Blog

19.12.2022

Szuflowanie krążków

W artykule znajdziesz:

Szuflowanie krążków

Szuflowanie krążków, czyli popychanka polega na posuwaniu krążka o średnicy 10 cm i grubości 1,5 cm do celu za pomocą specjalnej łopatki w kształcie widełek. Boisko o wymiarach 1,83X15,85 m musi mieć nawierzchnią twardą. Wybiegi boczne mają szerokość po 0,56 m, tylne zaś po 1,22 m. Krążki mogą być drewniane lub plastykowe. Drążek łopatki ma 80 cm długości. Dwa zespoły grających, po trzech graczy każdy, dysponują ogółem 6 krążkami (w dwóch kolorach) i dwiema szuflami. Pierwszy rzut jest losowany, a następne odbywają się na zmianę. Wygrywa drużyna, która uzyska największą liczbę punktów. Liczba punktów jest określona w trójkątach (program uprawnienia budowlane na komputer).

Na rozpowszechnienie zasługuje dawna gra w krokieta, która wymaga boiska o wymiarach 10.66X X25.90 m z wybiegami dokoła o szerokości po 0,70 m. Nawierzchnia mineralna. Na polu gry rozlokowuje się (wbija w ziemię) bramki o wysokości 20 cm, wykonane z drutu. Przykładowe rozmieszczenie bramek pokazano na rysunku. Do zabawy są ponadto potrzebne młotki (2-8 szt.) o średnicy 5 cm osadzone na kijkach o długości 120 cm, różnokolorowe kule drewniane lub z tworzyw sztucznych o średnicy 7 cm (2-8 szt.) oraz 2 słupki drewniane o wysokości po 30 cm wbijane w ziemię i oznaczające cel, jak również punkt zawrócenia kuli. Liczba graczy wynosi od 2 do 8 (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Każdy z nich jest zaopatrzony w kij z młotkiem krokietowym i kulę w wybranym kolorze. Stara się on przeprowadzić swoją kulę do celu (poprzez bramki) przy najmniejszej liczbie uderzeń. Po przeprowadzeniu kuli przez nie poruszone bramki gracz może kulę jeszcze raz uderzyć. Po drodze każdy z grających może swoją kulą odbijać kule innych graczy w dowolną stronę. Po trafieniu takiej kuli gracz oddaje następne uderzenie (uprawnienia budowlane).

Zestaw przyborów do krokieta

Jeżeli kula grającego dotknie kuli innego gracza, może on przytrzymać nogą swoją kulę i uderzając w nią młotkiem odrzucić kulę przeciwnika. Daje to prawo do następnego uderzenia. Również dotknięcie kulą słupka daje prawo do następnego uderzenia (nawrócenia). Kula powinna być prowadzona krótkimi mocnymi uderzeniami. Uderzona kula nie powinna odrywać się od ziemi, lecz toczyć się (program egzamin ustny).

Zestaw przyborów do krokieta składa się z 4 młotków na kijkach, umieszczonych na ruchomej platformie zaopatrzonej w dwa kółka plastykowe lub drewniane i uchwyt oraz pojemnik ażurowy z tworzywa sztucznego na 8 kul.

Dwa zespoły stojące na swoich połowach pola gry próbują przerzucić dużą piłkę poza linie bramek przeciwników. Bramkami są pasy o szerokości 1,50 m znajdujące się na końcach obu pól. Każdej bramki broni 3 graczy. O zwycięstwie decyduje liczba bramek zdobytych w określonym przez graczy czasie (opinie o programie).

Wymiary boiska: 8X20 m przy liczbie graczy od 8 do 16. Wielka piłka o średnicy od 80 do 150 cm z twardego płótna żaglowego pokrytego czystym lateksem, zaopatrzono w wentyl do pompowania powietrza, służy do grupowych zabaw licznych zespołów dzieci. Na polu gry o wymiarach 25X50 m mogą walczyć dwa zespoły po ok. 16 graczy każdy. Przy przepychaniu lub uderzaniu piłka nie może dotykać ziemi (segregator aktów prawnych).

Punkty uzyskuje zespół, który przerzuci piłkę nad linką rozciągniętą na wysokości 2,50 m między słupkami bramki przeciwnika. Boisko trawiaste o wymiarach 20X40 m jest wyposażone w bramki o szerokości 3 m i wysokości 2 m z rur stalowych wbijanych w ziemię lub umocowanych w tulejach stalowych zabetonowanych w terenie. Do gry potrzebne są kije typu hokejowego z elastycznego tworzywa sztucznego w dwóch kolorach, w celu odróżnienia grających zespołów, oraz jedna mała piłka z tworzywa sztucznego. Liczba graczy po 6 w każdej drużynie. Czas gry określają obie drużyny (ze zmianą pól po połowie meczu). Piłka może być uderzana obiema stronami łopatek kija. Trzymanie kija ponad wysokością ramienia jest niedozwolone (promocja 3 w 1). Gracze mogą dotykać piłki wyłącznie kijami. Tylko bramkarz ma prawo obrony bramki wszelkimi sposobami (kijem, rękami, nogami itp.). Kij hokejowy trzyma się oburącz. Prowadzenie piłki kijem musi odbywać się w pełnym biegu.

Najnowsze wpisy

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami