Blog
Styki pionowe
W artykule znajdziesz:
Betony z kruszywa z Ecuelles mają duży skurcz prawdopodobnie dlatego, że zawierają tlenki metali, które dodaje się, aby ożywić szarą barwę cementu; dodanie mączki mineralnej powoduje zwiększenie zawartości wody, a zatem i dodatkowy skurcz (program uprawnienia budowlane na komputer).
Wytwórcy powinni przyjmować, że przechowywanie na składzie elementów powinno trwać od 15 dni do jednego miesiąca, w przeciwnym razie wymiary placów składowych wypadłyby niewspółmiernie duże; beton po wbudowaniu będzie więc podlegał jeszcze dalszemu dość znacznemu skurczowi stwarzając możliwości rozwierania się styków i powstawania rys. Z drugiej strony zmiany temperatury powodują zjawisko kurczenia i wydłużania, co niezależnie może być również przyczyną tworzenia się rys.
Wiele budynków prefabrykowanych wykonano nie pamiętając o tych zjawiskach budynki te po upływie nieraz długiego okresu czasu od ich wykonania wykazały jeszcze rysy, które wpływały ujemnie na wygląd i szczelność ścian (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Fakturę zewnętrzną płyt zaprojektowaliśmy tak, aby stworzyć zagłębienia, które maskują linię styków. Od strony wewnętrznej wszystkie styki płyt ściennych lub stropowych są zasłonięte ściankami działowymi i ścianami wewnętrznymi z jednym tylko wyjątkiem styku w kuchni, który jest zamaskowany obudową przewodu elektrycznego (uprawnienia budowlane).
Uważaliśmy za konieczne każdy styk zewnętrzny uszczelnić; w ten sposób płyty elewacyjne były stawiane na przyldze wyłożonej wkładką w rodzaju masy asfaltowej (oznaczonej znakiem RB 200) o szerokości 0,04 m i grubości 2 mm. Styki pionowe pokrywa się warstwą Seelastiku materiału plastycznego zawierającego następujące składniki: olej roślinny, włókna mineralne oraz produkty lotne (program egzamin ustny).
Dokładność wykonania elementów
Dokładność wykonania elementów jest dla nas rękojmią należytego uszczelniającego działania materiału izolacyjnego, który przyciśnięty zostaje równomiernie na całej długości. typu (3,28 na 3,86) o grubości całkowitej 0,19 m; składa się on z płyty górnej stanowiącej właściwą podłogę, z płyty dolnej tworzącej sufit i z żeberek pionowych. Przestrzenie między żeberkami wypełnione są sosnowym deskowaniem tzw. straconym, o grubości 8 mm, tworzącym szereg dużych skrzynek, powiązanych w jedną całość i ustawionych według przeznaczenia przy użyciu nieznacznego nakładu robocizny (opinie o programie).
Powierzchnie dolne i górne elementu stropu bezpośrednio po wyjściu z wytwórni są zupełnie gładkie, wystarczy pomalowanie powierzchni dolnej, aby uzyskać sufit nieskazitelnie gładki, na powierzchnię górną (podłogę) nalepia się wprost, bez żadnego wyrównywania linoleum lub też w kuchniach pokrycie Gerflex (segregator aktów prawnych).
W niektórych mieszkaniach podłoga łazienek została wykończona fabrycznie przez ułożenie warstwy lastrico z kruszywa granitowego, w innych zaś pokryto podłogę cienką kamionką (2 mm) klejoną na asfalcie płyt elewacyjnych o grubości 0,25 m o wymiarach 3,299 m na 2,699 m; składają się one z kilku warstw: beton z kruszywa z Ecuelles, grubości 0,02 m, w kolorze białym, tworzący powierzchnię licową elewacji, beton żwirowy o grubości 0,05 m, beton na cemencie pucolanowym o grubości 0,15 m z wyjątkiem obramowań płyt i obramowań otworów, które wykonane są z betonu żwirowego wreszcie beton wapienno-pucolanowy o grubości 0,03 m, któremu ze względu na to, że pokrywa całą powierzchnię płyty, nie grozi miejscowa kondensacja i który po zatarciu daje powierzchnię zupełnie równą; pozostaje tylko jej pomalowanie (promocja 3 w 1).
Beton z bardzo jasnego kruszywa z Ecuelles podlega obróbce za pomocą piaskowania; powstaje wówczas faktura o wyjątkowo przyjemnym wyglądzie, dobrze odbijająca światło. Wszystkie trzy rodzaje płyt elewacyjnych mają te same wymiary zasadnicze, różnią się tylko wymiarami otworów.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32