Blog

06.05.2021

Stały wpływ mąki

W artykule znajdziesz:

Stały wpływ mąki

Stały wpływ mąki

Mąka spoczywająca nad trzema powstałymi, nieaktywnymi kwadrantami aerowana jest stale powietrzem o nadciśnieniu 15-20 Pa, co nadaje jej znaczną ruchliwość i płynność umożliwiającą bezpośrednio nad dnem silosa stały spływ mąki z nad kwadrantów nieaktywnych nad kwadrant aktywny (mieszający) (program uprawnienia budowlane na komputer). Co 15 min wysokociśnieniowe powietrze mieszające prze- łącza się na inny kwadrant, co dodatkowo intensyfikuje proces mieszania. W przypadku innego podziału dna na sekcje mieszany materiał przebiega inną drogą, ale zasada procesu mieszania pozostaje bez zmiany.

Opisany układ porcjowego homogenizowania suchej mąki surowcowej wymaga, podobnie jak w przypadku metody mokrej, uzupełnienia w postaci wielkopojemnościowych zbiorników składowiskowych gotowej mąki, które stanowić mają bufor zapewniający ciągłość pracy pieców, niezależnie od ewentualnych zakłóceń i przerw pracy młynów surowcowych i układu homogenizacyjnego (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Bateria zbiorników homogenizacyjnych oraz zbiorniki składowiskowe mogą być zlokalizowane na jednym poziomie obok siebie, a przerzut zhomogenizowanej mąki na skład odbywa się wówczas najczęściej transportem pneumatycznym. dygnację stanowią zbiorniki homogenizacyjne, dolna zaś część służy jako pojemność składowiskowa. Układ taki umożliwia szybki, grawitacyjny zrzut zhomogenizowanej mąki do położonego niżej zbiornika składowiskowego. Ma to tę dodatkową zaletę, że przez szybki spadek strumienia mąki, z dużej nieraz wysokości, następuje dodatkowa ho- mogenizacja porcji mąki i jej zmieszanie się z gotową mąką znajdującą się w dolnym zbiorniku (uprawnienia budowlane).

Niektórzy konstruktorzy (F. L. Smidth) lokują baterię kilku niewielkich zbiorników homogenizacyjnych nad wielkopojemnościowymi zbiornikami składowiskowymi, przy czym strumień mąki surowcowej przeznaczonej do homogenizacji skierowuje się kolejno do każdego ze zbiorników homogenizacyjnych w czasowym cyklu minutowym w taki sposób, aby zapełnienie zbiorników baterii homogenizacyjnej nie następowało jednocześnie, a tylko w określonych odstępach czasu. Każdy kolejno napełniony zbiornik homogenizacyjny przedmuchiwany jest krótko sprężonym powietrzem w celu ujednorodnienia jego zawartości, która następnie rozrzucana jest grawitacyjnie do jednego z dolnych zbiorników zapasowych (program egzamin ustny).

Uproszczony perspektywiczny szkic

Wspomniane w poprzednich rozdziałach zmiany ilościowe, jakim w okresie ubiegłego 20-lecia uległ przemysł cementowy, doprowadziły do powstawania zakładów o wielkich zdolnościach produkcyjnych. Zakłady te przerabiają strumienie o natężeniu kilkunastokrotnie większym niż to miało miejsce w dawnych cementowniach (opinie o programie).

Ten rozwój skali zakładu uniemożliwił stosowanie wielkopojemnościowych buforowych składowisk nieruchomo magazynowanego, wstępnie rozdrabnianego surowca, zmusił do odejścia od tradycyjnego porcjowego korygowania mieszanki surowcowej, spowodował stosunkowe zmniejszenie buforowego zapasu gotowej, skorygowanej mieszanki i doprowadził do zrealizowania koncepcji ciągłego, potokowego zestawienia i homogenizowania strumienia surowców.
Nowoczesna technologia traktuje więc cały problem przygotowywania surowca, od kamieniołomu aż do wlotu do pieca, jako jednolity proces technologiczny. Z tego względu zespół urządzeń i maszyn stosowanych do jego realizacji należy-rozpatrywać, jako jeden oddział produkcyjny (segregator aktów prawnych).

Omawiany oddział, w jego nowoczesnej postaci, pracuje więc w sposób ciągły, a podstawowe operacje, tj. zestawienie, korygowanie i homogenizowanie mieszanki surowcowej realizuje się głównie przez zmechanizowany ruch dużych mas wstępnie rozdrabnianego surowca na wielko- pojemnościowym uśredniającym składowisku buforowym. Wypada podkreślić, że nowoczesny sprzęt mechaniczny składowiska surowca zapewnia dokładne zestawienie mieszanki i daleko posuniętą homogenizację strumienia materiału kierowanego do mielenia, toteż ostateczne ujednorodnienie materiału po jego zmieleniu potrzebne jest tylko do wyrównania nieznacznych wahań składu chemicznego.

Jest rzeczą oczywistą, że powodzenie wspomnianych wyżej operacji zależy od celowego wykorzystywania nowoczesnych szybkich metod kontroli międzyoperacyjnej oraz od prawidłowego zorganizowania służby chemiczno-technologicznej na omawianym odcinku (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami