Blog

30.05.2018

Szansa na zdobycie dobrej pracy w branży budowlanej

W artykule znajdziesz:

Szansa na zdobycie dobrej pracy w branży budowlanej


Uprawnienia budowlane dają szerokie możliwości rozwoju w zakresie budownictwa. Jest to niezwykle ważny dokument dla osób pracujących w branży budowlanej. Potwierdza on posiadanie uprawnień do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. Dla większości osób kończących kierunki techniczne najważniejszym celem jest zdobycie uprawnień budowlanych. Dzięki nim można pracować zarówno przy wykonywaniu różnego rodzaju inwestycji budowlanych, jak i przy ich projektowaniu. Jednak posiadanie uprawnień to nie tylko przywileje, ale również obowiązki oraz duża odpowiedzialność.

 

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.


Posiadanie uprawnień budowlanych bez wątpienia zwiększa szansę na zdobycie dobrej pracy w branży budowlanej. Dla przyszłego pracodawcy fakt posiadania uprawnień budowlanych stanowi potwierdzenie wysokich umiejętności kandydata. Zarówno w biurach projektowych, jak i w firmach wykonawczych posiadanie uprawnień budowlanych jest niezwykle cenione. Wiele firm rekrutuje na wysokie stanowiska wyłącznie pracowników, posiadających uprawnienia. Bez wątpienia dokument ten stanowi przepustkę do dobrze płatnej pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą. Stanowi on referencje umiejętności oraz wiedzy przyszłego pracownika.


Uprawnienia budowlane dają również szansę na wykonywanie zleceń dodatkowych poza godzinami pracy. Dzięki nim można również założyć własną, dochodową działalność. Należy jednak pamiętać o opłacaniu składki w Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa. Wówczas można podpisywać się zarówno w dzienniku budowy, jak i pod projektami. Warto jednak pamiętać, że posiadanie uprawnień budowlanych to nie tylko korzyści, ale również duża odpowiedzialność. Składając podpis pod danym projektem czy w dzienniku budowy trzeba mieć na uwadze to, że jakikolwiek błąd może wiązać się z karami. Osoba posiadająca uprawnienia budowlane jest zobligowana do działania zgodnie ze sztuką budowlaną. Z powodu tej odpowiedzialności zdarza się, że młode osoby posiadające uprawnienia, nie decydują się na ujawnienie tego faktu przyszłemu pracodawcy.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami