Blog

Pąkle zdjęcie nr 2
16.01.2020

Szlifierki wspornikowe

W artykule znajdziesz:

Szlifierki wspornikowe

Pąkle zdjęcie nr 3
Szlifierki wspornikowe

Szlifierki wspornikowe z ruchomym ramieniem służyć I do szlifowania i do polerowania. Czasem stosuje się je do dalszej wyrobów oszlifowanych uprzednio z gruba na tarczy szlifierskiej (uprawnienia budowlane).

Do szlifowania granitów używa się piaski stalowe początkowo grubsze, potem coraz drobniejsze (od nr 4 do 8 lub 9), a następnie proszek karborundowy (również stopniowo coraz drobniejszy). Tworzący się pod naciskiem tarczy mułek używa się w dalszym ciągu w stanie półsuchym, aż do uzyskania powierzchni nadającej się do polerowania (program na telefon).

Granity średnio i gruboziarniste, bogate w łyszczyk i hornblendę, trudno jest doszlifować karborundem, który często wyrywa ziarna i psuje powierzchnię. Takie granity najkorzystniej jest ostatecznie szlifować szmerglem Naxos (nr 250) (program na komputer).

Matowy połysk

Po takim szlifie powierzchnia powinna mieć połysk matowy. W celu uzyskania powierzchni o połysku lustrzanym, przy którym uwydatnia się rysunek i zabarwienie kamienia, stosuje się polerowanie, które jest dalszym ciągiem szlifowania przy zastosowaniu w gładzidłach tarcz filcowych lub pierścieni ołowianych i bardzo delikatnych proszków(program egzamin ustny).

Początkowo poleruje się przy użyciu rozmieszanej w wodzie trypli, tj. ziemi okrzemkowej drobno zmielonej i przeszlamowanej, a następnie białym popiołem cynowym (dwutlenkiem cyny) z małą ilością wody. Niekiedy stosowana jest czerwień polerownicza (wodorotlenek żelaza), czerń polerownicza itp (opinie o programie).

Na ogół proszki polerownicze powinny być dobrane do rodzaju, twardości i barwy kamienia. Wodę należy stosować letnią, przegotowaną (segregator aktów prawnych).

Po każdej zmianie obróbki powierzchnia kamienia powinna być dokładnie zmyta i oczyszczona. Również maszyny polerownicze i narzędzia pomocnicze powinny być utrzymywane we wzorowej czystości.

Do polerowania nadają się granity, sjenity, gabra, marmury, niektóre ścisłe wapienie, alabastry; niezbyt natomiast nadają się bazalty, a piaskowce i porowate wapienie — wcale (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Pąkle zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Pąkle zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Pąkle zdjęcie nr 8 Pąkle zdjęcie nr 9 Pąkle zdjęcie nr 10
Pąkle zdjęcie nr 11
Pąkle zdjęcie nr 12 Pąkle zdjęcie nr 13 Pąkle zdjęcie nr 14
Pąkle zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Pąkle zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Pąkle zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami