Suberizol

Suberizol

Określenie. Suberizol jest bezwonnym lepikiem asfaltowym, bez wypełniaczy, stosowanym na gorąco. W temperaturze + 18°C ma postać czarnej masy, o konsystencji stałej. Właściwości. Suberizol odznacza się dobrą przyczepnością do betonu, stali i materiałów izolacyjnych oraz elastycznością. Praktycznie jest bez wonny. Zastosowanie. Suberizol stosuje się do przyklejania materiałów » służących do izolacji termicznej lub akustycznej (np. płyt korkowych, paździerzowych) do podłoża z betonu, stali lub drewna wewnątrz budynku (program uprawnienia budowlane na komputer).

Można również używać do sklejania papy asfaltowej i wykonywania lekkich powłok wodoszczelnych. Specjalnie jest przystosowany do użycia w pomieszczeniach, gdzie przechowuje się środki żywnościowe. Suche, dobrze oczyszczone podłoże powleka się Suberizolem podgrzanym do temperatury ok. +160°C. Zużycie wynosi 1-2 kg na 1 m2. Przechowywanie. Suberizol przechowuje się w pomieszczeniach krytych, bez specjalnych wymagań (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Określenie. Izolbit jest bezwonnym lepikiem asfaltowym, bez wypełniaczy, stosowanym na gorąco. W temperaturze +18°C ma postać czarnej masy o konsystencji stałej. Właściwości. Właściwości Izolbitu są podobne do Suberizolu. Zastosowanie. Izolbit ma podobne zastosowanie’ jak Suberizol. Szczególnie jest odpowiedni do stosowania w magazynach żywności, chłodniach, spiżarniach. Przechowywanie. Izolbit przechowuje się tak samo jak Suberizol.

Określenie. Dacholeum jest masą asfaltową przeznaczoną do stosowania na zimno. Otrzymuje się je z asfaltów ponaftowych wysokiej jakości, wypełniaczy włóknistych i rozpuszczalników organicznych. Ma postać półpłynnej masy asfaltowej o czar- nobrunatnej barwie. Właściwości. Powłoka z Dacholeum jest trwała, elastyczna i odporna na opady i wpływy atmosferyczne. Regeneruje wyschnięte i zwietrzałe pokrycia dachowe z papy asfaltowej. Dacholeum jest materiałem łatwo palnym (uprawnienia budowlane). Używając Dacholeum należy ściśle przestrzegać przepisów bhp i bezpieczeństwa przeciwpożarowego podanych przy stosowaniu Abizolu R. Zastosowanie. Dacholeum stosuje się do konserwacji i regeneracji pokryć dachowych. Można je również używać do zabezpieczenia przed korozją blaszanych pokryć dachowych lub sprzętu i wyrobów metalowych.

Dachbit

Dacholeum rozprowadza się na zimno szczotką, cienką warstwą na suchym i dokładnie oczyszczonym podłożu. Roboty należy wykonywać w temperaturze +5°C. Zużycie wynosi 0,4-0,6 kg na 1 m2 powierzchni. Przechowywanie. Warunki przechowywania są takie same jak Abizolu R (program egzamin ustny).

Określenie. Dachbit jest masą asfaltową stosowaną na zimno do konserwacji dachów. Ma postać półciekłej, jednorodnej masy o barwie czarnej i swoistym zapachu. Właściwości. Dachbit przywraca pokryciom dachowym, zwietrzałym wskutek wpływów atmosferycznych, elastyczność, szczelność i trwałość. Charakteryzuje się odpornością na spływanie. Dachbit jest materiałem łatwo palnym (opinie o programie).

Zastosowanie. Dachbit stosuje się do konserwacji pokryć z pap asfaltowych. Używany jest również jako powłoka chroniąca przed korozją elementy budowlane. Dachbit po starannym wymieszaniu rozprowadza się na zimno szczotką na suchym i dokładnie oczyszczonym podłożu. Zużycie wynosi 0,4H-0,8 kg na 1 m2 powierzchni. Przechowywanie. Warunki przechowywania takie same jak Abizolu R. Określenie. Alubit jest płynną masą asfaltowo-aluminiową stosowaną na zimno (segregator aktów prawnych).

Właściwości. Powłoka izolacyjna wykonana z Alubitu jest jednolita o połysku srebrzystym. Błyszcząca powierzchnia odbija promienie słońca, a tym samym zapobiega przegrzewaniu pomieszczeń znajdujących się na poddaszach. Alubit tworzy na powierzchni dachu estetyczną, trwałą i wodoszczelną powłokę. Preparat ten jest materiałem łatwo palnym. Zastosowanie. Alubit stosuje się do powlekania pokryć dachowych z papy, eternitu, blachy, dachówki itp. Może również służyć do izolacji przeciwwilgociowych lub zabezpieczeń antykorozyjnych. Przed użyciem preparat należy dokładnie wymieszać. Zużycie wynosi 0,54-0,8 kg na 1 m2 (promocja 3 w 1).

38 478

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

Dodaj wpis:


38 478

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !