Blog
Szpachlowanie ściennej okładziny
W artykule znajdziesz:
Szpachlowanie ściennej okładziny
Podkład nanosi się zwykłym sposobem robót tynkarskich w dwóch warstwach ogólnej grubości około 15 mm. Do pierwszej warstwy na rzutu grubości około 5 mm używa się rzadkiej zaprawy. Jeżeli nanoszony podkład musi mieć grubość większą niż 15^-20 mm, wykonuje się go w 3 lub. 4 warstwach, przy czym każda warstwa musi podeschnąć. Przed naniesieniem podkładu ścianę należy jeszcze raz opryskać wodą z pędzla. Przy warstwie terrazzo 5 lub 6 milimetrowej, grubość kruszywa ni,e powinna przekraczać 3-^4 mm (program uprawnienia budowlane na komputer).
Po wyrównaniu i zatarciu (dla zagęszczenia warstwy) podkład należy porysować szczotką z gwoździami na głębokość 3 mm; odległość między bruzdami powinna wynosić 40-H50 mm.
Po stwardnięciu podkładu cementowego należy go opukać w celu wykrycia przypadkowych miejsc odstawania od ściany; miejsce odstawania należy odbić i zastąpić nową zaprawą.
Przed naniesieniem masy terrazzowej powierzchnię podkładu należy zmoczyć wodą i pokryć warstwą rzadkiej zaprawy cementowej o grubości 3-h4 mm; po zagęszczeniu zaprawy nakłada się na nią Jarkami lub stalowymi kielniami warstwę terrazzo o grubości 5-6 mm (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Nieco po rozpoczęciu procesu wiązania warstwę terrazzo wyrównuje si ę i zagęszcza kielnią. Kiedy terrazzo zgęstniało na tyle, że nie ma obawy, aby spełzało ze ściany, ubija się sztorcem łub boczną płaszczyzną drewnianego klocka szerokości 60-70 mm. Występujące’ wskutek osiadania rysy w podkładzie
lub warstwie terrazzowej trzeba zacierać ubijając zaprawę dopóki jeszcze jest miękka. Ubijanie warstwy terrazzowej wykonuje się aż do zjawienia się na powierzchni mleka cementowego, które usuwa się ostrożnie szmatą lub pędzlem. W ciągu 4H-7 dni po ułożeniu warstwy terrazzowej należy ją zwilżać 2-4 razy dziennie •oraz chronić przed promieniami słońca i ciepłem grzejników (uprawnienia budowlane).
W miejscach gdzie może wystąpić wilgoć wskazane jest po oszlifowaniu nasycenie okładziny terrazzowej związkami fluorowymi, które nadają jej większą trwałość i wodoszczelność. Fluatyzację wykonuje się przez rozpylanie na powierzchni terrazzowej soli kwasu fluoro-krzemianowego, najpierw roztworem 5-procentowym, a po 12-15 godzinach roztworem 10-procentowym (program egzamin ustny).
Szpachlowanie ściennej okładziny terrazzowej polega na posypaniu zwilżonej powierzchni suchym cementem (niekiedy zmieszanym z kolorową mączką kamienną) i zatarciu szmatą lub wilgotnym wojłokiem. Po zaszpachlowaniu powierzchnię należy utrzymywać przez kilka dni w stanie wilgotnym. Później przystępuje się do polerowania.
Grubość okładziny
Wyroby terrazzowo-betonowe: stopnie, płyty, podokienniki, słupy powinny być wykonywane zasadniczo w specjalnych fabrykach lub w warsztatach zmechanizowanych (opinie o programie). Wykonywanie ich na miejscu budowy dopuszczalne jest w niektórych wypadkach, na przykład przy niewielkim zakresie robót, przy znacznej odległości budowy od betoniarni, przy specjalnych trudnościach transportu itp.
Grubość okładziny terrazzowej powinna wynosić najmniej 15 ram; powierzchnie szlifowane i wypalane powinny być jednobarwne, równe, bez skrzywień, zadrapań i pęknięć.
Powierzchnia stopni maże być z grysiku marmurowego jednobarwna, wielobarwna, dereniowa lub w postaci mozaiki dywanowej.
Wymiary i ciężar najczęściej stosowanych typów stopni (segregator aktów prawnych).
Przytoczone wymiary stopni są znormalizowane; dopuszczalne jest stosowanie w pewnych wypadkach stopni o kształcie i wymiarach nieznormalizowanych.
Stopnie zwykłe o długości do 110 cm włącznie nie są zbrojone, o długości zaś od 110 do 200 cm zbrojone są siatką. Dla ochrony przed rdzewieniem i ogniem uzbrojenie powinno być umieszczone* 2 cm pod powierzchnią. W tym celu do form nakłada się odpowiedniej grubości warstwę betonu, następnie układa się zbrojenie i dorzuca potrzebną ilość betonu. Ubijanie ostatniej warstwy betonu należy wykonywać ostrożnie, aby nie przesunąć prętów uzbrojenia (promocja 3 w 1).
Zwis stopnia może być zaopatrzony w ochronny krawężnik. Należy go ułożyć w formie wraz z przymocowanymi 2 lub 3 Wąsami we właściwym miejscu i zamocować, aby się nie przesunął w czasie ubijania. Stopnie wykonywane są w składanych formach, których powierzchnia wewnętrzna pokryta jest płótnem lub innym szczelnym materiałem.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32