Blog
Tempo rozwoju produkcji
W artykule znajdziesz:
Oczywiście klasyfikacja materiałów budowlanych w zależności od przeznaczenia nie zastąpi ich podziału ze względu na właściwości surowca. W technice zawsze przyjmowano klasyfikację materiałów na metale i niemetale, w chemii i przemyśle włókienniczym - na naturalne, sztuczne i syntetyczne. Każdy podział ma swoje prawa i swoje wskazane zakresy stosowania. W tym rozdziale materiały są rozpatrywane według uogólnionej klasyfikacji w zależności od zakresu ich stosowania (program uprawnienia budowlane na komputer).
Rozwój nowoczesnego przemysłu budowlanego wyróżnia się wysokim postępem naukowo-technicznym, istotnymi jakościowymi zmianami w charakterze produkcji budowlanej i w ocenie jej efektywności. W pierwszej kolejności dotyczy to udoskonalenia i rozwoju produkcji oraz stosowania nowych materiałów i wyrobów instrukcyjnych, zapewniających rzeczywiste zwiększenie wydajności pracy w budownictwie wyniku maksymalnego zwiększenia możliwość: montażu wszystkich elementów kompleksowej mechanizacji, obniżenia kosztu w robocizny w fabryce i na budowie oraz zmniejszenia masy budynków (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Dzisiejszy przemysł materiałów budowlanych Związku Radzieckim - to ponad 20 tys. zakładów, produkujących szeroki wykaz i asortyment materiałów i wyrobów budowlanych (mniej więcej 800 podstawowych rodzajów produkcji). Pod względem tempa rozwoju produkcji zajmuje on ciągle jedno z czołowych miejsc, wyprzedzając takie gałęzie jak przemysł petrochemiczny, energetyka, metalurgia żelaza i stali (uprawnienia budowlane). Ogólna wielkość produkcji radzieckiego przemysłu materiałów budowlanych wzrosła w ubiegłej pięciolatce mniej więcej 1,4 raza, a w ciągu ostatnich 40 lat - prawie 60 razy (program egzamin ustny).
Architektoniczny wykaz budynków
W dziesiątej pięciolatce przewidziano zwiększenie produkcji materiałów budowlanych ok. 1,3 raza. Postanowiono w tym czasie: rozszerzyć produkcję nowych efektywnych materiałów i prefabrykowanych elementów budowlanych, lekkich i ekonomicznych wielkowymiarowych konstrukcji i wyrobów o udoskonalonej jakości i o wyższym stopniu wykończenia fabrycznego; powszechniej stosować konstrukcje żelbetowe z betonów lekkich o wysokiej wytrzymałości, konstrukcje azbestocementowe, wyroby ze stopów aluminiowych, klejone konstrukcje drewniane; przewidzieć dalszy rozwój kombinatów prefabrykacji i budowy domów oraz zakładów produkujących lżejsze budowlane konstrukcje i wyroby (opinie o programie). Zrealizowanie tych zamierzeń zapewni dalsze podniesienie poziomu uprzemysłowienia, zmniejszy zużycie materiałów i koszty budowy, zapewni również niezawodność, komfort i architektoniczny wykaz budynków i budowli.
Wśród surowcowych materiałów budowlanych znaczne miejsce zajmują spoiwa, a w ich liczbie materiałem podstawowym jest cement. Pod koniec dziewiątej pięciolatki Związek Radziecki osiągnął rekordowy poziom produkcji cementu - 122 min t (w 1970 r. wyprodukowano 95,2 min t). Przewyższa to półtora raza poziom produkcji cementu w USA i wynosi mniej więcej piątą część corocznej produkcji światowej. Średnia zdolność produkcyjna cementu przekracza 1 min t rocznie, tj. ok. 2,5 razy więcej niż analogiczny wskaźnik w USA (segregator aktów prawnych). W przyspieszonym tempie rozwija się w bieżącej pięciolatce w Związku Radzieckim produkcja wysokogatunkowych cementów według najnowszej technologii tzw. metodą suchą; powszechnie wdraża się automatyzowane systemy sterowania produkcją cementu i kontroli jakości gotowej produkcji.
W ciągu pięciu lat średnia wytrzymałość cementu wzrosła w przemyśle radzieckim o 18 punktów i prawie osiągnęła klasę 40. W 1975 r. cementu wysokogatunkowego klasy 50 wyprodukowano ponad 20 min t, a klasy 60 - 38 tys. t. Jeśli rozszerzenie produkcji cementów wysokich klas ma szczególnie ważne znaczenie dla obniżenia masy betonowych i żelbetowych wyrobów i konstrukcji, to rozszerzenie wielkości produkcji i asortymentu białego i kolorowych cementów pozwoli znacznie polepszyć ich właściwości dekoracyjne (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32