Szkło pochłaniające

Szkło pochłaniające

Szkło pochłaniające promienie podczerwone „Antisol” ma zabarwienie niebieskozielone, pochłaniające promienie cieplne (podczerwone). Pozostałe jego cechy są zbliżone do szkła okiennego. Jest stosowane do szklenia otworów okiennych o dużych powierzchniach, szczególnie od strony południowej (program uprawnienia budowlane na komputer).
Szkło refleksyjne „Vitroflex” jest hartowane, z naniesioną na powierzchnię powłoką metaliczną, najczęściej złotą grubości 10—100 p.m.

Powłoka ta odbija promienie podczerwone, zachowując zupełną przezroczystość, ponadto chroni przed wypromieniowaniem ciepła wytwarzanego wewnątrz pomieszczenia. Szyby ze szkła refleksyjnego mają od strony zewnętrznej lustrzany połysk. Stosuje się je do ochrony pomieszczeń przed promieniowaniem z zewnątrz lub wypromieniowaniem z wewnątrz budynku.
Szkło fototropowe (fotochromowe) oświetlone słońcem automatycznie zaciemnia się, natomiast przy braku słońca rozjaśnia (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Szkło nieprzejrzyste, wykładzinowe jest najczęściej szkłem zmąconym. Jeśli jest jednorodne, to światło przechodzi bez żadnych zakłóceń, natomiast jeśli jest niejednorodne i występują w nim różne fazy (np. ciała stałe i gaz), to światło ulega odbiciu i rozproszeniu wewnątrz szkła.

Zmącenie szkła mogą powodować pęcherzyki gazu, kuleczki szkliste lut rozproszone kryształki w bezpostaciowej masie szkła. Rozróżnia się tzw. opale, opalim lub opaki. Opale są szkłami przejrzystymi, lecz nieprzezroczystymi, opaliny są częściowo a opaki - całkowicie nieprzejrzyste (uprawnienia budowlane).
Szkło płaskie walcowane, barwne, nieprzejrzyste (marblit) jest szkłem opakowym w kolorach: czarnym, białym, seledynowym, niebieskim, różowym i fioletowym. Z marbliti wyrabia się płytki kwadratowe o wymiarach 150, 200, 250 i 400 mm, prostokątne 75 x 15C oraz 100×200 mm i płyty 1200 x 1800 mm. Grubość ich wynosi 5-6 mm i 6-8 mm. Marblit jest jednostronnie rowkowany dla zwiększenia przyczepności. Stosuje się go jako okładzinę wewnętrzną i zewnętrzną (program egzamin ustny).

Szkło płaskie okładzinowe

Szkło płaskie okładzinowe emaliowane „Vitrokolor” jest płaskie, hartowane, z naniesioną na powierzchnię kolorową warstwą emalii ceramicznej. Emalie te wykazują dużą odporność na działanie szkodliwych wpływów atmosferycznych, co gwarantuje długoletni okres użytkowania bez zmian w ich kolorystyce. Szkło jest produkowane w płytach o wymiarach 5—8x 1500×2400 mm, w dwunastu kolorach. Stosuje się jako wykładziny zewnętrzne oraz wewnętrzne.

Quasiceram nazywany również pyroceramem i witroceramem otrzymuje się ze szkła przez całkowitą jego krystalizację (opinie o programie). Jest to materiał o bardzo jednorodnej strukturze i specyficznych właściwościach, przede wszystkim wysokiej wytrzymałości mechanicznej. Surowcem wyjściowym do jego produkcji jest żużel wielkopiecowy o odpowiednio regulowanym składzie. Produkowany w Ząbkowicach quasiceram nosi nazwę agalitu.

Mozaika szklana „Vitromozaika” jest produkowana w postaci kolorowych kostek szklanych o wymiarach 20 x 20 x 4 mm, naklejanych stroną licową na arkusze specjalnego papieru o wymiarach 315×315 mm lub taśmą papierową o szerokości 315 lub 540 mm. Kostki są produkowane w sześciu podstawowych kolorach i kilkudziesięciu odcieniach. Mozaikę mocuje się do podłoża zaprawą cementowo-wapienną. Stosuje się ją jako wielobarwną okładzinę zewnętrzną i wewnętrzną (segregator aktów prawnych).
Szkła profilowe są to elementy walcowane o przekroju ceowym, prostokątnym lub falistym, niezbrojone lub zbrojone.

Profilowe płyty szklane „Vitrolit” są to przepuszczające światło elementy w formie wydłużonych płyt korytkowych o przekroju ceowym. Wykonuje się je metodą walcowania taśmy ze szkła lanego. Mogą one być niezbrojone lub zbrojone siatką. Produkowane są płyty szerokości 500 i 250, długości 5000, grubości 6 i wysokości półki 400 mm. Płyty stosuje się jako przegrody zewnętrzne i wewnętrzne budynków, a płyty niezbrojone wyłącznie w układzie pionowym (promocja 3 w 1)..

39 498

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

Dodaj wpis:


39 498

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !