Blog
Sterowanie ruchem kolejowym
W artykule znajdziesz:
Specjalność inżynieryjna kolejowa w zakresie sterowania ruchem kolejowym – jakie są wymagania w zakresie praktyki i wykształcenia?
Uprawnienia budowlane w specjalności inżynieryjnej kolejowej w zakresie sterowania ruchem kolejowym dostępne są przede wszystkim dla osób, które ukończyły odpowiednie studia, a dokładniej kierunki związane z elektrotechniką lub transportem (https://uprawnienia-budowlane.pl).
Studia II stopnia na tych kierunkach należy ukończyć, jeśli chce się zdawać na uprawnienia bez ograniczeń łącznie do projektowania i kierowania robotami budowlanymi (program na komputer). Jednak, aby móc przystąpić do egzaminu, trzeba jeszcze odbyć roczną praktykę przy projektowych i półtoraroczną na budowie. Do projektowania bez ograniczeń także wymagane jest ukończenie studiów II stopnia na kierunku transport lub elektronika oraz odbycie rocznej praktyki przy projektach – praktyka na budowie trwa w tym wypadku rok (program na telefon).
W celu zdobycia uprawnień do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń wymagane jest:
• skończenie studiów I stopnia na kierunku transport lub elektrotechnika oraz 3 lata praktyki na budowie,
• skończenie studiów II stopnia na kierunku transport lub elektrotechnika oraz 1,5 roku praktyki na budowie (opinie o programie).
Uprawnienia do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w zakresie ograniczonym otrzymać mogą osoby, które skończyły studia I stopnia na wspomnianych kierunkach oraz odbyły 1,5 roczną praktykę na budowie i roczną przy projektach. Do zdobycia takich uprawnień wystarczą też studia II stopnia na kierunku elektroenergetyka lub automatyka i robotyka oraz roczna praktyka przy projektach i półtoraroczna na budowie (segregator aktów prawnych).
Dla projektowania w ograniczonym zakresie
Dla projektowania w ograniczonym zakresie wymagane jest ukończenie studiów I stopnia na kierunku elektrotechnika lub transport oraz rok praktyki na budowie i przy projektach (promocja 3 w 1). Uprawnienia te dostępne są też dla osób, które skończyły studia II stopnia na kierunku elektroenergetyka lub automatyka i robotyka oraz odbyły roczną praktykę na budowie i przy projektach (program egzamin ustny). Uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w ograniczonym zakresie wymagają 1,5 rocznej praktyki na budowie i studiów II stopnia automatyka lub elektroenergetyka lub I stopnia transport bądź elektrotechnika.
Najnowsze wpisy
Strefa pożaru do ograniczenia przestrzeni budynku, obiektu budowlanego lub terenu, która jest wyodrębniona w celu ograniczenia się, i umożliwiania skutecznej…
Kominy do konstrukcji budowlanych, które powodują odprowadzanie spalin, dymu lub gazów z wnętrza budynków na zewnątrz. Są jednym z systemów…
53 465
98%
32