Blog

07.04.2022

Sprężarka wirnikowa

W artykule znajdziesz:

Sprężarka wirnikowa

Sprężarka wirnikowa - sprężarka przepływowa sprężarka wstępna - sprężarka czołowa sprężarka wyporowa - sprężarka, w której sprężanie czynnika odbywa się przez zmniejszanie jego objętości w przestrzeni zamkniętej dzięki pracy zespołu roboczego o ruchu posuwisto-zwrotnym lub obrotowym; warunkiem działania s.w. jest szczelne odcięcie przestrzeni ssawnej od tłocznej (program uprawnienia budowlane na komputer).

Sprężyna - ciało sprężyste, zwykle w postaci pręta prostego lub zakrzywionego, tak ukształtowane, że przy obciążeniu ulega ono dużym odkształceniom całkowitym; zależnie od kształtu elementu sprężystego rozróżnia się s. płytkowe, śrubowe, spiralne, krążkowe, pierścieniowe, drążki skrętne itd. sprężynka - podatny element sprężysty wykonany z materiału, którego własności zapewniają jego znaczne odkształcenia pod działaniem stosunkowo nieznacznych obciążeń (np. elastomery, sprężone powietrze) sprężynowanie - zmiana kształtu przedmiotu wykonanego z materiału sprężystego po usunięciu działających na niego sił zewnętrznych; (2) podatność na nacisk wskutek zawieszenia na sprężynach sprężynowanie - spulchnianie roli kultywatorem o łapkach sprężystych lub broną sprężynową (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Sprężynówka - brona sprężynowa sprężystość - własność ciał polegająca na odzyskiwaniu pierwotnego kształtu i wymiarów po usunięciu sił zewnętrznych, wywołujących odkształcenie sprężystość doskonała - sprężystość teoretyczna,   która nie zależy od wartości naprężenia i odkształcenia sprężystość objętościowa - sprężystość polegająca na odzyskiwaniu pierwotnej objętości po usunięciu sił zewnętrznych, wywołujących odkształcenie (uprawnienia budowlane).

Sprężystość opóźniona

Sprężystość opóźniona - sprężystość sprężystość postaciowa - sprężystość polegająca na odzyskiwaniu pierwotnego kształtu po usunięciu sił zewnętrznych wywołujących odkształcenie sprzeciw* - lei. znak alfabetu teledacyjnego przekazywany w kierunku od ujścia do źródła jako odpowiedź negatywna, np. po zapytaniu o prawidłowość wiadomości sprzęg - urządzenie do łączenia między sobą pojazdów kolejowych, wozów kopalnianych, maszyn rolniczych z ciągnikami itp. sprzęg automatyczny - sprzęg samoczynny sprzęg hakowy - hak urządzenia dźwigowego z dodatkowym wyposażeniem, np. łożyskiem umożliwiającym obracanie się haka, obciążnikiem (program egzamin ustny).

Sprzęg hamulcowy - połączenie przewodów hamulcowych poszczególnych pojazdów kolejowych składające się z odcinków przewodów gumowych i główek metalowych sprzęg samoczynny, sprzęg automatyczny - kol. sprzęg samoczynnie łączący pojazdy przy ich zetknięciu, a rozłączany za pomocą dźwigni wystającej poza pudło wagonu; s.s. nie wymaga wchodzenia pracownika między wagony sprzęg teledacyjny - rzeczywista lub hipotetyczna linia podziału i sposób współpracy urządzeń służących do przekazywania danych i urządzeń do przetwarzania danych w kompleksie informacyjnym; w szczególnym przypadku współpraca urządzeń przekazywania danych i urządzeń przetwarzania danych może być realizowana na drodze elektrycznej i wtedy pojęcie sprzęgu pokryje się z pojęciem styku (opinie o programie).

Sprzęgacz - w technice mikrofalowej - rozgałęźnik przeznaczony zazwyczaj do odprowadzania określonych części strumienia mocy, przepływającego torem głównym rozgałęzienia, lub do wprowadzania do toru głównego kilku strumieni mocy pochodzącej z różnych źródeł sprzęgacz kierunkowy - sprzęgacz, w którym moc wypływająca przynajmniej z jednych jego wrót zależy od kierunku przepływu mocy pomiędzy innymi dwoma wrotami (segregator aktów prawnych).

Sprzęgacz magiczny T - magiczne T sprzęgacz optyczny - transoptor sprzęganie - łączenie (pojazdów) za pomocą sprzęgów sprzęganie - utrwalanie wybarwień bezpośrednich przez dwuazowanie barwnika na włóknie i łączenie z odpowiednim składnikiem biernym (s. czynne) lub łączenie barwnika obecnego na włóknie (jako składnika biernego) ze związkami dwuazowymi (s. bierne) sprzęganie elektryczne - łączenie przyrządów elektrycznych w celu zespolenia ich własności lub skutków ich działania (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami