Blog

Sprzęgło odwracalne
W artykule znajdziesz:

Sprzęgło odwracalne - sprzęgło, w którym każdy z członów może być członem napędzającym sprzęgło Oldhama - sprzęgło odsuwne złożone z trzech tarcz, z których środkowa ma po każdej stronie rowek lub wypust (wzajemnie prostopadłe) pasujące do odpowiednich wypustów lub rowków na tarczach skrajnych sprzęgło płetwowe - sprzęgło stałe, którego członami są dopasowane do siebie, płasko ścięte, końcowe czopy wałów, zwane płetwami sprzęgło płytkowe - odmiana sprzęgła tarczowego ciernego, w której tarcze mają postać płaskich płytek pierścieniowych zamocowywanych na elementach obracających się wraz z łączonymi wałami; w praktyce najczęściej stosowane są s. wielopłytkowe o kilku płytkach osadzonych na przemian na członach jednego lub sprzęgło podatne (program uprawnienia budowlane na komputer).
Sprzęgło sprężyste - sprzęgło kompensacyjne stałe, którego człony połączone są łącznikami sprężystymi; s. p. wykazują podatność skrętną, kompensują błędy montażu, mają własności amortyzatorów i tłumików drgań sprzęgło posiłkowe - sprzęgło jednokierunkowe do łączenia napędu pomocniczego (posiłkowego) z głównym wałem napędowym, włączające się samoczynnie w razie zmniejszenia momentu czynnego silnika głównego sprzęgło poślizgowe - sprzęgło, którego człon napędzany może się obracać wolniej niż napędzający (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Sprzęgło proszkowe
Sprzęgło proszkowe - sprzęgło sypkie przenoszące moment obrotowy za pośrednictwem proszku spełniającego zadanie łącznika sprzęgło przeciążeniowe, sprzęgło bezpieczeństwa - sprzęgło wyłączające się samoczynnie przy przekroczeniu największego dopuszczalnego momentu obrotowego; s. p. dzielą się na nieniszczone i niszczone (w których wyłączenie następuje wskutek zniszczenia pewnych elementów łączonych, np. wskutek ścięcia kołków) sprzęgło przegubowe (uprawnienia budowlane).
Sprzęgło reluktancyjne - sprzęgło działające wskutek wzajemnego przyciągania się elektromagnesów jednego członu z magnesami drugiego sprzęgło reluktancyjno-indukcyjne - sprzęgło reluktancyjne z pomocniczym uzwojeniem indukcyjnym działającym w czasie rozruchu sprzęgło rozłączne - sprzęgło, którego człony mogą być rozłączane podczas ruchu; s. r. dzielą się na sterowane i samoczynne (program egzamin ustny).
Sprzęgło rozruchowe - sprzęgło włączające się samoczynnie z pewnym opóźnieniem w stosunku do silnika i łagodzące w ten sposób warunki rozruchu sprzęgło samoczynne - sprzęgło rozłączne, które samo włącza się i wyłącza w zależności od prędkości obrotowej jednego z łączonych wałów lub od momentu obrotowego na wale napędzającym (program egzamin ustny).
Sprzęgło segmentowe - sprzęgło cierne przenoszące moment obrotowy wskutek tarcia między tarczą osadzoną na wale napędzającym a dociskanymi do niej na części jej powierzchni ciernej elementami - segmentami ciernymi sprzęgło sprężynowe - sprzęgło podatne, w którym łącznikami są sprężyny sprzęgło sprężyste - sprzęgło podatne sprzęgło stałe, sprzęgło nierozłączne - sprzęgło, które można rozłączyć tylko przy wałach nieruchomych po częściowym lub całkowitym demontażu łącznie z zewnątrz (przez obsługę maszyny lub przez automatyczne urządzenia sterujące) (segregator aktów prawnych).
Sprzęgło suche - sprzęgło cierne, w którym tarcze lub płytki sprzęgła pracują na sucho sprzęgło sypkie - sprzęgło, w którym łącznikiem między członem napędzającym i napędzanym jest ciało sypkie w postaci proszku, małych kulek itp. sprzęgło sztywne - sprzęgło nie pozwalające na wzajemne ruchy łączonych wałów sprzęgło tarczowe - sprzęgło, w którym współpracującymi członami są tarcze (tarcza napędzana nosi nazwę tarczy sprzęgła); s.t. mogą być przymusowe (sztywne lub wysuwne) i poślizgowe (s.t. cierne - płaskie lub stożkowe) (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…
Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…







53 465

98%

32