Data publikacji: 30.05.2018
Jak zabrać się do budowy elektrowni wiatrowej?
Przydomowa produkcja prądu
Energetyka jest obecnie bardzo lukratywną branżą. Prąd w każdym kraju jest towarem deficytowym, dlatego jego cena stale rośnie. To są główne powody, dla których wielu ludzi decyduje się na to, aby zająć się produkcją energii elektrycznej. Dotyczy to ludzi, którzy chcą produkować energię na sprzedaż oraz tych, którzy chcą produkować energię dla siebie.
Energia elektryczna z wiatru doskonałym pomysłem na biznes
Elektrownia wiatrowa jest bardzo dobrym pomysłem, jeżeli chcemy produkować energię elektryczną. Dotyczy to zarówno osób, które chcą produkować ją na sprzedaż, jak i osób, które w jakimś stopniu chcą uniezależnić się od dostawców, czym zmniejszają swoje rachunki. Budowa elektrowni, które wykorzystują energię odnawialną jest najczęściej dotowana, co już na samym początku daje sporego plusa.
Jak zabrać się do budowy elektrowni wiatrowej?
Budowa elektrowni wiatrowej musi być poprzedzona wcześniejszą dogłębną analizą. Analizie podlega przede wszystkim ilość wiatru na obszarze, na którym elektrownia wiatrowa miałaby być zbudowana. Z tym tematem związana jest również kwestia tego, gdzie zlokalizowane są sieci przesyłowe. Prąd musimy do takiej sieci przesłać, aby móc go faktycznie sprzedać. Im dalej elektrownia będzie postawiona tym większy koszt budowy podłączenia poniesiemy. Kolejny czynnik, który może zdecydować o powodzeniu lub fiasku inwestycji to cena prądu. To ile zapłaci odbiorca energii zdeterminuje to, po jakim czasie faktycznie elektrownia się zwróci.
Budowa elektrowni wiatrowej
Elektrownie wiatrowe kojarzone są głównie z potężnymi konstrukcjami wieżowymi lub z kratownicami. Okazuje się jednak, że można postawić turbinę na własnej posesji bez konieczności występowania o zgodę na budowę. Warunki, jakie obowiązują w takiej sytuacji to:
- konstrukcja która nie jest na stałe związana z podłożem (na przykład maszt z odciągami linowymi);
- montaż turbiny na budynku (zgodnie z przepisami, jeśli taka konstrukcja nie przekracza 3m wysokości, nie potrzebne jest pozwolenie na budowę).







53 465

98%

32
Powiązane artykuły

Sieć ciepłownicza to system dystrybucji ciepła, który dostarcza ciepło do budynków, instytucji lub innych odbiorców na obszarze danego miasta, osiedla…

Odbiorcą gazu jest osoba, firma, instytucja lub organizacja, która korzysta z gazu jako źródła energii lub surowca do celów przemysłowych,…

Specyfikacje techniczne, często nazywane po prostu “specyfikacjami", są dokumentami zawierającymi szczegółowe informacje i opisy dotyczące materiałów, produktów, systemów lub usług,…

Plany konstrukcji, zwane również projektami budowlanymi lub dokumentacją techniczną, są kompleksowymi dokumentami zawierającymi szczegółowe informacje i instrukcje dotyczące budowy, remontu…