Blog

Kształtki magnezytowe zdjęcie nr 2
07.04.2022

Stabilizator kołysania

W artykule znajdziesz:

Kształtki magnezytowe zdjęcie nr 3
Stabilizator kołysania

Stabilizator kołysania - stabilizator statku stabilizator kursu - urządzenie do automatycznego utrzymywania lecącego samolotu na wyznaczonym kursie i do stabilizacji jego położenia stabilizator napięcia - cl. urządzenie, w którym znaczna zmiana napięcia na wejściu wywołuje nieznaczną tylko zmianę tej wielkości na wyjściu; s.n. służy do utrzymywania stałej wartości napięcia w obwodzie odbiornika; w zależności od rodzaju elementu stabilizującego rozróżnia się s.n.: jonowe, transduktorowe, tranzystorowe stabilizator płetwowy - stabilizator Denny - Browna stabilizator płomienia - urządzenie w komorze spalania silnika turboodrzutowego lub w dopalaczu zabezpieczające przed zdmuchiwaniem płomienia (program uprawnienia budowlane na komputer).

Stabilizator (poprzeczny) samochodu - element sprężysty zapobiegający zbyt silnemu poprzecznemu przechylaniu się nadwozia podczas jazdy na zakręcie pod działaniem siły odśrodkowej; przeważnie ma postać drążka skrętnego, umocowanego obrotowo na ramie samochodu, zaopatrzonego na końcach w ramiona, połączone z lewym i prawym kołem jednej z osi, ulegającego skręceniu przy przechylaniu się nadwozia stabilizator półprzewodnikowy - dioda Zcnera stabilizator statku, stabilizator kołysania urządzenie zmniejszające kołysanie statku  (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Stabilizator świetlny - fotostabilizator stabilizator uzbrojenia czołgu - urządzenie samoczynnie utrzymujące armatę w określonym położeniu, niezależnie od drgań i wychyleń kadłuba czołgu, co umożliwia prowadzenie celnego ognia w ruchu stabilizowanie - wygrzewanie przedmiotów metalowych przez dłuższy czas w niezbyt wysokich temperaturach (dla stali do 150°C) w celu zmniejszania naprężeń wewnętrznych i zapewnienia niezmienności wymiarów; s. naturalne (sezonowanie) przeprowadza się w temperaturze otoczenia na wolnym powietrzu przez odpowiednio dłuższy czas (kilka do kilkunastu miesięcy) (uprawnienia budowlane).

Stabilność cieplna

Stabilność cieplna - niewrażliwość struktury chemicznej tworzywa na działanie podwyższonej temperatury stabilność łącza telefonicznego (lub zestawu łączy telefonicznych) - największa wartość, o którą można zwiększyć wzmocność łącza (lub zestawu zwrotnego - bez wywołania skażenia mowy; ta dodatkowa wzmocność powinna być możliwa do wprowadzenia w dowolnym miejscu łącza jednocześnie i w sposób jednakowy dla obu kierunków transmisji (program egzamin ustny).

Stabilność przyrządu pomiarowego - właściwość przyrządu pomiarowego, zapewniająca zgodność (w określonych granicach) wskazań w czasie przy pomiarach tej samej wartości wielkości mierzonej stabilność układu regulacji - własność układu regulacji automatycznej polegająca na tym, że układ, pomimo zmian wymuszenia i zakłóceń, osiąga po ustaniu tych zmian trwały stan równowagi (opinie o programie).

Stabilność wody, stałość wody - własność wody do picia, do celów gospodarczych i przemysłowych, pochodzącej ze wszelkich źródeł zaopatrzenia (z wyjątkiem wód oczyszczanych sztucznie), charakteryzująca się tym. że woda nie rozpuszcza i nie wytrąca węglanu wapniowego CaCOi stabilotron - lampa elektronowa generacyjna o budowie i działaniu zbliżonym do amplitronu, w której wyjście na linii opóźniającej jest połączone z wejściem poprzez rezonator określający częstotliwość generowanych drgań stacja - placówka (naukowa, badawcza, techniczno-usługowa), której działalność obejmuje pewien określony teren (segregator aktów prawnych).

Stacja (kolejowa) - miejsce postoju pociągów i przeprowadzania wszelkich operacji związanych z transportem kolejowym stacja benzynowa - stacja paliwowa stacja bunkrowa - miejsce zaopatrywania statków w paliwo stacja chemiczno-rolnicza - badawcza placówka usługowa zajmująca się wykonywaniem analiz chemicznych gleb, nawozów i pasz stacja dozorująca (linii radiowej) - stacja główna stacja dyfuzyjna - pomieszczenie wraz z urządzeniami do wyługowywania soku z krajanki buraczanej stacja elektroenergetyczna, stacja elektryczna - zespół umieszczonych w jednym miejscu urządzeń elektrycznych wraz z niezbędnymi budowlami, przeznaczony do przetwarzania lub transformacji energii elektrycznej oraz do łączenia ze sobą dwóch lub większej liczby obwodów (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Kształtki magnezytowe zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Kształtki magnezytowe zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Kształtki magnezytowe zdjęcie nr 8 Kształtki magnezytowe zdjęcie nr 9 Kształtki magnezytowe zdjęcie nr 10
Kształtki magnezytowe zdjęcie nr 11
Kształtki magnezytowe zdjęcie nr 12 Kształtki magnezytowe zdjęcie nr 13 Kształtki magnezytowe zdjęcie nr 14
Kształtki magnezytowe zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Kształtki magnezytowe zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Kształtki magnezytowe zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami