Blog

09.04.2022

Sztolnia elektrowni wodnej

W artykule znajdziesz:

Sztolnia elektrowni wodnej

Sztolnia elektrowni wodnej - kanał podziemny, zwykle wykuty w skale metodami górniczymi, ew. o ścianach wzmocnionych obudową betonową lub żelbetową, doprowadzający wodę do turbin sztolnia wodna - sztolnia wyposażona w ściek odwadniający; (2) sztolnia przeznaczona wyłącznie do odprowadzenia wody, położona kilka metrów poniżej sztolni wydobywczej sztorm - gwałtowny wiatr o sile ponad 8 ° Beauforta, czyli średniej szybkości 60 km/h sztorman - żeglarz pełniący samodzielnie służbę oficera na jachcie morskim sztormlina - lina rozciągnięta na pewnej wysokości nad pokładem statku, służąca do trzymania się za nią podczas sztormu sztormowanie - prowadzenie statku wodnego w czasie sztormu w sposób zapewniający maksimum bezpieczeństwa (np. dla statków z napędem mechanicznym zasadą jest utrzymywanie malej szybkości i ustawienie dziobem lub rufą do fali) (program uprawnienia budowlane na komputer).

Sztormszpigat - furta wodna sztormtrap - sznurowa drabinka z drewnianymi stopniami wywieszona za burtę statku dla przyjęcia pilota, zejścia do lodzi itp. przy dużej fali i silnym wietrze, gdy utrudnione jest użycie trapu sztuczka, część odciągana - część formy piaskowej w postaci bryłki masy formierskiej ubitej na modelu i usuwanej w celu umożliwienia jego wyjęcia (np. przy formowaniu artystycznym) sztuczna inteligencja - urządzenie cybernetyczne symulujące pewne funkcje psychiczne mózgu i zdolne do sterowania skomplikowanymi procesami (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Sztuczna krtań - generator drgań mechanicznych używany do pomiarów obiektywnych właściwości laryngofonów sztuczna kwoka - urządzenie zapewniające pisklętom odpowiednią temperaturę, konieczną do rozwoju i wzrostu; zależnie od źródła ciepła rozróżnia się; sz.k. pudłowe, cieplowodne, węglowe, elektryczne (uprawnienia budowlane).

Sztuczna nerka

Sztuczna nerka - aparatura służąca do wyrównywania składu płynów ustrojowych; wyrównanie polega na uzupełnieniu brakujących składników we krwi, przy jednoczesnym wycofywaniu z krwiobiegu substancji trujących sztuczne czucie - urządzenie umożliwiające pilotowi ocenę wartości sil działających na stery przy układach sterowania z zastosowaniem wzmacniaczy wspomagających sztuczne jezioro zalew sztuczne oko - fotometr obiektywny, którego krzywa względnej czułości widmowej jest możliwie zbliżona do krzywej względnej skuteczności świetlnej dla normalnego obserwatora fotometrycznego C1E (program egzamin ustny).

sztuczne płuca, żelazne płuca - aparat do sztucznego oddychania dla chorych z porażeniem mięśni oddechowych międzyżebrowych i przeponowych w następstwie uszkodzenia o- środka oddechowego sztuczne płuco-serce - med. aparat stosowany przy operacjach wymagających czasowego wyłączenia serca i wielkich naczyń krwionośnych (aorta, tętnica płucna) z krwiobiegu, zapewniający tzw. krążenie pozaustrojowe (opinie o programie).

sztuczne ręce - manipulator odtwórczy sztuczne serce - aparat do zastąpienia pracy serca, które wyłączone jest z krwiobiegu w celu przeprowadzenia na nim zabiegu operacyjnego; podstawową częścią sz.s. jest specjalna pompa (różnego typu) włączona za pośrednictwem kaniul do układu krwionośnego sztuczne ucho - urządzenie do cechowania słuchawek, zawierające ciśnieniowy mikrofon wzorcowy i tak skonstruowane, że w określonym zakresie częstotliwości jego impedancja akustyczna jest w przybliżeniu równa impedancji akustycznej przeciętnego ucha ludzkiego (segregator aktów prawnych).

Sztuczne usta - urządzenie stosowane do cechowania mikrofonów i aparatów telefonicznych, zawierające głośnik umieszczony w obudowie tak ukształtowanej, aby charakterystyki kierunkowości i skuteczności były w przybliżeniu takie same jak przeciętnych ust sztuczny głos - dźwięk złożony, którego widmo zostało tak ukształtowane, aby odpowiadało przeciętnemu widmu mowy w danym języku sztuczny horyzont - przyrząd pokładowy wskazujący położenie statku powietrznego w stosunku do horyzontu naturalnego sztuczny operator - układ elektryczny stosowany w pomiarach natężeń pól i napięć zakłóceń radioelektrycznych spowodowanych przez źródła zakłóceń, zastępujący w układzie pomiarowym operatora trzymającego badane źródło zakłóceń (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami