Blog

14.07.2018

Sprawny komin to bezpieczeństwo

W artykule znajdziesz:

Sprawny komin to bezpieczeństwo


Chcąc uniknąć problemów ze źle działającym urządzeniem grzewczym lub wentylacyjnym, trzeba zadbać o odpowiednie zaprojektowanie przewodów kominowych. Niezbędne jest również zbudowanie ich zgodnie z przepisami.W zależności od tego, jaki produkt będą odprowadzały i z jakiego urządzenia, przewody kominowe można podzielić na: spalinowe, dymowe, powietrzno-spalinowe, uniwersalne i wentylacyjne. Bez odpowiednio zaprojektowanego i wykonanego komina, budynek i pomieszczenia nie będą miały możliwość oddania zużytego powietrza na zewnątrz. Może to doprowadzić nawet do sytuacji zagrażającej zdrowiu i życiu osób w nich przebywających: zaczadzenia lub pożaru. O bezpieczeństwie należy pamiętać również na etapie użytkowania i poddawać przewód kominowy regularnym kontrolom i konserwacjom. Sprawdzeniem jego stanu technicznego i czyszczeniem zajmie się uprawniony do tego kominiarz. To podstawowa zasada bezpieczeństwa domu. Profesjonalna kontrola kominiarska jest też jednym z podstawowych warunków jego ubezpieczenia.

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.

O to, by przewody kominowe były bezpieczne, trzeba zadbać już na etapie projektowania. Budynek i pomieszczenia muszą zostać wyposażone w kominy wentylacyjne. W sytuacji, gdy wybuchnie pożar, posłużą one do odprowadzenia na zewnątrz dymu i toksycznych gazów. Trzeba pamiętać, by wykonać je z ognioodpornych materiałów. Sama wentylacja do poprawnego funkcjonowania potrzebuje doprowadzenia do pomieszczeń świeżego powietrza. Prawo budowlane wymaga, by każdy budynek i pomieszczenia, w których przebywają ludzie, zostały wyposażone w sprawnie funkcjonujące przewody kominowe. Pamiętać o tym powinien projektant. Cała instalacja zbudowana zostanie na podstawie stworzonych przez niego planów. Coraz większą popularnością cieszą się kominki. Stwarzają one niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu. Mogą posłużyć również jako element dogrzewający. Planując jego instalację przy okazji remontu mieszkania, trzeba zwrócić uwagę na to, czy przewody kominowe są odpowiednie dla tego typu elementu wyposażenia.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami