Blog

Przygotowanie materiałów hutniczych zdjęcie nr 2
03.09.2019

Spółdzielnie mieszkaniowe

W artykule znajdziesz:

Środowisko naturalne a kwestia odpowiedzialności społecznej


Chyba każdy zdaje sobie sprawę, że w obecnych czasach kładzie się duży nacisk na kwestię ochrony środowiska (program na komputer). Słowo ekologia, ekologiczne powtarzane jest doprawdy pod najróżniejszą odmianą i próbuje się je wtrącić do wielu dziedzin życiowych. Ten temat dotyczy również, czy raczej przede wszystkim problemu zagospodarowania odpadów, czyli po prostu śmieci (program na telefon).

Obecnie wstępna segregacja odpadów jest wymagana już na poziomie altan śmietnikowych

 

Przygotowanie materiałów hutniczych zdjęcie nr 3
Spółdzielnie mieszkaniowe

Dzięki temu można w doskonalszy sposób je segregować i koszt ich recyklingu lub utylizacji jest mniejszy (program egzamin ustny). Wszystko po to, aby odciążyć środowisko naturalne. Dodatkowym atutem wiaty śmietnikowej jest to, że budowa obiektu o powierzchni zabudowy do maksymalnie 35 m2, zgodnie z obowiązującym od 2017 roku polskim Prawem Budowlanym wymaga tylko zgłoszenia do nadzoru budowlanego (opinie o programie). Podczas planowania budowy wiat i altan śmietnikowych należy pamiętać, że łączna liczba takich obiektów nie może przekroczyć dwóch na każde 500 metrów kwadratowych przyległego terenu. Liczne i dyskretnie wkomponowane wiaty śmietnikowe umożliwiają skuteczną segregację odpadów komunalnych (segregator aktów prawnych).

Spółdzielnie Mieszkaniowe podjęły problem likwidacji zsypów


W ostatnich latach postępuje likwidacja urządzeń zsypowych w wielkich blokowiskach. W dawnych czasach użytkownicy obiektów wielorodzinnych mogli korzystać z takich zsypów. Wystarczyło podejść do odpowiedniej kraty na korytarzu w bloku i pozbyć się nagromadzonych odpadów (promocja 3  w 1). Żadna segregacja śmieci nie była wymagana, no bo jak to zrobić, skoro zsyp był tylko jeden. Obecnie w wielu spółdzielniach mieszkaniowych, często na wniosek mieszkańców, zsypy przekształca się na pomieszczenia lokatorskie. Kwestia tego czy jest to zmiana na lepsze czy wręcz przeciwnie pozostaje do rozsądzenia przez mieszkańców, którzy maja swoje mieszkania w takich blokach. Jednakże za likwidacją zsypów przemawiają względy ekonomiczne, gdyż odpadają koszty konserwacji szybów oraz to, że utylizacją odpadów posegregowanych jest po prostu tańsza. Pomimo tego nie wszyscy będą się cieszyć, że mają okazję zadbać o środowisko. Części mieszkańcom, szczególnie tym, którzy mają problemy z poruszaniem się, likwidacja zsypów nie będzie to na rękę.

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Przygotowanie materiałów hutniczych zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Przygotowanie materiałów hutniczych zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Przygotowanie materiałów hutniczych zdjęcie nr 8 Przygotowanie materiałów hutniczych zdjęcie nr 9 Przygotowanie materiałów hutniczych zdjęcie nr 10
Przygotowanie materiałów hutniczych zdjęcie nr 11
Przygotowanie materiałów hutniczych zdjęcie nr 12 Przygotowanie materiałów hutniczych zdjęcie nr 13 Przygotowanie materiałów hutniczych zdjęcie nr 14
Przygotowanie materiałów hutniczych zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Przygotowanie materiałów hutniczych zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Przygotowanie materiałów hutniczych zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami