom, szczególnie tym, którzy mają problemy z poruszaniem się, likwidacja zsypów nie będzie to na rękę.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami