Blog

15.06.2019

Studia architektoniczne – dla kogo?

W artykule znajdziesz:

Studia architektoniczne – dla kogo?


Studia na kierunku architektura to bez wątpienia duże wyzwanie, ponieważ materiał, który trzeba przyswoić jest nie tylko obszerny, ale również trudny (https://uprawnienia-budowlane.pl). Co więcej, studenci muszą liczyć się z dużą ilością różnego rodzaju zaliczeń oraz egzaminów. Nieodłącznym elementem takich studiów jest wykonywanie setek prostych oraz bardzo skomplikowanych projektów budynków, które różnią się od siebie zarówno funkcjonalnością, jak i przeznaczeniem czy stylami. Każdy projekt może być zawsze ulepszony, ponieważ przyjmuje się, że w architekturze nie ma rozwiązań doskonałych (program na komputer). Jak więc widać studia są bardzo wymagające, dlatego nie każdy się na nie nadaje. Przede wszystkim konieczna jest pewna wszechstronność – idealny architekt powinien wykazywać się dyscypliną umysłu oraz kreatywnością (program na telefon).

Studia architektoniczne – dla kogo?

Już w szkole średniej należy przygotowywać się do procesu rekrutacyjnego na studia architektoniczne, poprzez pilną naukę fizyki, matematyki, rysunku oraz języków obcych. Na pewno najważniejszym czynnikiem przy przyjmowaniu na studia architektoniczne jest wynik matury. Każda uczelnia ma pod tym względem własne uwarunkowania (program egzamin ustny).

Z tego właśnie względu warto wcześniej dowiedzieć się, które przedmioty brane są pod uwagę i jak liczone są punkty. Ponadto pod uwagę brane są zdolności plastyczne przyszłego studenta, dlatego kandydaci bardzo często decydują się na ukończenie specjalnych kursów przygotowawczych (opinie o programie).

Samodzielne projekty


Studia na kierunku architektura przeznaczone są dla osób systematycznych, precyzyjnych, pracowitych oraz zdyscyplinowanych. Jest to kierunek naprawdę trudny, wymagający ciągłej pracy nad sobą (segregator aktów prawnych). Program jest bardzo rozbudowany, obejmuje wiele samodzielnych projektów, lektur oraz zadań. Studia architektoniczne kształtują m.in. uzdolnienia w dziedzinie rysunku, projektowania nowatorskich rozwiązań oraz przestrzennego myślenia. Jednak ukończenie architektury to dopiero początek drogi zawodowej architekta. Konieczne jest jeszcze odbycie praktyka zawodowych i zaliczenie egzaminu na uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej (promocja 3  w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami