Blog

Tarcza uchwytowa
W artykule znajdziesz:

Tarcza uchwytowa - tarcza o dużej średnicy pracująca w płaszczyźnie pionowej, przeznaczona do zamocowywania obrabianych przedmiotów, np. t.u. tokarki tarczowej (t. tokarska) tarcza wirnika nośnego (wiropłata) - pole koła o obwodzie wyznaczonym przez obracające się końce łopat wirnika nośnego tarcza wybiorcza, tarcza numerowa - urządzenie mechaniczne występujące w aparatach (program uprawnienia budowlane na komputer).
Telefonicznych wybiorczych, mające postać tarczy z cyframi i (lub) literami na jej obwodzie, przeznaczone do wytwarzania impulsów odpowiadających pożądanej sekwencji cyfr i (lub) liter tarcza wzbogacona - tarcza, w której względna zawartość określonego izotopu jest większa niż w naturalnej mieszaninie izotopowej danego pierwiastka tarcza zabierakowa - okrągła tarcza osadzona na końcu wrzeciona tokarki lub szlifierki kłowej, zaopatrzona w przestawny kołek, który przenosi moment obrotowy z wrzeciona obrabiarki na umieszczony w kłach przedmiot obrabiany za pośrednictwem zaciśniętego na nim uchwytu (zabieraka) (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Tarcza zaporowa - kol. urządzenie sygnalizujące (położeniem części ruchomej lub światłem) zamknięcie, lub uchylenie zamknięcia toru; t.z. mają w zależności od przeznaczenia różne kształty i sygnalizują koniec toru ślepego, miejsce zatrzymania się pociągów, wykołejnice itp. tarczownica - przestrzenny ustrój konstrukcyjny zmontowany z cienkich żelbetowych lub stalowych elementów zwanych tarczami, połączonych wzajemnie swymi krawędziami i ewentualnie usztywnionych za pomocą tarcz poprzecznych zwanych przeponami; t. są stosowane m.in. do wykonywania ścian i przekryć dachowych różnego rodzaju pomieszczeń halowych (hal przemysłowych, sportowych, targowych, wystawowych, hangarów itp.) tarczówka1, pilarka tarczowa, piła tarczowa - obrabiarka do piłowania drewna (pilarka) pracująca jedną lub kilkoma piłami tarczowymi tarczówka’ - tokarka tarczowa tarczówka formatowa, formatówka, tarczówka wymiarowa - tarczówka do dokładnego przecinania z czterech stron elementów o dużych rozmiarach (np. płyt, sklejki) (uprawnienia budowlane).
Tarczówka poprzeczna
Tarczówka poprzeczna, przerzynarka - tarczówka do przerzynania drewna w poprzek włókien, tj. do piłowania poprzecznego; różne odmiany t.p. służą do przecinania kłód, odpadów tarcicy i in. tarczówka poprzeczno-wzdłużna - tarczówka do piłowania zarówno wzdłużnego jak i poprzecznego (program egzamin ustny).
Tarczówka ramieniowa - tarczówka, której piła może być przesuwana wzdłuż poziomego ramienia; ramię to może być osadzone obrotowo, a ponadto umocowanie osi piły może umożliwić jej wychylenie z położenia poziomego, co umożliwia przecinanie belek nie tylko w poprzek, lecz również skośnie do włókien tarczówka rozdzielcza - tarczówka wzdłużna dostosowana wyłącznie do rozpiłowywania elementów z grubości (opinie o programie).
Tarczówka wychylna, piła tarczowa wahadłowa, wahadłówka - tarczówka poprzeczna do przecinania i przycinania tarcicy, z piłą umieszczoną na końcu wychylnego ramienia tarczówka wymiarowa - tarczówka formatowa tarczówka wzdłużna - tarczówka do rozpiłowywania drewna wzdłuż włókien, tj. do piłowania wzdłużnego; t.w. może mieć jedną lub kilka pił i służy np. do cięcia desek na wąskie listwy tarflen - policzterofluoroetylen (segregator aktów prawnych).
Targan, targaniec - pakuły lniane uzyskiwane w wyniku targania słomy lnianej nie nadającej się do trzepania, lub lnu trzepanego nie nadającego się do czesania maszynowego targanie - wstępne maszynowe rozluźnianie, mieszanie i oczyszczanie bawełny dostarczanej w belach (promocja 3 w 1).
Targaniec - część składowa maszyn żniwnych służąca do wprawiania w ruch listwy nożowej (tnącej) zespołu tnącego targaniec - słoma targana, np. otrzymywana przy młocce w młockami (wąskomłotnej) targaniec - targan tarka - urządzenie do rozdrabniania warzyw, owoców itp.; ma kształt bębna obrotowego z osadzonymi na powierzchni nożami (o trójkątnych zębach), do których drewniany klocek dociska rozdrabniany surowiec; t. stosowane są np. w krochmalniach do rozdrabniania ziemniaków.
Najnowsze wpisy
Klasy użytkowalności drewna (inaczej: klasy narażenia lub klasy zastosowania drewna) określają warunki, w jakich drewno będzie użytkowane, szczególnie pod kątem…
Zabytkiem nazywamy przedmiot, obiekt, budowlę, miejsce lub nawet krajobraz, który posiada wartość historyczną, artystyczną, naukową lub kulturową i jest świadectwem…







53 465

98%

32