Technologie budowy ścian zewnętrznych


Technologie budowy ścian zewnętrznych

 

Kwestię wyboru technologii, w której zbudowane będą ściany zewnętrzne, należy dobrze przemyśleć. Można zdecydować się na ściany z ociepleniem – jedno lub dwuwarstwowe, lub na ściany jednowarstwowe. Zdecydowanie najszybciej muruje się ściany jednowarstwowe, jednak do ich zbudowania niezbędny jest materiał ciepły oraz wytrzymały. Oba te warunki spełniają:


• bloczki keramzytobetonowe jednorodne lub ze styropianowymi wkładkami,
• pustaki z ceramiki poryzowanej o grubości 35, 44 lub 50cm,
• bloczki z betonu komórkowego o grubości 36,5 lub 48cm.


Chociaż ściany jednowarstwowe nie wymagają ocieplenia, to kosz ich zbudowania może być wyższy niż ścian wielowarstwowych. Wynika to przede wszystkim z tego, że jest to technologia, która wymaga naprawdę dużej dokładności. Z tego właśnie względu do budowy trzeba zwykle wynająć renomowaną firmę.


W ścianach dwuwarstwowych jeden materiał odpowiada za wytrzymałość ścian, a drugi za izolację cieplną. W takim wypadku warstwa nośna może być zbudowana z dowolnego, niedrogiego materiału. Na zewnątrz ociepla się ją za pomocą grubej warstwy styropianu lub wełny mineralnej. Poza tym od zewnątrz można ją wykończyć na różne sposoby:


• na sucho – do przytwierdzonego do ściany rusztu wypełnionego ociepleniem mocuje się okładzinę elewacyjną,
• na mokro – na ocieplenie nanosi się tynk cienkowarstwowy lub płytki elewacyjne, które mocuje się za pomocą zaprawy klejowej.
Ściany trójwarstwowe składają się z:
• warstwy nośnej – jej grubość to 15-30cm, może być wykonana z dowolnego materiału,
• warstwy ocieplenia – jej grubość wynosi zwykle 8-15cm, może być wykonana ze styropianu lub wełny mineralnej,
• warstwy elewacyjnej – jej grubość wynosi 8-12cm, do jej wykonania najczęściej wykorzystywane są niewymagające wykańczania cegły silikatowe lub klinkierowe.

 

 

Może być wykonane również ze zwykłych cegieł, a następnie otynkowana. Zapewnia ona ochronę warstwy ocieplenia przed uszkodzeniami oraz niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.
Należy pamiętać, że warstwa elewacyjna nie jest konstrukcją samodzielną, dlatego wymaga połączenia z warstwą nośną za pomocą kotew ze stali nierdzewnej.

Oprócz usług detektywistycznych świadczyny także pomoc w zakresie ochrony mienia prywatnego, firmowego oraz ochrony dużych imprez. Nasza agencja współpracowała z najlepszymi firmami w całej Polsce. Zyskaliśmy sobie wiernych klientów także wśród polityków i ludzi show businessu.

 

Aby cały czas utrzymywać najwyższe standardy naszych usług, nasi pracownicy, oprócz zdobywania praktycznego doświadczenia w trakcie wykonywania obowiązków, podnoszą swoje kwalifikacje poprzez częste szkolenia branżowe. Rocznie wykonujemy ponad 1000 zleceń, co w połączeniu ze świetnie wyszkoloną kadrą stawia nas w czołówce europejskich agencji detektywistyczno - ochroniarskich.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby każdy z naszych pracowników był dokładnie sprawdzoną i kompetentną osobą, cieszącą się nieposzlakowaną opinią, ponieważ od samego początku naszej działalności chcemy być dla Państwa godnym zaufania partnerem.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

45 565

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

Powiązane artykuły

Układ włókien drewna

Większość stwierdzonych szkód parkietów wynikała ze szkodliwego oddziaływania podłoża. Można tu wymienić zabarwienia, paczenie lub pęknięcia w miejscach narażonych na…

Odklejanie się płytek

Klej należy mocno naciągnąć na podłoże i rozprowadzić szpachlą grzebieniową aż do wytworzenia równomiernej warstwy o grubości co najmniej 3…

Przyczepność płytek

Przyczepność płytek i ich przyleganie do podłoża całą powierzchnią musi zapewnić warstwa zaprawy lub kleju. Osiągnięcie tego zależy od jakości…

Płytki z ceramiki szlachetnej

Niebezpieczeństwo odłamywania się krawędzi płytek jest niewielkie, gdy spoiny są wypełnione zaprawą o dużej wytrzymałości i dobrze zagęszczoną, związaną z…

45 565

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !