Blog
Świetnie opracowane pytania
W artykule znajdziesz:
Świetnie opracowane pytania
Witam przyszłych inżynierów, mam na imię Robert, mam uprawnienia projektowe i wykonawcze bez ograniczeń w dwóch specjalnościach – architektonicznej i konstrukcyjno-budowlanej. (program na komputer)Dokładnie 4 lata temu zdawałem na specjalność architektoniczną, a w tym roku jeszcze na konstrukcyjno-budowlaną. Jestem po studiach budowlanych i architektonicznych – dwa kierunki to było prawdziwe wyzwanie 😉 Dodatkowo podczas studiów pracowałem na budowie, a w wolnych chwilach robiłem projekty domów jednorodzinnych i innych niewielkich obiektów.(program na telefon)
Wiele zależy od przygotowania
Pracowałem oczywiście pod okiem osób mających odpowiednie uprawnienia, dzięki czemu tydzień po tygodniu zbierałem czas niezbędny do zrobienia praktyk kwalifikujących do egzaminu na uprawnienia w Lubuskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa. (promocja 3 w 1) Na studiach często zastanawiałem się, czy zdanie egzaminów jest tak trudne, jak to opowiadali moi znajomi. Często słyszałem opinie, że wiele zależy od przygotowania – jak ktoś ma dobry program i poświęci sporo czasu na naukę, to raczej nie ma możliwości, żeby nie zdać. (program na egzamin ustny) Dotyczyło to zarówno części pisemnej, jak i ustnej i obecnie z własnego doświadczenia mogę Wam powiedzieć, że trzeba poświęcić naprawdę sporo czasu na wkuwanie, ale to procentuje. Ja do swoich przygotowań wybrałem polecany przez mojego szefa program testy uprawnienia budowlane w wersji mobilnej i stacjonarnej. Znajdziecie go na stronie https://uprawnienia-budowlane.pl. Program ma przejrzystą budowę, a jego obsługa jest banalna.(segregator)
Podpowiedzi do pytań
Dla mnie najbardziej przydatne były podpowiedzi do pytań zarówno w formie obrazków, jak i odnośników do aktów prawnych, bo dzięki temu uczyłem się o wiele szybciej.(opinie) Skusiłem się też na tryb egzamin ustny, bo są tam świetnie opracowane pytania z ostatnich kilku lat i z podziałem na specjalności. Dzięki temu można się przygotować jeszcze lepiej, a ja nie miałem w planach powtórki egzaminu – chciałem zdać za pierwszym podejściem. Wynik, jaki otrzymałem z części pisemnej to 98%, a z ustnej 99%. To dużo więcej niż myślałem, więc jestem z siebie naprawdę dumny 🙂
Najnowsze wpisy
Powierzchnia zabudowy to termin używany w budownictwie i urbanistyce, oznaczający powierzchnię terenu zajmowaną przez budynek lub grupę budynków na poziomie…
Wał przeciwpowodziowy to konstrukcja inżynieryjna, której głównym celem jest ochrona terenów przed zalaniem w wyniku powodzi. Wały przeciwpowodziowe są budowane…
53 465
98%
32