Blog

08.04.2022

Strop gęstożebrowy

W artykule znajdziesz:

Strop gęstożebrowy

Strop gęstożebrowy - strop o osiowym rozstawie żeber lub belek nie większym niż 90 cm (zgodnie z wy maganiami polskich norm) strop grzejny - strop, w którym umieszczona jest wężownica lub register z przepływającym czynnikiem grzejnym; s.g. jest elementem ogrzewania przez promieniowanie (program uprawnienia budowlane na komputer).

Strop grzybkowy - strop w postaci płyty opartej bezpośrednio na słupach o głowicach poszerzonych do wymiaru w granicach od 0,2 do 0,3 osiowego rozstawu słupów, połączonej z głowicami słupów w sposób monolityczny strop kasetonowy - strop o konstrukcji nośnej w postaci płyty współpracującej z widocznymi od spodu żebrami nośnymi, usytuowanymi dwukierunkowo, tworzącymi kasetony strop nagi - strop drewniany o konstrukcji nośnej z belek i z powały (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Strop odcinkowy - strop o konstrukcji nośnej z belek i z międzybelkowych sklepień odcinkowych strop płytowy - strop o konstrukcji nośnej najczęściej w postaci płyty żelbetowej pełnej lub z kanałami strop podwieszony - strop o konstrukcji nośnej podwieszonej do innej konstrukcji strop podwójny - strop składający się z dwóch konstrukcji nośnych pracujących niezależnie, z których dolna nie obciąża konstrukcji górnej i nie przenosi obciążeń użytkowych strop przeciwpożarowy - strop o odporności ogniowej określonej przepisami budowlanymi, stanowiący oddzielenie przeciwpożarowe zapobiegające rozprzestrzenianiu się pożaru w kierunku pionowym (uprawnienia budowlane).

Strop rozpornicy, szelka rozpomicy - parzysta lina w olinowaniu włoka orczykowego, łącząca rozpornicę ze słomiakiem strop rusztowy - strop o konstrukcji nośnej w postaci rusztu i wypełnienia lub rusztu i płyty przekrywającej* ruszt, nie połączonej z nim w sposób monolityczny (program egzamin ustny).

Strop zasadniczy

Strop zasadniczy - stosunkowo sztywne i mocne warstwy nad stropem bezpośrednim, które załamują się na większej przestrzeni dopiero po dłuższym czasie od wybrania pokładu może znajdować się także nad pokładem, który nie ma wtedy stropu bezpośredniego strop żebrowy - strop o konstrukcji nośnej w postaci płyty z żebrami nośnymi pod lub nad płytą stropnica - belkowy element obudowy podtrzymujący strop, podpierany stojakami lub zamocowany w inny sposób; s. łącznie z okładzinami zapobiega również wypadaniu skał, tworzeniu się rys itp. stropnica członowa - stropnica złożona z kilku członów przystosowanych do łączenia stropodach - przekrycie płaskie lub krzywiznowe spełniające jednocześnie rolę stropu i dachu Stróże - krótkie sznurki napinające gardło w żaku i innych pułapkach (opinie o programie).

Strug - narzędzie skrawające do ręcznej obróbki drewna; służy do wyrównywania i wygładzania powierzchni elementów drewnianych; składa się z oprawki (drewnianej lub metalowej) i umieszczonego w niej wymiennego ostrza stalowego strug garbarski - nóż oburęczny z zawiniętym ostrzem, służący do strugania skór strug koparki - osprzęt koparki odsiębiemej umożliwiający odspajanie materiału wzdłuż prostej równoległej do osi wysięgnika w kierunku od koparki (segregator aktów prawnych).

Strug węglowy - urabiarka do węgla miękkiego i średnio twardego, przeciągana wzdłuż czoła przodku, odwalająca ostrzem urobek i kierująca go na przenośnik struga - geol. ciek powierzchniowy o niewielkim przepływie i małym spadku struga elementarna płynu - włókno prądu struga elementarna wirowa - włókno wirowe (w płynie) struganie - obróbka skrawaniem za pomocą noża strugarskiego lub dlutowniczego, przy której zarówno ruch główny jak i ruch posuwowy są ruchami prostoliniowymi (z wyjątkiem strugania kopiowego, gdzie ruch posuwowy może być ruchem płaskim krzywoliniowym); ruch główny przy s. składa się z ruchu pracy i ruchu jałowego, a ruch posuwowy najczęściej jest przerywany; w zależności od metody kształtowania powierzchni rozróżnia się s. punktowe, obwiedniowe, i kształtowe (rzadko stosowane) struganie - struganie poziome (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami