Blog

07.04.2022

Stassanizator

W artykule znajdziesz:

Stassanizator

Stassanizator - pasteryzator rurkowy do momentalnej pasteryzacji mleka w temp. 75°C i bardzo szybkiego chłodzenia statecznik - stała lub przestawialna część usterzenia statku powietrznego przeznaczona do zwiększania jego stateczności; w samolotach i szybowcach o tradycyjnej konstrukcji występuje zwykle s. kierunkowy (pionowy) wysokości (poziomy) statecznik2, stabilizator - el. urządzenie do wzniecania i stabilizacji wyładowania lamp wyładowczych statek (wodny) - konstrukcja pływająca przystosowana do żeglugi, tj. mająca zdolność ruchu i możliwość sterowania (program uprawnienia budowlane na komputer).

Statek areform - statek wodny o przekrojach wrężnicowych składających się z odcinków łuków kół, co zmniejsza opór przy zachowaniu niezmienionej pojemności; s.a. nie rozpowszechnił się praktycznie ze względu na niekorzystne dla eksploatacji kształty wnętrza ładowni statek atomowy - statek jądrowy statek baza-przetwórnia rybacka - duży statek towarzyszący flotylli statków rybackich, wyposażony w urządzenia do przetwórstwa złowionych ryb (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Statek baza rybacka - statek towarzyszący flotylli statków rybackich, odbierający i przewożący złowioną rybę, dostarczający zaopatrzenie i spełniający zadania technicznej oraz socjalno-bytowej obsługi flotylli (uprawnienia budowlane).

Statek bezpokładowy, bezpokładowiec - statek wodny bez pokładu zamykającego kadłub wodoszczelny od góry statek chłodnia - chłodniowiec statek częściowo lekkopokładowy - statek z osobno stojącymi nadbudówkami lub pokładem szańcowym, w którym nadbudówki połączone są w całość odcinkami pokładu lekkiego; przestrzeń pod pokładem lekkim służy do przewozu pasażerów lub ładunku pokładowego statek drobnicowy - drobnicowiec statek dwukadłubowy - katamaran statek flagowy - reprezentacyjny statek, zwykle największy, danej linii okrętowej statek geofizyczny - statek naukowo-badawczy do badania zjawisk i fizycznego stanu oraz składu podmorskiej skorupy ziemskiej za pomocą metod geofizycznych (program egzamin ustny).

Statek handlowy

Statek handlowy - statek wodny do przewozu pasażerów lub towarów statek hydrograficzny - specjalnie wyposażony statek służący do dokonywania pomiarów głębokości mórz i innych badań hydrograficznych statek jądrowy, statek atomowy, statek nuklearny - statek wyposażony w siłownię jądrową statek jednopokładowy - statek wodny z jednym pokładem ciągłym od dziobu do rufy, który jest jego pokładem wytrzymałościowym i pokładem wolnej burty (opinie o programie).

Statek jeziorowy - statek śródlądowy przeznaczony do pływania na jeziorach; w zależności od wielkości jezior i stanów pogody statkom takim muszą być nadawane odpowiednie właściwości nawigacyjne statek kablowy, kablowiec - statek wyposażony w urządzenia do układania kabli morskich statek kabotażowy - kabotażowiec statek kanałowy, prom kanałowy - szybki statek utrzymujący komunikację poprzez cieśniny i kanały morskie, np. między Anglią i Francją, między Danią i Szwecją statek kołowy - kołowiec statek kosmiczny - statek latający załogowy, mogący poruszać się w przestrzeni poza atmosferą ziemską (segregator aktów prawnych).

Statek latający - urządzenie do przewożenia ludzi i ładunków, które może poruszać się albo utrzymywać się w przestrzeni na skutek przetwarzania energii łub oddziaływania otoczenia, albo dzięki obu tym czynnikom jednocześnie; s.l. dzielą się na statki powietrzne i statki kosmiczne statek limnologiczny - statek naukowo-badawczy do prowadzenia prac na wodach śródlądowych; celem prac jest zbadanie życia biologicznego i kontrola stanu zanieczyszczenia wód statek łatwotrymujący - masowiec z wystarczająco dużymi lukami, aby płacić obniżoną stawkę za ułatwione trymowanie statek łączności kosmicznej, statek łączności satelitarnej - pływająca stacja obserwacyjna, która zajmując na oceanie określoną pozycję umożliwia łączność ze statkami kosmicznymi również w czasie, gdy przelatują one ponad obszarami znajdującymi się poza zasięgiem stacji naziemnych (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami