Blog

Stykające się pręty kierunkowe uprawnienia budowlane
W artykule znajdziesz:
Stykające się pręty kierunkowe uprawnienia budowlane

Stykające się pręty kierunkowe są następnie spawane (stanowiąc równocześnie prowizoryczny styk montażowy), a wnęki - wypełniane masą betonową. Sposób ten daje stosunkowo znaczną dokładność montażu (program uprawnienia budowlane na komputer).
Montaż przymusowy może być dokonany przez wyznaczenie dokładnych miejsc usytuowania montowanych elementów za pomocą: występów rektyfikacyjnych, czopów rektyfikacyjnych, trzpieni (bolców) rektyfikacyjnych, śrub rektyfikacyjnych itp. Montaż według występów rektyfikacyjnych przeprowadza się przy użyciu elementów ściennych, które na górnej swej płaszczyźnie mają dwa występy w kształcie pryzm trapezowych na całą grubość elementu, a w dolnej - odpowiednie dwa wycięcia analogicznego kształtu, oraz elementów stropowych mających podobne wycięcia w strefie oparcia tych elementów na elementach ściennych (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Występy na górnej płaszczyźnie elementów ściennych powinny wystawać 4-5 cm ponad płyty stropowe. Dokładność osadzenia elementów w konstrukcji zapewniona jest przez zazębienie się występów i wycięć w tych elementach. Należy jednak zaznaczyć, że jest to sposób tylko częściowo przymusowy, gdyż uniemożliwia on wyłącznie przesunięcie podłużne elementów ściennych i stropowych, dając swobodę przesunięcia poprzecznego (bocznego) elementów ściennych w czasie ich osadzania; występy rektyfikacyjne natomiast wyraźnie wyznaczają miejsce osadzenia elementów wyższej kondygnacji.
Montaż według czopów rektyfikacyjnych jest podobny do poprzednio opisanego z tym, że zamiast występów i odpowiadających im wycięć, elementy ścienne wyposażone są w czopy, tj. występy w kształcie pryzm trapezowych, stożkowych, kwadratowych lub prostokątnych (o szerokości mniejszej niż grubość elementu) i odpowiadające tym czopom gniazda (uprawnienia budowlane). W ten sposób uzyskuje się dokładne osadzenie elementów z wyeliminowaniem możliwości przesunięcia w jakimkolwiek kierunku w płaszczyźnie poziomej (w granicach tolerancji dokładności wykonania samych elementów).
Montaż według trzpieni
Montaż według trzpieni (bolców) rektyfikacyjnych prowadzi się przy zastosowaniu elementów ściennych mających w górnej swej powierzchni wbetonowane trzpienie stalowe, a w dolnej - ukryte w widocznej z jednej strony wnęce wbetonowane dwie tulejki stalowe o przekroju kołowym lub owalnym (program egzamin ustny). Zarówno trzpienie jak i tulejki osadzone są w osi symetrii elementów, co zapewnia możliwość ustawienia tych elementów ściśle w osiach ścian budynku, a ponadto uniemożliwia przesunięcie tych elementów w jakimkolwiek kierunku w płaszczyźnie poziomej. Trzpienie powinny wystawać na 56 cm ponad ułożone płyty stropowe, tak ażeby w czasie montażu można było nasadzić elementy ścienne tulejkami na trzpienie elementów niższej kondygnacji (opinie o programie). Dokładność montażu przy tym sposobie jest stosunkowo duża i zależy głównie od prawidłowości osadzenia trzpieni oraz tulejek w elementach i zachowania w niezmiennym położeniu trzpieni w czasie wykonywania robót.
Montaż według śrub rektyfikacyjnych jest analogiczny do montażu według trzpieni. W górnej części elementy mają wbetonowane śruby stalowe z nakrętkami, a w dolnej - tulejki osadzone we wnękach umożliwiających oparcie tych elementów na nakrętkach śrub wystających z elementów niżej osadzonych. Umożliwia to osadzenie elementów w poziomie ze znaczną dokładnością, przy czym osadzenie reguluje się położeniem nakrętek. Po ustawieniu elementów i doprowadzeniu ich do pozycji pionowej, wnęki wypełnia się zaprawą. Sposób ten daje więc dokładne usytuowanie elementu nie tylko w płaszczyźnie poziomej, lecz również i pionowej. Wymaga on jednak użycia kosztownych łączników (śruby z nakrętkami, tuleje) oraz precyzji wykonania samych prefabrykatów i osadzenia w nich tych łączników (segregator aktów prawnych).
Montaż konstrukcji szkieletowo-płytowych. Montaż konstrukcji szkieletowo-płytowych rozpoczyna się od stworzenia sztywnego, statecznego zespołu z kilku elementów nośnych, do którego następnie dostawia się kolejno pozostałe elementy konstrukcyjne i wypełniające. Sztywny zespół składa się zwykle z co najmniej czterech słupów odpowiednio zamocowanych, połączonych ryglami (promocja 3 w 1).
Najbardziej celowe jest stworzenie sztywnego zestawu elementów klatki schodowej budynku. Kolejność montażu poszczególnych elementów powinna w każdym momencie zabezpieczyć stateczność całej konstrukcji. Montaż prowadzi się pasami o wysokości dwóch kondygnacji, tzn. na całą wysokość słupów konstrukcji nośnej.
Najnowsze wpisy
Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…
Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…







53 465

98%

32